Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Stephen Hawking szerint miért...

Stephen Hawking szerint miért nem létezik Isten, se valamiféle túlvilág ami a Bibliához semmiköze?

Figyelt kérdés

#Havking
2020. szept. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim válasza:
83%
Mert ez az ő véleménye. Egyébként nem értelmes amit írtál.
2020. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg tőle...oh wait...
2020. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
78%
Rendszeresen félreértik a tudósok ez irányú megjegyzéseit. Hawkingnak nem volt szüksége istenre a valóság tanulmányozásához. Sok embernek szüksége van rá a puszta életvitele miatt is.
2020. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
76%

"If you accept, as I do, that the laws of nature are fixed, then it doesn't take long to ask: What role is there for God?"


Ha logikusan és tudományos szemmel nézel a világra, egyszerűen nincs helye semmiféle istenségnek. Vannak ismert és ismeretlen jelenségek. Az ismeretleneket próbáljuk felderíteni. De még amit nem ismerünk eléggé, arról is elmondható, hogy jól megfigyelhető természeti törvények szerint működnek.

A legtöbb istennek annyi a szerepe, hogy megmagyaráz eddig felderítetlen jelenségeket. De ha valaki elég bátor hogy bevallja, hogy ezekre a jelenségekre egyelőre nem tudjuk a választ, akkor nincs szüksége istenre. Ezért van az, hogy a tudományos világ tele van ateistákkal.

2020. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:
Lefordítottam. De nem értem. Ha elfogadja, ahogy én is, hogy a természeti törvények rögzülnek, akkor nem kell sokáig megkérdezni: Milyen szerepe van Isten számára. Mi az, hogy rögzül?
2020. szept. 25. 18:32
 6/86 anonim ***** válasza:
97%
Ha elfogadja, ahogy én is, hogy a természeti törvények fixek, nem tart sokáig amíg felteszi a kérdést: milyen szerep marad istennek?
2020. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:
fixek? Vagyis automatikusak, mint a légzés?
2020. szept. 25. 18:37
 8/86 anonim ***** válasza:
97%
Fixek, azaz nem változnak. Azaz ha ma leejtesz egy almát és leesik, és holnap is, és holnap után is, és 1000 évvel ezelőtt és ezután is, akkor mi szükség istenre? Ha minden jelenség így működik, változatlan és személytelen törvények alapján, akkor milyen hely van istennek a világunkban?
2020. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:
Nos a törvények és a gravitáció hogyan jöttek létre? :)
2020. szept. 25. 18:46
 10/86 anonim ***** válasza:
87%

Erre írtam azt, hogy "Vannak ismert és ismeretlen jelenségek. Az ismeretleneket próbáljuk felderíteni."

Annyi a különbség egy hívő és Stephen Hawking között, hogy Stephen Hawking azt mondaná egy ilyen kérdésre, hogy "nem tudom". Egy hívő pedig azt, hogy "igen, én tökre tudom, ISTEN csinálta!!!!"

A tudomány = őszinteség a saját ismereteink hiányosságáról.

Isten pedig ennek az ellentéte, pont az a lényege hogy nem ismerjük el az ismerethiányunkat, hanem feltöltjük a lyukakat egy istennel.

2020. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!