Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel / nem hiszel?

Hiszel / nem hiszel?

Figyelt kérdés

Aki vallásos "könnyebb" helyzetben van, mert ha semmi nem jön össze, minden rossz ( anyagi értelemben, magánélet stb.) Istenhez fordul és valószínűleg megnyugszik.

Aki nem vallásos hogy lendül túl, hogy keres - talál pozitivitást? Nem vagyok beteg mentálisan, tehát nem szakember kell vagy/ és gyógyszer ám úgy érzem annyira mélyen vagyok ez mégsem az a szint, amikor elég a sport, jóga, pár önfejlesztő könyv. Ti hogy "lendültetek" át? Tudom sok ember van sz@r helyzetben mostanság hátha segíthetünk egymásnak kicsit..



2023. aug. 10. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Aki vallásos hülyeségben hisz. Higgyj magadban, hogy megtudod csinálni, sportolj, válassz egy hobbyt, tanulj valamit, tűzzél ki egy célt, fejleszt önmagad, ne a medékben higgyj, tenni kell, menni kell, hallgass rock/metál zenét, nagy löketet ad, engem mindig az dob fel.
2023. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Aki vallásos, az sem nyugszik meg attól, hogy egy elképzelt istenben hisz, a legtöbb esetben még jobban elkeseredik, hogy az nem törödik vele.


Az, hogy ki hogy kezeli a negatív fázisokat az életében, teljesen független a hívö/nem hívö léttöl, az egyetlen, ami számít az illetö saját alaptermészete.

Aki negatív beállítottságú, annak célszerü elkezdeni valamiféle önfejlesztést, illetve reális célokat érdemes kitüzni, különben borítékolható a következö csalódás.

2023. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Semmi nem tart örökké. És ezt próbálom mindig észben tartani.

Vagy

Megpróbálom átgondolni, mit üzen nekem ez a helyzet. Mit akar tanítani az élet (ezt akkor ha épp nem vagyok idegállapotban)

Vagy

Ha idegállapotban vagyok, akkor kiélem, fejben vagy leírva papíron szidok mindenkit akinek köze van a helyzetemhez.

Vagy

Iszok egy egészet (két felest), és aznapra lesz@rom.


Ezek felváltva szerencsére az első három 95%-os többségben.

Egyik se működik, de azert leírtam, másnak hátha...😅

2023. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Én ezen nem gondolkodok sokat. Élem az életemet, bár vannak rosszabb napjaim, valahogy mindig van megoldás. Nem komplikálom túl az életemet. Annyit dolgozok, ami elég és annyit költök, amennyim kp-ban van. Ha nem futja, majd futja később, ha meg nem, akkor nem lesz olyanom. Van ugyan egy lízingem egy autóra, de az autó hozza a pénzt, így ez sokszorosan megéri. Más hitelem, tartozásom, hitelkártyám nincs. Az egészségem sincs rendben, a szívemet műtötték, ha valami beüt, nekem annyi lehet. Ezt is elfogadtam, de igyekszem nem meghalni.
2023. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
Páromba hiszek és magamban. Mi egymásnak vagyunk és egymást segitjük.
2023. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a spiritualitás túllendíthet téged az aktuális mélypontokon.


Magadban higgy, de tudd, hogy te is része vagy a létezésnek, vagyis a gondviselésre mindig számíthatsz, még akkor is, ha valamiféle tragédia következik be az életedben. Persze, ez így még csak vakhit, de a folyamatos tapasztalás által tudássá érhet majd benned. :)

2023. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem ez a hajlamaidon múlik.

Ha úgy gondolod, hogy léteznie kell valaminek, akkor hívő vagy. Ha idáig még nem csatlakoztál sehova, akkor keress magadnak egy rokonszenves közösséget.

Ha elfogadod, hogy valószínűleg nincs semmi, akkor magadnak kell boldogulni. Teljesen mindegy, hogy ez mennyire tetszik, vagy sem - ha NEM hiszel, akkor nem hiszel, és kész.

Akkor esetleg a többi emberre számíthatsz.

2023. aug. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt.


Mások vagyunk, más - más megközelítés éppen ezért én senkit nem pontoztam le (és nem is tartom jónak más így tett! ), mindből tanulok valamit.

2023. aug. 12. 19:31
 9/10 A kérdező kommentje:

4-es


Hogy vagy a műtét óta? Remélem minden rendben!

2023. aug. 12. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
én ateista vagyok de az univerzumban hiszek, vagyis abban hogy minden úgy fog megtörténni veled ahogy lennie kell és hogy bevonzod a dolgokat az életedbe, egy negatív ember pl sosem lesz boldog és minden kudarc neki csak egy újabb fok lesz a gödörbe.. én pl ha valami nem jön össze levegőt veszek és hiszem hogy valami jobb jön, ezt a hozzáállást kéne másnak is tudatosítania szerintem..
2023. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!