Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Megvilágosodás Intenzív és...

A Megvilágosodás Intenzív és a hasonló veszélyes pszicho-terápiás eljárásokat alkalmazó tréningek, legálisak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 9. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Miért számít, mi legális? Nem a megvilágosodást keresed éppen?
2023. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legális. Hosszú lenne pontosan megmagyarázni az összes kiskaput. Az egyik ok, hogy a pszichoterápia eszközkészlete hatalmas, sok határterülete van, amelyek nagyon hasonló eszközöket használnak, csak a cél kicsit más.

Ha amúgy ép vagy szellemileg, nincsenek súlyosabb traumáid, nem kezelnek semmivel, akkor nem veszélyes egy ilyen önismereti tréning. Az oktatónak pedig kötelessége figyelmeztetni, ha látja, hogy tanácsadói, szakpszichológusi segítségre lenne szükséged.

A gond, amit írsz valós, jobb lenne, ha ilyet csak pszichológus tartana, akkor is, ha nem célzott terápia. Az egész területet felül kéne vizsgálni jobban. Sosem lehet tudni kiből mi jön elő, de ez a veszély egy szimpla drámacsoport impro gyakorlatán is megvan, és ott nem kell pszichológusnak jelen lenni.

2023. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm

A kérdés azért merült fel, mert igenis veszélyes.

Előzetes felkészítés nélkül pedig nagyon veszélyes.


Már voltak tragédiák ilyen tréningeken.

És igen. Nem ismertetik a valós kockázatokat a tréning előtt


Nyilván a bevétel maximalizálás miatt

2023. aug. 10. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Nem az a probléma, hogy "Sosem lehet tudni kiből mi jön elő", hanem hogy a szervezők felkészületlenek arra az esetre ha baj van, és nem tudnak segíteni.


Amúgy ha valaki elmegy egy ilyen tréningre az esetek nagy %-ában nem fog tudni, arról, hogy van e rejtett gyermekkori traumája.

2023. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4

A lényegen nem változtat, hogy másik nézőpontra helyezted a hangsúlyt. Ki lehetne ezt egészíteni kisregényre, de minek.

Az esetek nagy százalékában az ilyen spirituális ígérgető rendezvények telibe vonzzák a mentális betegeket, az olyanokat, akiknek egyenesen pszichiáterre lenne szüksége.

2023. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Igazad van. Más a nézőpontunk. Mert én nem vagyok cinikus!



Ez a tréning pont arról szól, hogy problémákat hoz elő és azt kommunikációs gyakorlatok segítségével feldolgozza. Problémái mindenkinek vannak és bárki kerülhet bajba.


És baj esetén durva cinizmus elintézni valakit azzal, hogy ja hát ez úgyis beteg volt,


A szervezők ezzel csak mentegetik a hozzá nem értésüket

2023. aug. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Félreértesz. Nem akartam cinikus lenni. Az eredeti hozzászólásomban szimplán arra szerettem volna rávilágítani, hogy a pszichoterápiához hasonló feladatokat nem tudod kiszűrni az oktatásból, művészetből, és például a tanároknak is csak el van intézve annyival a képzésük, hogy szóljanak az iskolapszichológusnak. Mindemellett azt is odaírtam, hogy felül kellene vizsgálni a szóban forgó tréningeket, a pszichológusok, coachok hatásköreit. De belátom, hogy más rendbe kellett volna tennem a mondataimat.

A második hozzászólásomat pedig ennek függvényében értelmezd. Azt akartam kifejezni, hogy értem, amit írsz.

2023. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kérdést az inspirálta, hogy volt akit én húztam ki a szrból egy ilyen tréning után.


Szerintem abban egyetérthetünk hogy


1. A tréning előtt a kockázatokat ismertetni kell. A diliházat is beleértve


2. Szakemberrel a háttérben kell ilyet rendezni, aki jó eséllyel tud segíteni ha baj van.


3. Előzetes szűrésen kellene átesni a részvételhez és totál kezdőket ki kell zárni.

2023. szept. 7. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahol itthon ilyet rendeznek már nem is hívják megvilágosodás intenzívnek.


Csak nem rossz a híre?

2023. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!