Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy végtelen...

Paradoxa kérdése:

Tegyük fel, hogy végtelen számú világ-változat létezik és Te kiválaszthatod ezek közül, amelyikben élni szeretnél a továbbiakban. Te milyen világot választanál ezek közül?

Figyelt kérdés

Ez az elképzelt szituáció nagyjából olyan lenne, mint amiről például Gregg Braden írt a Tudatos teremtés című könyvében.

De a Multiverzum elméletekről is érdemes elgondolkodni. Példa: Gribbin - A multiverzum nyomában című könyve.

Ami legalább ennyire érdekes számomra, az az, hogy milyen világot tudunk mi emberek megálmodni magunknak és egymásnak, illetve mit vagyunk hajlandóak megtenni érte.



#Multiverzum #Gregg Braden #Világ megválasztása #Közösségi tudatmező
2023. márc. 29. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincsenek vágyaim. Kiégtem és csak sodródom az árral, mint egy lehullott falevél.
2023. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Csatlakozom az előttem szólóhoz..


Egyébiránt minek akarnék 1 illúzióvilágban létezni?

2023. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez, mert itt általában amikor erre csodálattal tekintünk, akkor a saját vágyainkat, magunkat látjuk bele. Ha most nem érzed magad teljesnek, mert valami hiányzik, ha van több létező fizikai világ amelyik magasabb rezgésű, akkor talán egy másik életben sikeres leszek, gondoljuk ezt. De a kevésbé gyakoribb, hogy már túlléptél bizonyos korlátokon stb, ezért nyilván nemesebb szempontból közelíted meg ezt. Ha három dolgot kéne mondanom, ami nem az anyagi illúzió része, többet nem is tudnék, akkor azt mondanám, hogy meditáció, másokon való önzetlen segítség, és hozzád hasonló lelkek társaságában lenni, akivel közös rezgésszinten vagytok, közös a "lélekenergiátok" is. Ebben a világban nagyon egyiket sem tudod érvényesíteni, elég ironikus, de van, hogy az akadályozza a fejlődésed, hogy bizonyos vágyakat nem tudsz megélni, ezért lehet addig születsz újra, amíg ez meg nem történik. Az ideális világot úgy képzelem el, hogy mindenki a kollektív karma igazsága szerint éli az életét, átlátva annak teljes természetét minden cselekedetre, ha szükséges akkor segítetek a vágyak megélésében egymásnak, segítetek fejlődni a másiknak ezen az úton, tudtok kapcsolódni is egymással. Valahogy így. Bár én nem vágyom ilyesmire már, és azt érzem nem akarok ide visszajönni, egyetlenegy dologgal tudod igazán építeni itt a világot, ha magadon segítesz, azzal növelheted a föld rezgésszintjét, és másokat is felébreszthetsz a példáddal.
2023. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Talán nem is lehetséges nem létezni.

HA a Világegyetem általunk érez és gondolkodik, akkor sokak nemlét vágya is a Világegyetem egyik önmagából eredő vágya.

Paradoxon ez számomra, mert abban hiszek, hogy a Világegyetem legfőbb vágya; lehetőségei teljességének, végtelen létezésének és boldogságának kibontása.

2023. márc. 30. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy olyan világot választanék magamnak, amelyben nincsen szenvedés, vagy csak nagyon minimális, és ebből kifolyólag alapjában véve öröm benne az élet.
2023. márc. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan világban élnék, ahol nagyon jófej emberekkel úsznánk és repülnénk a rózsaszín ködfelhőkben az égen. Lenn a földön pedig egy hatalmas világerdő lenne ezer éves fákkal meg manószerű állatokkal, kristálytiszta tavakkal. Hiperharmónia lenne. : D
2023. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Valami olyan vilag mint az Avatarban
2023. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én olyat szeretnék ahol sokszor át lehet élni az eddigi jó élményeimet, több olyan ember lenne akiknek ezek fontosak ezért erre teremtenének lehetőséget. Pl, természeti környezet jó levegő jó játékok, zene, munka, sok vidám, örömteli ember, minőségi élmények kifejezett pénzköltés nélkül, minden. De az is lehet hogy az én világom hamarabb kihalna mert mivel kevesebb benne a verseny, versengés, harc, lassabban jönnének a felfedezések, fejlődés, aztán elcsapná a bolygónkat valami ha nem figyelünk az űrbe. De akkor ki kellene fejleszteni erre is valamit.
2023. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ott ahol van csajom
2023. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!