Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki szerint létezik "lélek",...

Paradoxa kérdése:

Aki szerint létezik "lélek", akkor szerinte pontosan mi az, ami ilyen néven létezik? Aki szerint nem létezik, akkor szerinte pontosan mi az, amit ezzel a névvel ugyan el lehetne látni, ha létezne, de olyan nem létezik? És, ha létezik is, meg nem is?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy "pontosan" sohasem tudja megmondani ezt senki. Valamilyen válaszunk persze van, a saját magunk számára és mindig lesznek olyanok is, akik többé-kevésbé egyet tudnak érteni ebben a - szerintem - eléggé elvont fogalomra vonatkozó kérdéskörben.

A "létezik is, meg nem is" opció számomra egyébként azt jelenti, hogy bizonyos szempontból mondhatjuk ugyan, hogy nem létezik, de végső soron bizonyos értelemben létezik, tehát végső soron létezik.

A Gödel tételből is következő önhivatkozó paradoxonokra emlékeztet ez utóbbi helyzet, illetve a saját létezésünkre: mondhatja ugyan valaki, hogy az egész létezésünk csupán "illúzió", amire én meg azt válaszolom, hogy ha "illúzióban" létezünk, végül is az is egyfajta létezés, tehát végső soron létezünk.



2023. júl. 26. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Az utolsó LÉLEKzetét kifújta az meghal. Ez is az ősi magyarból ered, mint minden. Az ősnyelv = magyar.


A lélek létezik. Régen tudták ezt. Le is írták az ősi könyvekben, hogy a lélek pontosan milyen fizikai csatornákon mozgatja a test egyes részeit. Egy indiai orvos ezt visszafejtette és le is írta. A háttérhatalom igyekezett eltüntetni ennek létezését, de nem sikerült


A mai tudósok közt is van aki hiszi a lélek létét. Pl Roger Penrose Nobel-díjas angol matematikus és elméleti fizikus elméletére, mely szerint a tudat kvantumszinten tárolt információ. Penrose szerint, ha a test meghal, akkor a mikrotubulusokban lévő kvantuminformáció nem tűnik el. Ezt ugyanis nem lehet megsemmisíteni, egyszerűen szétoszlik és szétterjed a világegyetemben. Ha azonban az információ visszajut a mikrotubulusokba, az ember újra tudatára ébredhet.


Látható, hogy a mai tudomány még csak most kezd erre ráébredni. Vajon ezer és ezer évekkel ezelőtt honnan tudtak többet mint mi ? Külső erők segítettek?

2023. júl. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A a teológiai értelemben vett "lélek" nem létezik a mai ismereteink szerint.


A biológiai szervezetek - legfőképpen az ember - tudatállapota mint az anyag szervezettségi állapota létezik. A kifejlődött idegrendszer tapasztalati úton szerzett belső állapotát nevezhetjük léleknek, természetesen csak metaforikus értelemben.

2023. júl. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

"A a teológiai értelemben vett "lélek" nem létezik a mai ismereteink szerint."

Itt igazából csak a te ismereteidről van szó, sokak, köztük orvosok, kutatók, stb szerint létezik.

Sok száz publikáció, kutatás vizsgálta már, és arra jutottak hogy lètezik.

Itt olvastam több nevet is, akinek tényleg vannak publikált tudományos kutatásaik a témában.


Szerintem ez olyasmi mint az orban-jelenség, Orban szétlopja az országot, hazudik, csal, de azt mondják hogy "nem, Orbán nem csinál ilyet" és ennyi.I

2023. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem létezik lélek olyan értelemben, hogy nincs egy másik, nem testi minőségű szubsztancia, amely az emberi tudatot, ént képezi.
2023. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Kár, hogy kérdéseket nem lehet tetszikelni.
2023. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ, kivétel nélkül, mindenkinek!

Szerintem sokféle irány van, amelyek mindegyikén érdemes elindulni.

Roger Penrose munkássága számos vonatkozásban felmerült, amikor a legkülönbözőbb témákban igyekeztem tájékozódni. A császár új elméje című könyve például, ami kapásból eszembe jut vele kapcsolatban. Azt hiszem érdemes lesz újra elővennem...

Érdemes elgondolkodnom azon is, hogy mi is lehet, vagy lehetne az, hogy "teológiai értelemben vett lélek".

A másik, hogy "testi minőségű szubsztancia, amely az emberi tudatot, ént képezi", illetve a "biológiai szervezetek - legfőképpen az ember - tudatállapota, mint az anyag szervezettségi állapota, a kifejlődött idegrendszer tapasztalati úton szerzett belső állapota" létezik-e?

Az szerintem is egy jó kiindulópont, hogy "valamiféle" "tudat" létezik, ennek hiányában erről az egészről nem elmélkedhetnénk és ez az üzenetváltás sem létezhetne.

Nekem ez egy egész jó közös kiindulópontnak tűnik, amelyben még egymástól nagyon különbözően gondolkodó személyek álláspontja is közel kerülhet egymáshoz.

Szerintem a kérdés minél alaposabb megválaszolása ez esetben sem könnyű feladat: mi az "pontosan", hogy "tudat"?

2023. júl. 27. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, esetleg nézz utánna a Védanta Brahman/Atman, Ahamkara fogalmainak.
2023. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!