Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni egy csaló spirituális mestert egy valódi, hiteles spirituális mestertől?

Figyelt kérdés
2023. márc. 28. 21:54
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek az eddigi hozzászólásokat és válaszokat!
2023. márc. 28. 23:31
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű:

csaló spirituális mestereket úgy lehet felismerni, hogy valódi spirituális mesternek hirdetik magukat.


valódi spirituális mesterek pedig nem léteznek

2023. márc. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
#12 én úgy gondolom léteznek manapság is valódi spirituális mesterek, mint ahogy minden korban léteztek csak régen nem így hívták őket. Bár az biztos hogy a csalók, álmesterek jóval többen vannak mint a valódi mesterek.
2023. márc. 29. 01:07
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira béna vagyok hogy csalót sem találok, pedig már azzal is beérném :D

Már ott tartok hogy utalok pénzt annak a rontaslevevőnek aki itt rám írt :D

2023. márc. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%

Ez a dolog lehet egyszerre könnyű is és nehéz is, attól függ mennyire igaz utat járó a mester, mennyire tapasztalt az egyén, és a kettőjük viszonya milyen.

Általában az igazi mester nagyon nyitott, megértő a mentális dolgok és érzelmi dolgok felé is, nyugodt, figyelmes, boldog, mély érzésű.

Csaló azért csaló, mert nem a spiritualitás, a testvérei érdeklik, akiknek segíthet, hanem az anyagi haszon. Azért nem értem, hogy lehet e kettőt keverni, mert az egyik él és közben szolgálja a jóságot, míg a másik kvázi bizniszt csinál abból, hogy nem tesz semmit sem.


Én még egy mestert sem láttam pénzezni. Jómagam is véletlen kerültem egy ilyen témába kamaszként, ahol csak félvállról annyit mondtak, hogy ha adja, elfogadom. Én egyetlen egyszer kaptam pénzt, akkor is csak annyit kértem, a vonatomat fizessék ki, de annál sokkal többet kaptam.


A spirituális mesternek nincsenek képességei, csupán hatalmas az önismerete és a személyiségét így vagy úgy de nagyra és stabillá fejlesztette. Semmi olyan, hogy látjuk a jövőt, vagy megoldjuk az életet így meg úgy. A világ nem erről szól, ez csak az anyagi gondolkodás tovább emelése, mintha a bölcsek is azon agyalnának, hogy használhatnának minden eszközt arra, hogyan legyenek gazdagok, vagy hogyan ne keljen dolgozniuk. Fél tucat nagy tudásúval találkoztam már magamon kívül, és mindenkinek valami random munkája volt, mint nekem. Két leginkább közeli személy, az egyik mentős volt, a másik valami csoportvezető valami irodába vagy mi.


Lehetnek képességek is, de egy nem spirituálisnak és nem mesternek is lehetnek. Vannak gyerekek, akiknek vannak képességei, és kifejezetten nem bölcs emberek is, akik véletlen elértek bizonyos nem fizikai "hatalmat".


A világ nem így működik.


Ha meg akarod különböztetni, menj amerre érzed, hogy visz a szíved, nem az, amit igaznak akarsz. Kövesd azt, aki békében él önmagában és másokkal, és megérti azt és a dolgok mindig szebbé lesznek körülötte, nem azt, aki be tudja bizonyítani, hogy ő hatalmasabb másnál.

Egyértelműen aki pénzt kér, az csaló. Nem is értem, hogy jön ide a pénz téma, hisz ez annyira idegen ettől az egésztől...

Miért kérne egyáltalán pénzt??, hogy beszél veled és segít?

2023. márc. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 NTBS ***** válasza:
100%
Nem akar állandóan pénzt.
2023. márc. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Tudi333 ***** válasza:
77%
Aki segít téged, előre visz, hasznos neked, az számodra egy hiteles mester. Aki nem az nem. Mindegy hogy beszél vagy kér-e pénzt és még az is mindegy, hogy spirituális mesternek állítja be magát vagy sem. Hiába "hiteles" valaki ha nem segíti a megértésedet vagy egy elakadásodat vagy bármit. Neked az nem ér semmit. Én így gondolom.
2023. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Grimfox ***** válasza:
38%
Szerintem a tanító, és a mester között van különbség. A tanító is lehet hasznodra, amíg tapasztaltabb nálad. A mester viszont azért merter, mert annak, amit tanít a mestere. A tan mestere, nem a tanítványoké. A tannak szentelte az életét, és olyanoknak adja tovább, akiknek hasonló a szándéka. A tanító elvisz egy darabig, segít megoldani az elakadásaidat, de nem tud végigkísérni a fejlődésen. És nem is feltétlen áll szellemileg olyan szinten, hogy az anyagiakra magasról tegyen.
2023. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Grimfox az utolsó hozzászólásod alapján viszont akkor azt lehetne mondani hogy minden mester tanító, mert a mester is hasznára van az embernek, segíti az útjában, új ismereteket, tudást ad át, ugyanakkor nem minden tanító mester mivel ahogy írtad a tanítók csak egy dabarig tudnak elvinni de lehet nem mesterei még az adott tanoknak mert még nincsenek mesteri szinten ezért nem tudja az embert az útján, a fejlődésén végigkísérni.
2023. márc. 29. 11:54
 20/33 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy Hamvas Béla megmondta, a mai korban a bevezetést az embernek magának kell megoldania és bármennyire szrnak tűnik a világ, a beavatás egyre inkább megoldható saját kútfőből.


Jógában a magasabb szintek kivételével biztosan nem szükséges mester. Magasabb szintnél viszont alig van olyan, aki mondjuk Európában segíteni tud. Ha addig eljutsz, akkor már tudni fogod, hogy kihez kell fordulni, ráadásul addigra ő is tudja, hogy hozzá fogsz fordulni. A pénzügyi részekkel kapcsolatban a véleményem az, hogyha látom, hogy valakinek a pénz segítség a továbblépéshez, akkor adok neki, akár kérés nélkül is. ez szerintem így működik.

2023. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!