Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A végtelenül mély magány...

A végtelenül mély magány érzéséhez milyen meditációs technikákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az utóbbi években eljutottam arra a szintre, hogy sikerült legyőznöm magamban az olyan érzelmeket mint a harag (átforgattam őket a megértés segítségével). valahogy egész életemben az a seb kísértette végig a tudatomat, hogy egyedül vagyok ebben a sötét világban, távol otthonomtól, és haza akarok menni. születésem óta megvan ez a mély érzés, amivel soha nem tudtam semmit kezdeni.


A szerelemben kerestem kiutat ebből a magányból, azonban a körülmények szinte sose engedték az érzelmi beteljesülést.


Kialakult, hogy amint lehetősége lenne egy szerelemre, rettenetesen félni kezdek, hogy összeveszünk, elveszítem, stb. Hiába van jó családi-baráti köröm, sokan megértenek, de itt van ez a hatalmas, mély magány és félelem.


Nagyon félek a szerelemtől, mert úgy érzem, hogy csak ez a körülmény tudja eloszlatni a felhőt. De emiatt még idegesebb vagyok, és még inkább egyedül érzem magam.


Az utóbbi években szinte folyamatosan a sírás határán élem át ezt a magányt annak ellenére, hogy valójában rengetegen vannak körülöttem, akik szeretnek és számíthatok rájuk, mégis, ez az érzés lekorlátoz minden fejlődésben.


Azt mondják a mesterek, hogy a teljes elhagyatottság állapota a megvilágosodás előcsarnoka. Milyen gyakorlatokat ajánlotok nekem?


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. ápr. 18. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:

"Azt mondják a mesterek, hogy a teljes elhagyatottság állapota a megvilágosodás előcsarnoka." Gondolom, lehetnek ilyen mesterek is, de miért épp őket követed?

---

Szerintem evvel: "Kialakult, hogy amint lehetősége lenne egy szerelemre, rettenetesen félni kezdek, hogy összeveszünk, elveszítem, stb." érdemes foglalkozni jelenleg. Ezt elkerülő, ambivalens kötődési mintának hívják. Honnan származik a te esetedben?

2021. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Két szem 0,25-ös Frontinra egy fél vodka és egy korsó sör. Amint elmentek a lila elefántok és a narancssárga nyulak, jön a végtelen mély magány.
2021. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%
Véleményem szerint leginkább az önbizalmaddal vannak gondok. Valami miatt, egy trauma miatt ami téged ért alakulhatott ki ez benned, hogy másoktól várod a megerősítést és egyedül nem érzed teljesnek magad. Szerintem ezen nem feltétlen különféle meditációs gyakorlatok fognak segíteni, először is szükséges a felismerés, hogy mi miatt alakulhatott ki ez benned.
2021. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Állítólag a magány akkor alakul ki, ha nem osztasz meg valakivel titkokat, és ha van olyan titkod, amit SENKINEK nem árulsz el, akkor az már egy lehetőség arra hogy magányos légy.
2021. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A színvonalas meditációba bevezető trénerek (mesterek) első kérdése: szenvedsz-e valamilyen, a pszichét érintő betegségben, van-e panaszod.

Hasonló helyzetben tettem egy kört a neurológián. Féléves beszélgetés lett belőle, relaxációs technikával ötvözve. Szakember felügyelete alatt. Csak mondom....

2021. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
2. Nem tudom mit szettél, vagy mit ittál de nagyobb mennyiségű frontin és alkohol hatására sem lehet ilyet tapasztalni.
2021. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Éld meg a szerelmet tudatos álomban, énis azon vagyok
2021. ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyne. A lélek sötét éjszakája az, amit leírsz.

A kezed kinyújtani mások felé, ugye milyen nehéz?

Hiszen sosem tartottad magad érdemesnek rá.

Úgy gondolod, hogy nem érdemled meg mások szeretetét és közelségét.

Ez lenne az alázat, amit keresel? Ugye, hogy nem.

Imádkoztál már? Tudod, menj a te legbelsőbb szobádba...Az egy kiváló gyakorlat. Hogy megleld azt, akivel teljes vagy. Önmagad.

2021. ápr. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

dr. Fülöp Sándor (Gunagriha)


Héthetes nek nevezett gyakorlatait, ami a Sorsnavigátor könyvében található a fejezetek végén.


(Erősen javaslom, ne lopd el az internetről, hanem vedd meg a könyvet)


Én ezt akkor csináltam utolsó szalmaszálba kapaszkodva. Ego-t próbáló gyakorlat!


A könyvhöz jár egy CD is, ő vezeti. Több "meditáció" (nem az) van benne.


Végigcsináltam, az első 49 napot, a hibát akkor követtem el, amikor abbahagytam, mert jórafordultak a dolgaim, éd őszintén szólva nem volt már motiváció.


A fogfájáshoz tudnám hasonlítani, az ember előbb-utóbb elmegy a fogorvoshoz, csak idő kérdése, meddig viseli el az állandó fájdalmat. Amíg csak fájogat a fog, nem megy, megvárja...ée főleg nem megy fogorvoshoz,amilor kutya baja.


Szóval ezért hagytam abba, a héthetes 7 hét hétszer, nem csak 49 nap.

2021. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!