Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell belevágni a...

Hogyan kell belevágni a spirituálisabb szakmákba?

Figyelt kérdés

Ha például ha én ott akarnám hagyni magam mögött a fárasztó hétköznapi munkai életet és mondjuk tarottal vagy asztrológiával szeretnék foglalkozni mik lennének a lépéseim? Egy rendes bejelentett bizniszként tudna ez csak műkődni főállásként és hosszabb távon?

Kell ezekhez hivatalosan végzettség?

Ha mondjuk külföldi ügyfeleim lennének és utalva kapnám az adott összegeket azokat számon kell tartani az állam felé?

Egyáltalán hogyan és milyen módszerrel érdemes létrehozni ezt az érdeklődési irányt?



2023. aug. 6. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Elmész egy jósnőhöz vagy más ilyesmi személyhez, és megkéred, hogy egy összegért cserébe mondja el, ő milyen vállalkozást csinált, hogyan adózik stb.

Inkább tőled távolihoz menj, hogy ne tekintsen konkurenciának

2023. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
48%

Huh elég sok a kérdés,de megpróbálom elmagyarázni.


Először is el kell mened pszihotronikára vagy valami ijesmire ahol megtanítják a léleksebészetett meg az efféle vackokat tudom is én.


Utána kell egy coach képzés meg egy mester fokozat (azt nem tudom hogy miből,nem értek hozzá csak azt írom le amit az egyik ismerősöm csinált)


Van valami kamu oldal ahol az ilyen tarot kártyás jósok vannak na azokat inkább kerüld el nagy ívben.


Ha jól tudom igen kell jelezni az állam felé,hogy vállalkozást szeretnél indítani. Legyen az külföldi vagy sem inkább legyen róla papírod mint hogy rád szálljanak emiatt.


Fő állásban nem éri meg csinálni csak ha már befutott vagy mert különben ha mégsem jön össze akkor nagyon megszívod.


Manapság egyre többen használnak tiktokot instagrammot youtube-ot meg ezekhez hasonló média platformokat ha kitartó vagy s ügyesen csinálod akkor hamar össze is jöhet. Viszont az ilyen helyeken nem igazán van olyan célközösség aki hisz is ebben,de mint mondtam ha kitartó vagy össze jöhet.

(A negatív kritikát pedig jobb ha tudod kezelni mert pár komment eléggé oda tud vágni)


Remélem tudtam segíteni!


(Egyáltalán nem értek hozzá így a válaszom sem biztos hogy a legjobb én csak egy ismerősöm alapján írtam meg a választ,de jó ki induló pont lehet.)


U.I: Én az ilyesmiben nem hiszek csak próbáltam segíteni így a hozzám hasonlóan nem hívő emberek ne szálljanak rám. A válaszomal kapcsolatban negatív esetleg gúnyos kommentekre nem vagyok kíváncsi s privátott sem kérek.

2023. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

#2

Köszönjük, hogy mások illúziójához hozzá segítettél.

2023. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Kell hozzá egy egyéni vállalkozás. Amikor ilyet csinálsz, meg kell adni a TEÁOR-számot, ami egy kód, hogy mivel akarsz foglalkozni.

Ami neked kell, az a "9609 Máshová nem sorolható egyéb személyi szolgáltatás": [link] azon belül is a "960906 Asztrológiai, spiritiszta szolgáltatás" [link] 06


Szakképesítés nem kell ehhez a főtevékenységhez, de nyilván jobban jársz, ha valahonnan kitanulod azt, amit szeretnél csinálni.

2023. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne adózó, úgyse tudja meg a nav.
2023. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Grimfox ***** válasza:
67%
Ezek a szakmák nem spirituálisak. A spiritualitással nem lehet pénzt keresni. A spiritualitás célja, és lényege, hogy az anyagi világ/élet helyett a szellemi világra/életre összpontosul a figyelmed. A kettő ellentéte egymásnak, ezért kizárják egymást.
2023. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Érdemes meggondolni kezdésnek az adószámos magánszemély státuszt is. Itt járulékot nem fizetsz, és alanyi adómentességgel 8 millióig adómentes lehetsz. Ez addig oké, amíg nem rendszeres a jövedelmed.

Végzettség nem kell, de én is ajánlanám, hogy valami tanfolyamot végezz abba az irányba, amivel foglalkozni szeretnél.

2023. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Annyi van a piacon mint a szemét.

Ha ott hagyod a munkahelyedet nem az lesz hogy másnaptól ott lesz neked napi 10 kuncsaft. Majd fizeted, fizeted az adót, vállalkozást stb, aztán vagy sikerül vagy nem. Gondolkozzál már.

Egyébként meg olyan olyan emberek szoktam ezzel foglalkozni akik amúgy is jártasak az ezotériában, nem az hogy a hasára csap... Tele van a tiktok is önjelölt asztrológusokjal jósnőkkel szerintem nem sok esélyed lesz...

Először nézz utána inkább a dolgoknak...

2023. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Először kikell tanulnod, aztán ingyen olvasol, szerzel kis tapasztalatot. Ez után elkezdhetsz fizetős lehetőségeket is bevezetni, honlapot csinálsz vagy facebook, instagram, tiktok oldalt. Ha népszerűség megvan és van egy fix bevételed, akkor már érdemes hivatalossá tenni, mert előbb utóbb elkezdenek majd feljelentgetni.
2023. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
95%
Először jó vastag bőrt kell növeszteni a képedre.
2023. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!