Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezoterikus emberek között...

Az ezoterikus emberek között mennyi ateista van?

Figyelt kérdés

Az ezoterikus gondolkodásban ha jól tudom, az Univerzumot is szokták Istennek nevezni. De most nem ilyen spirituális formában kell érteni Istent, hanem úgy mint személy.


Mennyire hisznek/nem hisznek az ezoterikus emberek egy személyes Istenben, aki olyasmi, mint például a kereszténység istene?


2023. ápr. 28. 06:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A fő kérdés persze arról szól, hogy az ezoterikusok között körülbelül mennyi lehet az ateisták aránya?
2023. ápr. 28. 06:56
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Az ateisták nem hiszen semmilyen spirituális handabandában. Pont ez a lényege. Legyen szó gyógykristályról, jóslásról, szellemekről, karmáról, balszerencséről, isteni személyről, isteni univerzumról vagy isteni természetről és a többi hülyeségről.
2023. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem ez a lényege.

Az ateizmusnak nem a természetfeletti tagadása a lényege, hanem arról van szó, hogy nem hisznek istenben/istenekben. Bár még itt is többféle ágazat van.

Nézz utána, mit jelent az ateista szó.

2023. ápr. 28. 09:09
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezoterikus embereket írtál, ez alatt olyan emberekre gondolsz, akik kifejezetten az okkult cuccokban hisznek? Mert közöttük aligha fogsz mai értelemben vett ateistát találni.

De ha csak úgy érted, hogy mennyi az ateista között, akik hisznek a természetfelettiben, az más. Például lehet valaki ateista, közben hihet a szellemekben, akkor az illető bár ateista, de nem materialista, de ettől még nem lesz ún. ezoterikus.

2023. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Akik a karmában hisznek, nagyrészt ateisták.

A legtöbb buddhista is ateista.


De bármelyik hitet meg lehet úgy pörgetni, hogy kelljen hozzá isten.

Pont itt a gyk-n kérdezel, ami tele van trollokkal és fanatikusokkal, biztos pontos tudást szerzel erről...

2023. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Szerintem az ateisták döntő többsége materialista (remélem ez válasz a kérdésre 😀)
2023. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
51%
És szerintem okkultab dolgokat (az én ismeretségi körömben legalábbis) a maguk módján hívők mondanak
2023. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
A természetfelettiben való hit pedig igenis valamilyen isten- és/vagy vallás-pótlék, kérdező. Ugyanabból a bugyuta igényből fakad. Az ateizmus kizárja.
2023. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#4


"De ha csak úgy érted, hogy mennyi az ateista között, akik hisznek a természetfelettiben, az más. Például lehet valaki ateista, közben hihet a szellemekben, akkor az illető bár ateista, de nem materialista, de ettől még nem lesz ún. ezoterikus."


Igen, kb. így értettem a kérdést.

2023. ápr. 28. 21:43
 10/21 A kérdező kommentje:

Mitől lesz valaki ezoterikus amúgy?


Ha valaki hisz a mágiában, jóslásban, szellemekben, de nem hisz istenben/istenekben az ateista, de nem materialista. Az ilyen ember szerintem már ezoterikusnak mondható.

2023. ápr. 28. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!