Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Magyarországon (hol) vannak...

Magyarországon (hol) vannak természetes ásvány lelőhelyek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 23:15
 1/7 Grimfox ***** válasza:
75%

Kalcitot például lehetett régebben találni a Pálvölgyi barlang környékén, bár amennyire tudom, tilos a gyűjtés. Gyöngyösorosziban, a bánya meddőhányóin találtam vörös jáspist, vörös jáspist kalcedonnal keverve, és valamilyen barna opált(valószínű májopál). Akikkel voltam találtak hegyikristályt, és ametisztet is. Nem tudom, hogy a bevezető úton való gyűjtéshez kell e engedély, ott csak az úton több kiló vörös jáspist össze lehet szedni néhány méteren.

Egyébként még régen láttam listát interneten magyar ásványlelőhelyekről. Érdemes keresgélni.

Ezen kívül kalcitot bármely mészkőmurva halomban találhatsz. Amikkel felszórják a kocsibeállókat, és hasonlókat. Nagyon szép darabokat találtam már ilyen helyeken. A sódert is érdemes turkálni. Kicsi, de érdekes darabokat lehet találni. Apró almandin gránátot, ammonitesz fosszíliákat, különböző kvarcmódosulatokat. Kis geódákat is találtam már, amik üregesek voltak, és belül kicsi kristályokkal voltak tele. Ha lemész a Dunapartra valahol, ahol kavicságy van, pl a Dunakanyarban, ott is sokmindent lehet találni, csak kicsit nehezebb felismerni, mert a víz lekoptatta őket.

2023. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
Kőbányán
2023. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Bárhol
2023. jún. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Nézd meg a Geománia oldalát:

[link]

2023. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:

Lelőhelylista:

[link]

2023. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ásványbörze 2023 a neten le tudod hozni..
2023. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,persze nem természetes lelőhely egy börze,de ha éedekel más területek ásványa érdekes lehet.
2023. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!