Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezoterikus szemszögből, ha...

Ezoterikus szemszögből, ha valaki folyamatosan arra gondol, amit nem akar, akkor nagyobb az esélye annak, hogy az következik be, amit el akar kerülni?

Figyelt kérdés

Például, egy fontos állásinterjú előtt:

"Nem akarom, hogy rosszul sikerüljön az állásinterjú, nem akarom, hogy rosszul sikerüljön az állásinterjú" - gondolja magában valaki, közben negatív érzések vannak benne.

Akkor ennek az lesz a vége, hogy rosszul sikerül?


De akkor mi a helyes gondolkodásmód ilyenkor?


2023. júl. 3. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából mondanám hogy igen, de nekem sosem jött be semmi

Mikor magamra akartam erőltetni hogy pozitív leszek, akkor sem történt semmi, csak s szerencsétlenség ment tovább


Olyan viszont volt hogy elkezdtem aggódni valamin és utána az következett be, pedig amikor elkezdtem ezt akkor meg nem is volt információm arról hogy az a valami majd a jövőm része lehet…


A szorongást amúgy sem lehet befolyásolni

2023. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A jövő és a múlt miatt nem szabad, nem érdemes aggódni.

Mindig próbálj meg a "pillanatban" lenni, és a legjobbat nyújtani folyamatosan.


Nem általános ez, hogy akkor negatív dolgokat teremtesz meg, van aki izgul és felveszik, van akik izgul és nem veszik fel.

2023. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem így kell gondolkodni, hanem pl. "jól fog sikerülni az állásinterjú" és minden hasonló esetben a pozitívumra fókuszálj a gondolkodásban. A negatívumokban való gondolkodás nem hoz jó eredményt.
2023. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezoterikus szemszögből igen. Valójában meg nem...
2023. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#5


Ha a "valójábant" misztikától mentesen érted, akkor is elképzelhető, hogy igen, hiszen a negatív gondolkodás pszichológiailag is rossz hatással lehet az emberre.

2023. júl. 3. 14:15
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
azt szokták mondani a félelem vonzza a félelem tárgyát. valami más is biztos benne kell legyen a dolgokban hiszen sokszor olyan rossz történik amitől egyáltalán nem is féltünk, tehát nem vonzhattuk be, mégis megtörténik. és fordítva, be vagyunk sz...va pedig semmi ok rá. sok helyen írnak róla valóban, de szerencsére azért nem ez nem törvényszerű, mint ahogy fordítva sem, ha vizualizálsz valami jót, az sem törvényszerű hogy bejön. szerintem nem lehet az embernek ekkora hatalmat hogy csak így simán irányítsa a dolgokat.
2023. júl. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!