Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem álmodom az elhunyt...

Miért nem álmodom az elhunyt szerettemmel?

Figyelt kérdés

Sose gondoltam, hogy ide kérdést kiírok de hátha tudtok valami vigasztalót írni.

Három hónapja meghalt egy személy akit nagyon szerettem, ő is engem (nem családtag).

Már jobban vagyok, a fájdalom egy fokkal enyhébb de rengeteget gondolok még mindig rá, az agyam folyton újabb és újabb emlékeket ás elő. Minden este nézegetni szoktam a fényképét, elalvás előtt és ébredés után csak rá gondolok. Tudom, hogy még tart a gyász folyamata de borzasztóan hiányzik... A halála után pár nappal álmodtam vele, de azóta semmi. Nem értem miért nem, állandóan rá gondolok. Korábban ha más dologgal kapcsolatban sokat agyaltam, akkor gyakran álmodtam is vele. Akkor miért nem jelenik meg ő álmomban? Annyira szeretnék vele álmodni. :(

Nálatok is volt ilyen?

31N



2023. jún. 27. 14:04
 1/10 Grimfox ***** válasza:
86%
Az álom a tudattalanból ered. Neked a tudatos elmédet lefoglalja az, hogy az eltávozott személyre gondolsz, nincs szükség rá, hogy a tudattalanodból, az álmaidon keresztül idézd fel. Azok az emberek, akik az álmaidban megjelennek majdnem mindig valami jelentést hordoznak. A nemrég elhunyt szerettedhez még nem kapcsolódott ilyen jelentéstartalom, vagy még nem kerültél olyan helyzetbe, ahol ennek a jelentéstartalomnak fel kell bukkannia az álmaidban. A halál után közvetlenül látott álom betudható a friss gyásznak, és a veszteség feldolgozására tett erőfeszítésnek.
2023. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Biztos igazad van, amikor álmodtam vele akkor még nagyon friss volt minden.

Hiába csak álom, ott olyan érzés mintha tényleg ott lenne, ezért hiányolom.

2023. jún. 27. 15:51
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Három hónap semmi, majd az évek során néha álmodsz vele, gondolom.

Fura érzés egyébként, de az álmok már csak ilyenek.

Ezt erőltetni nem lehet, noha némelyik sorozatot, amikor úgy nézem, hogy naponta több epizódot lenyomok, az néha beépül az álmaimba is.

2023. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést

Hacsak nem vagy képes a tudatos almodásra, akkor az álmaid az akaratodtól teljesen függetlenek.


Nekem egész életemben egy visszatérő álmom volt amiről pontosan tudtam hogy mi az oka


A többi álmom egy merő katyvasz


Abszolút nem meglepő hogy nem almodsz vele

2023. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudatos álmodásra gondoltam... Csak nem értettem, miért nem épül be az álmaimba, ha napközben szinte állandóan rá gondolok.
2023. jún. 28. 10:26
 6/10 anonim válasza:
Nem szabad mindig rágondolni mert az felemészt! Próbáld meg hogy csak kétszer gondolj rá egy hétben erősebb leszel és higgyél benne hogy a szeretted jó helyen van. Így többet fogsz vele álmodni ha erősebb vagy .
2023. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kéddést már én is feltettem. Szeretett nagymamámmal 20 év alatt szerintem max 5x álmodtam. És akkor sem pontosan ő jelent meg álmomban,hanem pl azt álmodtam,hogy újra találkozunk,de nem ő volt,hanem csak egy szobor róla...pedig sokat gondolok rá ébren.
2023. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, gondolj pl a gondolatolvasás folyamatára, amikor mondasz valamit, és akivel vagy, azt mondja, érdekes fél perce pont ugyanerre gondoltam. Ha tudatosan akartad volna átvinni a gondolatot,hiába lett volna az erőlködés, nem ment volna. Analóg módon kicsit az álomnál is igy mukodhetnek a dolgok.

Megkérdezhetem,hogyan hunyt el a szeretted? Milyen relációban voltatok?

2023. szept. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a hozzánk közeli emberek halálával tudatosul először az agyunkban a NINCS és SOHA TÖBBÉ fogalma. Mindenki tisztávan van az elmúlással,de amikor tényleg megtörténik,akkor mégis újdonságként ér az érzés,hogy soha,de soha többé nem találkozhatunk. Szinte beleég az emberbe a tudat,hatalmas trauma. Ezért szerintem az agy "letiltja" az olyan álmokat,amikben az illető mégis létezik. Velem is ez van.
2023. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Szoros barátságban voltunk.

Azóta egyébként álmodtam vele kétszer, mindkettő alkalom most volt nemrég, pár hete.

2023. szept. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!