Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ringatájátok azon önös...

Miért ringatájátok azon önös érdekeket szolgáló gondolatban magatokat, hogy létezik az önmegvalósítás ahogyan azt keleten gobdolják? Összeszedtem nektek 10 pontba hogy miért kamu az önmegvalósitás és miért nem lehet Isten akarata.

Figyelt kérdés

1. A keresztény hit szerint Isten teremtette az embert és önmagáért értékeli az emberi életet. Az önmegvalósítás tehát az ember vágya a saját életének megélésére és kibontakozására, ami az isteni teremtő szándékának megfelel.

2. Az önmegvalósítás központjában a kapcsolat áll Istennel és egymással. A keresztény etika hangsúlyozza az egyéni felelősséget a kapcsolataink iránt, és az hogy ezekben a kapcsolatokban jutalmazza vagy bünteti az embereket.

3. A keresztény hit szerint mindenkinek van célja és küldetése Isten akaratából. Ez a küldetés és cél lehetőséget ad az önmegvalósításra, hiszen az ember törekszik arra, hogy beteljesítse azt, amit Isten számára tervezett.

4. Az önmegvalósítás a keresztény tanítás szerint együtt jár az alázattal és a szolgálattal. Jézus is példát mutatott erre, amikor földi élete során alárendelte magát az Atya akaratának, és a többieket szolgálta.

5. A keresztény hit szerint az emberi élet nem önzően való önmegvalósításra van hivatva, hanem arra, hogy szeretetben és igazságban éljünk. Az önmegvalósítás tehát csak akkor lehet értékes és igazi, ha az Isten szeretetével és tanításaival összhangban történik.

6. Az önmegvalósítás keresztény szemmel nem csak a földi életre korlátozódik, hanem az örök életre való felkészülésre is irányul. A keresztények úgy hiszik, hogy az ember önmagának nem tudja megadni az örök boldogságot, csak Isten kegyelme által.

7. A keresztény hit szerint az önmegvalósítás nem csak az egyénre, hanem a közösségre is vonatkozik. Az embernek felelőssége van segíteni másokat önmegvalósításukban, és részt venni egy egészséges és harmonikus közösség építésében.

8. A keresztény hitben fontos szerepe van az önfegyelemnek és a türelemnek az önmegvalósítás útján. Az embernek fel kell adnia saját vágyait és szándékait, hogy az Istentől kapott célokhoz és küldetésekhez hű maradhasson.

9. A keresztények hiszik, hogy Isten megbocsátó és irgalmas szeretete segíti az embert az önmegvalósításban. Az ember nem tökéletes, és hibákat fog elkövetni, de Isten mindig kész megbocsátani és új lehetőséget adni a fejlődésre.

10. A keresztények hiszik, hogy a legteljesebb önmegvalósítás csak Isten jelenlétében és szeretetében lehetséges. Az életünk legfontosabb célja, hogy Istenhez közeledjünk, és beteljesítsük azt, amit Ő számunkra tervezett. Ebben áll az igazi önmegvalósítás.



2023. júl. 4. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Keresztény szemmel ez az önmegvalósítás nem pedig az ami keleten terjedt el és az egyénnel foglalkozik.
2023. júl. 4. 15:13
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
A saját elméd tartalmát próbálod meg átmásolni annak a hatmilliárd embernek a fejébe, akik nem keresztények. Mi az önmegvalósításra való törekvés, ha nem ez?
2023. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az önmegvalósítás az amit fent leírtam keresztény szemmel. De keleten az egyéni önmegvalósitásaal foglalkoznak és a megvilágosodással ami szerintem kamu. Soha nem világosodik meg senki
2023. júl. 4. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Keleten szerinted mit jelent az önmegvalósítás?

Mert amiket leírtál, azok nagyvonalakban a keletire is érvényesek.


Nyugaton az önmegvalósítás (nem a keresztényi, hanem inkább a kapitalista) valami olyasmit jelent, hogy sikeres karrier építés, vagyonosodás, bakancslista, vágyak beteljesülése, stb.


Keleten meg a személyiség meghaladását jelenti, onnantól kezdve, az "ön" már kicsit más dolgot jelent, ami szerencsésebb esetekben "együtt jár az alázattal és a szolgálattal".

2023. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A keleti önmegvalósítás is necces: https://www.youtube.com/watch?v=OPywT6TsfW8
2023. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi felesleges energiá feccelni bele hogy annyit kimondj, hogy szerinted kamu... mások szerint meg nem az. Ennyi.
2023. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam 4 pontot is. Mindel teljesen egyet értek. Szerintem te nem tudod, mit jelent az önmegvalósítás. Én már a testbéreimért, értetek vagyok. Életem egyre csak teljesedik, önmagamat megvalósítottam.., sőőt. Ez azt jelenti, hogy isten szolgálatában állok, avagy szolgálom a létezést, a jót.
2023. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A keleti emberek mentalitását nem igazán az önmegvalósítás (önzés) jellemzi, sokkal inkább mások szolgálata, ami egyben a Buddhizmus tanításainak részét is képezi.
2023. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!