Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az lehetséges hogy valóban...

Az lehetséges hogy valóban sötét erők vannak körülöttem és ezt megérzem? Meg tudja ezt nekem mondani valaki biztosra vagy tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem ami miatt nagyon erősen és sokszor változik a hangulatom.

Volt már depresszív része volt pánik része volt aggódás

De egy ideje “sötét erők” húznak be és olyan mintha egy horrorfilmben lennék.

Ez előre jelez valamit?

Kiskorom óta nagyon félős vagyok, főleg a horrorisztikus dolgoktól és amikor elkezdődik ez a szakasz, akkor ilyen erőket érzek magam körül

Mostanában egyre több betegekről hír is jön szembe velem

A környezetemben is egyre rosszabb dolgok történnek bár azok mindig is történtek.

Pl beteg rokonom már évekkel ezelőtt is elmebeteg volt de amit most művel arra szavak nincsenek.


Azt is hozzátenném hogy sok éve azt gondolom hogy én nem létezhetek 30 felett, tavasszal lettem 30 és olyan érzés mintha már nem szabadna itt lennem

Mi lehet ez és hogy tudnám kideríteni hogy tényleg körül vesz-e valamilyen sötét dolog?


2023. szept. 24. 15:34
1 2
 1/20 Grimfox ***** válasza:
43%
Nem körül vesz, hanem belőled fakad. Amit érzel, az a saját érzelmeid, gondolataid terméke, és minden hasonló betegséggel küzdőnél jelen van. Nekem is szorogásos-depresszív zavarom, és pánikbeegségem van, több mint 17 éve. Amit tapasztalsz, nem amiatt van, hogy gyűlik körülötted a "sötétség", hanem amiatt, hogy a pszichés állapotod romlott, vagy lassan romlik, apránként. Utóbbit csak ha évekre visszanézel, akkor veszed észre. Az általános lelki állapotodat ez erősen befolyásolja, így sokkal könnyebben észreveszed magad körül a negatív dolgokat, miközben a pozitív dolgokra alig figyelsz. Az öröm az ürömben az, hogy nem valami ártó, külső erő kerülget, ezért nem kell erre megoldást keresned. A depressziót nem tudom, hogyan lehet orvosolni, de a pánikot, szorongást egész jól kordában lehet tartani, és a módszer sem nehéz. Nem tudom, hogy szedsz e gyógyszert a problémádra, illetve állsz e kezelés alatt, de az autogén tréninget mindkét esetben érdemes megtanulni, és használni stresszoldásra, és a pánikrohamok megelőzésére.
2023. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Yoda mestert megkérdezted már, mit tanácsol?
2023. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

1" Nem körül vesz, hanem belőled fakad. "


Így van! Te vagy sötét. Grimfox mester ma is remekel. Azért érzel mindenhol sötétet, mert te vagy az😂

2023. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tényleg elég undorító hogy valaki kiír magáról egy ilyet ebben a témában és még így is trollkodnak páran.

Így is nehezen vettem rá magam és kellett hozzá az újabb roham.


Igazából nem tudom hogy mi a betegségem sajnos csak a tünetén megyek keresztül már régóta.

Viszont az hogy horrorisztikus érzésem van naponta többször főleg ébredés után, ilyen még sosem volt, azért gondolok arra hogy ezek már sötét erők

Azt viszont kétlem hogy csak belőlem fakadna, ahhoz már túl erős érzés és túl sok minden jött össze egyszerre

Az sem segít hogy az egyetlen családtagom akiért aggódók, újra egészségügyi gondjai vannak, elsősorban a túl sok munka miatt, amit én szinten betegként nem tudtam levenni a lábáról és emiatt lelkiismeret furdalásom van és ezt táptálták és belém, hogy ez az én felelőségem

Nagyon aggódom érte, mindig is aggódtam és nem tudom hogy ezzel vonzom be vagy pont hogy csak megérzem

Elegem van ebből az őrjítő érzésből.


Most már ott tartok hogyha meghallok egy halálesetet akkor egyből arra gondolok hogy ez egy rossz előjel és újra jön a horror érzés


Legjobb az lenne ha el tudnék menni valakihez aki jártas a témában hogy nézze meg hogy mi van velem, körülöttem

2023. szept. 25. 06:54
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Sajni, hogy offal kezdem, de 2#, ezen mi a mókás? Minden pszichológus, sőt még átlag ember is mondta már ezt. A rossz érzés belőled fakad akkor is, ha magad körül érzed. Ezen mi a vicces? Most nem beoltani akarlak, azt megtetted te, de érdekel, hogy ez miért érte meg neked a komment írást. Mi a vicces azon, hogy belőle fakad. Azért, mert a sötétséget mint emberi hülyeséget szokták mondani? Miért remekel grimfox, amiért ezt írta? Ne értsd félre, én gyűlölöm, amiket írni szokott volt, de azt a fél sort, amit olvastam most tőle, teljesen jó. Mi számodra a vicces?


Kérdező! Megnézlek!


Húúú, hát sajnos már van rajtad valami. Semmi "extra", meg nem ez a bajod okozója, ő csak élvezi a bajodat. Mintha egy bogár mászna rajtad, ami a véredet issza a vérző sebedből. Nem ő okozza a sebedet, de örül annak, hogy vérzel, és ha rajta múlna nem hagyna abba a vérzés.


Gyakorolj, hogy a valóságot, igazságot jobban lásd. A problémád, te is tudod, mentális. Akkor a mentális világodban alkoss valami jót, hogy befogadd és önmagaddá tedd.

2023. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Grimfox ***** válasza:

Kérdező, a leírt tüneteid alapján valami hasonlód lehet, mint nekem. Kevert szorongásos-depresszív zavar, és pánikbetegség. Ha vannak fóbiáid, az csak ront a helyzeten. Ez olyasmi, amit mindenképpen kell pszichiáterrel, és ha lehet pszichológussal kezeltetni. A pszichiáter tudja kezelni a tüneteidet, a pszichológus pedig tud javaslatokat tenni, esetleg terápiás módszereket mutatni, amivel tudod csillapítani a problémát. Sokkal könnyebb foglalkozni a problémával, amikor nincsenek, vagy ritkábbak, és enyhébbek a tüneteid, ezért szükséges a pszichiáter.

Nem olyasmire utalok, hogy őrült vagy. Ez nem elmezavar. De ha nem foglalkozol vele, olyan tünetek is előjöhetnek a lassú romlás alatt, amik már elmezavar felé sodornak. Az, hogy állandó sötétséget érzel magad körül ólálkodni kezdődő paranoid érzésekre utalhat(nem mondhatom biztosra), és a paranoia nagyon nem olyasmi, amit érdemes hagyni kialakulni. Ha orvost keresel, akkor mindenképp olyat keress, aki szimpatikus, és meg tudsz benne bízni. Ugyanez a pszichológusra is igaz. Úgy állapítható meg, hogy megbízható e, hogy miként kezeli a helyzeted. Ha csak egy "újabb beteg" vagy a sok közül számára, akkor nem lesz lelkiismeretes. Ha mint személyt lát, és tényleg törődik a gondoddal, megbízható, még ha elsőre nem is sikerül eltalálnia a pontos kezelésedet. A kezelést eltalálni elég nehéz.

Így a végére-nagy eséllyel írnak fel az ilyen problémákra xanaxot, és frontint. Még nem láttam olyat, akinek ez használt volna, viszont a mellékhatásai nagyon problémásak. Ha a szakorvos ezeket írná fel elsőre, kérdzed meg az alternatívákról, azoknak többnyire kevesebb a mellékhatása.

És a sötét erők miatt tényleg ne aggódj, nem akar neked semmi külső gonosz ártani, amit érzel, az a saját belső világod kivetülése. Ha azt egyensúlyba hozod, a sötétség érzése is eloszlik.

2023. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Most azért jöttem vissza mert megint kijött rajtam jobban, elfelejtettem a kérdést is, annyira rossz a memóriám

Valóban szedek egy yarocen nevű gyógyszert, ami először nagyon megterhelő volt, most már megszoktam de valóban vannak mellékhatásai, elég súlyosak

Szednem viszont muszáj mert különben nem alszom akár 3 napig



A paranoia sajnos már egyértelműen kialakult, viszont én állítom hogy van rá okom mert amennyi minden összejött az nem lehet véletlen


És szerintem ha valakinek van oka a paranoiára akkor azt nem lehet betegségnek nevezni, hiszen csak észreveszi hogy vele sokkal több esélytelen dolog történik és érzi hogy valami nem stimmel

A körzeti orvossal nagyon rossz tapasztalatom van, azonnal csak mèg rosszabbul lettem tőle, ahogy bánik mindenkivel


De mondhatod hogy elmebajos vagyok, mert én ezt tudom magamról, viszont én ahhoz ragaszkodom hogy a sötét erők miatt lesz valaki elmebajos és nem az elmebaj miatt érzi a sötét erőket.


Ilyenkor szívesen megmutatnék egy filmet bárkinek akinek erről beszélek, pontosan erről van benne szó. Elsőszülött a címe, minden néző elmebajt vél felfedezni benne, miközben átokról szól. Ez van velem is, senki nem hiszi el hogy ennyi minden már nem jöhet össze.


Nemrég életemben először egy reggel folyamán már képzelődtem is, éreztem hogy mászik rajtam valami és amikor megnéztem ott is volt egy bizonyos hatalmas rovar amitől félek, aztán nem találtam sehol. Nagyon régóta rosszul vagyok, de látomásom előtte még nem volt, most az is megtörtént.

Másrészt nem tudom egy ilyen kilátástalan helyzetben lévő embert hogy kellene meggyőzni hogy ki legyen békülve az élettel amikor másnak semmi baja nincs.


Sokszor már odáig elmennek a gondolataim hogy mások hogy nem örülnek bele abba hogy mekkora a Föld, hogy itt lebegünk és hogy ez hogy lehetséges. Amikor itt tartok az már tudom hogy a legalja ennek a szorongásos pánikolós érzésnek


Akkor lennék nyugodt ha egy spiritualitással foglalkozó szakértőt ajánlana valaki mert az orvosok nem hiszik el ha azt mondom van körülöttem valami

2023. okt. 8. 13:12
 8/20 Grimfox ***** válasza:

Yarocent én is szedtem. Főképp azért, mert a problémám miatt nem ettem, és nem aludtam. Nekem csak az álmaimra hatott ki, azok nagyon élénkek, és vadak lettek tőle, de szerintem az éber állapotot is tudja hasonlóan befolyásolni.

A paranoia lényege pont az, hogy úgy érzed, okod van aggódni, félni. Ezt kényszeríti rád ez a pszichés állapot. A paranoia, depresszió, és egy sor másik pszichés betegség hajlamos, hamis igazolást adni az aggodalmaid valós voltára. Azért mondom, mert nekem is vannak hasonló problémáim, és több barátom is szenvedett ilyesmitől. A probléma hatására a rossz dolgok észlelése, az ezekra való emlékezés, és az érzelmi reakciók sokszorosára nőnek. Ezért úgy tűnik, minden egyszerre jön össze. Egy idő után az érintett már nem is veszi észre, ha jó történik, sőt, akaratlanul is, de kerülni kezdi a pozitív eseményeket, érzéseket, mert a paranoia, és más tünetek önigazolást kényszerítenek ki, hogy "na ugye, hogy rossz". Ez viszont nem elmebaj, az elmebajos nem képes logikus döntéshozatalra. Ez egy, a személyiséged, érzelmeid, és gondolataid érintő belső negatív kényszer, észlelési torzulás. Az viszont igaz, hogy ha sötét erőket érzel, az nem az elmebajtól van. Az elmebaj, pszichés zavarok csak a sötét erők képzetét vetítik eléd. A valós "sötét erőket" az egészségesek is érzik. Ami téged megbetegít, az nem kívülről eredő sötét erő, hanem belülről fakadó. Nevezheted sötét erőnek, mert változásokat idéz elő a testedben, és a pszichédben, ezért erő, és sötét, mert árt neked. De belőled fakad, nem kívülről. Ha kifelé próbálsz védekezni ellene, nem lesz hatása, de időt, és energiát pazarolsz, ami a belső problémáid súlyosbodásához vezethetnek.

A körzeti orvossal én is megszívtam. Annyi xanaxot tömött belém, hogy annak maradandó hatásai lettek, késő volt leállni róla, amikor végre hajlandó volt beutalót adni egy pszichiáterhez.

Ha vizuális hallucinációt tapasztalsz, mindenképpen beszélned kéne azzal, aki felírja neked a yarocent. Ez sajnos annak a hatása. Ha nem, az még nagyobb baj, mert akkor ez már a paranoiánál rosszabb dolgot jelent. Én más miatt hagytam el anno, de szerintem neked is jobb lenne valami másfajta gyógyszer, illetve az is jót tenne, ha a saját kezedbe vennéd az irányítást. A szorongásos eredetű tünetek, mint amilyen az álmatlanság, és paranoia elég jól kezelhetők autogén tréninggel. Én pánikrohamok miatt tanultam meg, és tényleg nagyon hatékonyan oldja a feszültséget. Még olyankor is, amikor kimerülten csinálom, és belealszok.

A cél nem az, hogy kibékülj az élettel. Ezt a panaszaid úgysem engednék. A cél az, hogy élhetővé tedd annyira, amennyire tudod. Ehhez persze kell egy megfelelő gyógyszerelés, amit csak egy lelkiismeretes pszichiáter tud kikísérletezni neked, de az is kell, hogy te akarj jobban lenni. Szenvedni pocsék dolog, és tudom, hogy mennyire hihetetlen, de vannak, akik annyira hozzászoknak, hogy képtelenek másfajta életet elképzelni. Nekem is voltak, és vannak is ilyen szakaszaim, de voltak barátaim, akikről fentebb írtam, akiknek ez nem szakasz volt, hanem az életük. Akkoriban még nehezebben értettem, miért ragaszkodnak ennyire hozzá, mostanra már tanultam, meg láttam annyit, hogy értsem, miért. Sajnos csak egy nagyon erős meggyőződés, vagy akarat mozdíthatja ki őket ebből, hogy lehet jobb, akarnak jobbat. Nem másokhoz mérten, hanem magukhoz mérten. Másokhoz mérni fölösleges. Mások baja, vagy épp jó élete lényegtelen. A sajátodat kell nézned. Nem azt, hogy milyen rossz történt, és mi jöhet még, hanem hogy hogyan teheted élhetőbbé. Nekem ezt a qigong(csikung), és az autogén tréning elsajátítása adta meg. Nem vagyok egészséges, de nem szenvedek folyamatosan, és ha rosszul vagyok, vannak eszközeim, hogy csökkentsem, vagy akár meg is szüntessem a rosszullétet.

Nem vagyok szakértő, mert nem igazán tudom, hogy mi tehetne valakit spirituálisan szakértővé. A tanfolyamok, metódusok nagy része, amit láttam, hamis volt. De ez a 21. év, hogy spirituális témákat kutatok. A pszichológia a spiritualitás határterülete, mert a spirituális filozófia, és a "racionális", pszichológia tudománya is foglalkozik vele. Jól kutatható terület, engem is régóta érdekel, és a spirituális, és racionális oldal eredményeit is sikerrel használom. Amit fent leírtam, nem olvasott ismeretekre, hanem személyes tapasztalatokra alapozom. Magamon, és a környezetemen tapasztalt dolgokra.

2023. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De valami oka csak van ha annyira összejönnek a dolgok amiket az ember már képtelen megmagyarázni magának.

Mint amikor valakinek meghal a gyereke és idegösszeomlása lesz. Persze hogy az lesz, hogy jöjjön ki belőle?


Nekem meg van kötve a kezem az orvosok szempontjából, mert pszichiátriára képtelen vagyok befeküdni, láttam már egyszer belülről és inkább megnèznék 10 horrorfilmet.

Másrészt engem a yarocen igazából kiüt, főleg mikor frontint is szedtem mellé, ha nem lenne ez a leszedált valóságot másképp érzékelő állaptom, akkor tudom hogy egész nap bőgnék hogy mennyit veszítettem az elmúlt időkben. Nem tudom melyik a jobb.

Alapvetően sajnos egy gyenge szervezetem van, gyenge idegrendszer, alkoholt, gyógyszereket sem bírom, ezért is félek gyógyszert szedni.


Én sem tudok logikus döntéseket hozni már. Az elmúlt 2 évben csináltam olyat, mondtam olyan dolgokat, amik tényleg elmebajra utalnak, bár amint mondtam, meg volt rá az okom hogy tényleg végleg kikészüljek, annyi lehetetlen dolog összejött.

A deperszonalizáció, disszociáció tüneteit 100%-ban hozom


Maximum az a gondolat tud egy picit segíteni hogy annyi ilyen rosszabb szakaszon átmentem már hogy talán most is kijövök belőle, de ez sovány vigasz.

Ráadásul a családom kuka, van aki még élvezkedik is a bajomon, az sem segít hogy őt sokszor már egy kanál vízben akarom megfojtani.

Én mindenki mást idegennek tekintek, ha a családban nem bízhatok akkor idegenekben hogy?


Nem kérhetek ilyet de ha lesz alkalmad meg kedved nézd meg azt a filmet amit mondtam mert olyan mintha a kivetülése lenne annak amiről beszélek. Az szemléleti a legjobban hogy miről beszélek amikor azt mondom hogy én érzem a sötét dolgokat de mások meg őrültnek nevezik azt aki a sok lehetetlen esemény miatt őrül meg és nagyon csúnya vége lesz.

2023. okt. 9. 16:11
 10/20 Grimfox ***** válasza:

Az ok az, hogy tudattalanul önigazolásként negatív környezetet teremt magának az ember. Ez nem szép látvány, és lefelé tartó spirál. Még csúnyább, amikor az illető valakiért felelős valamilyen formában(gyerek, házastárs), és őt is magával rántja. Élőben "kellett" egy ilyet végignéznem, és azóta is igyekszem értelmezni, amit akkor láttam(majd tíz évnyi folyamatról van szó). Szokták olyan odadobott nevekkel illetni, mint önsorsrontás, és hasonlók, de ez nem fedi a valóságot teljesen.

Ez kegyetlenül fog hangzani. Ha valakinek meghal a gyereke, vagy bárki mást elveszít, nem a halál okozza az idegösszeomlást. Az önzés okozza. Az egyén nem az elveszített szerettét sajnálja igazán, hanem önmagát. Mindazt, amit elveszített, mintha a tulajdonát vették volna el. Az önsajnálat rombolja le az ilyen embert, néha őrületig. Nem azt mondom, hogy a gyász rossz. Tényleg veszteség éri az embert, és egy olyan lyuk marad az emberben, ahol korábban szeretet volt. A gyász természetes, és szép érzés, még ha fáj is. Amikor a gyászoló jobban gyászolja magát, mint a holtat, akkor van az, hogy összeroppan. A halottat nem kell sajnálni, mert a halott már nem szenved. Az időt lehet sajnálni, ami nem adatott meg neki, de ezen a ponton már ez is lényegtelen. A gyászból sosem jön ki az ember, az a hiány valamennyire mindig ottmarad, mint a halott emlékezete, és ez természetes, és helyénvaló. Az önsajnálat nem. Az önsajnálatból nem tudom hogy lehet kijönni, mert ott nem az az elsődleges probléma, hogy valakit elveszített, hanem hogy magát sajnálja az illető. Amíg ezen nem változtat, nem is tud kijönni belőle.

A pszichiátriára én se feküdnék be. Nem azért, mert láttam milyen, hanem mert ismerem magam annyira, hogy tudjam, az nem segítene. Ezért beszéltük meg a pszichiáteremmel, aki kezelt már régóta, hogy önállóan elsajátítható módszerekkel próbálkozzunk, és ez nyerő volt. Sok problémámat megoldotta. Vannak pszichológusok is(akikhez pszichiáter javaslata kell), akik ilyen terápiákkal foglalkoznak. Az egyik ilyen a már említett autogén tréning, a másik, ami mostanában felfutóban van, az a kognitív viselkedésterápia. Amit tudok róla, az alapján jól hangzik. És nem befekvős.

A frontin ugyanaz, mint a xanax, csak más néven. Amellé yarocent szedni elég merész. A frontin/xanax hatóanyagától én hanghallucinációkat észleltem, és akkor kényszerítettük ki a háziorvostól, hogy most már küldjön el szakorvoshoz, ha lehet. A yarocen is okoz szerintem hallucinációt, főleg más, erre hajlamos gyógyszerekkel együtt. Ezért állítottak át engem előbb rilex-re, de aztán amikor azt már nem forgalmazták Mo.-n, akkor rivotrilra. A rivotrilnak nálam semmilyen mellékhatása nincs, ezért egész üdítő volt a xanaxhoz képest...

A gyógyszerek adagolása is problémás lehet, ezt a kezelőorvossal kell megbeszélni. Ha hallucinációkat, paranoiát tapasztalsz, miközben ezeket szeded, arról tájékoztatni kell őt, és akkor módosít a gyógyszereléseden. Azt az egyensúlyt igyekszik minden orvos kikalkulálni, ahol a mellékhatások minimálisak, nem jelentkeznek, de a betegség tünetei sem jönnek elő. Ezt elsőre nem tudja eltalálni, főleg olyan problémáknál, amik minden embernél más formában jönnek elő, olyan gyógyszerekkel, amik minden emberre kicsit eltérően hatnak. A "kísérletezés" időszaka nem kellemes, de amikor beállítanak a megfelelő adagolásra, képessé válsz funkcionálni a mindennapokban. Ha ezt kombinálod az otthon is végezhető, vagy pszichológus segítségével elsajátított pszichoterápiás módszerekkel, akkor tudsz önmagadon segíteni. Nem könnyű a veszteségeket elkönyvelni, és hátrahagyni, de nem lehetetlen. És nagyon szükséges. Máskülönben csak magadnak ártasz, és a tested, és szellemed is elkezd leépülni.

Amíg tudatában vagy, hogy a döntéseid nem logikusak, addig képes vagy logikus döntéshozatalra, csak valamiért nem teszed. Azt én nem tudom megmondani, mi akadályoz ebben, de tippre az, amivel kezdtem. A szenvedés önigazolása. Tudattalanul is bajt okozol magadnak, például a döntéseiddel, hogy a "szenvedő" állapot fennmaradjon, igazolva legyen. Ez nem egészséges, de nem is őrület. Ez egy nagyon rossz berögződés. Ki lehet gyomlálni, csak sok munka.

Igen. Én sem érzem túl vigasztalónak azt, hogy ha már sok rossz szakaszod volt, de elmúltak. Nekem is volt, és van is ilyen hullámzásom, bár a kilengések mostanában kisebbek. Az első két hullám volt a legrosszabb. És csak így utólag visszanézve tudtam belőlük tanulni, akkor még túl fiatal voltam, és túl beteg, hogy figyeljem magam, és azt, hogy mi miért történik. Így visszanézve már tudom, mikor mi hozott változást, mi az, amivel jó irányba billenhetek, hogyan tudom magam rövid, és hosszú távon jobb irányba billenteni. Azok alapján amik a régebbi időszakokban történtek. 18 éves korom óta van intenzív problémám(korábban csak kisebb, enyhébb periódusaim voltak). Lassan már 38 leszek. Elég sok időm volt figyelni, hogy mi hogyan, és miért történik, mi segít, és mi árt. Lehet, hogy neked is alaposan vissza kéne nézned a korábbi időszakaidra, és megnézni, hogy mi indított el a javulás felé. Ezek alapján lehet hogy tudsz olyan szokásokat kialakítani, amik segíthetnek önmagad menedzselni.

Ha a családban nem bízhatsz, akkor idegenekben, vagy "idegenekben" kell megbíznod. Az idegenek nagy részének nem okoz örömet, vagy nem érdeke, hogy neked ártson, vagy a bajodon élje ki a kaján örömét. Ez persze csak megelőlegezett bizalom lehet. Ha valaki eljátsza ezt, az mehet a családod mellé. De olyan emberekre is akadhatsz, akik jó irányba taszítanak. Lehet, hogy nem lesz belőle tartós emberi kapcsolat, csak adnak egy jó ötletet, megrősítést, vagy egyszerűen elgondolkodtatnak. A bizalomnak csak eddig kell terjednie. Nem kell kitárnod eléjük magadat. Ha önmagadban sem bízol, másban sem fogsz, és szerintem nem is kell bárki iránt is feltétlen bizalmat érezni. Abból is csak hasraesések születhetnek. A bizalom azt jelenti, hogy az illetővel szemben elvárásaid vannak. Ha ezeket nem teljesíti, vagy visszaél a bizalmaddal, az fáj. Ha nincsenek elvárásaid, és csak a szükséges mértékben bízol valakiben, akkor nem olyan kellemetlen, ha kiderül, rossz emberbe vetetted a bizalmad.

Teljesen elhiszem neked, hogy az említett filmmel nagyon tudsz azonosulni. De ez nem jelenti, hogy a valóság közel állna a filmhez. 14 voltam, amikor okkult, mágikus témákkal kezdtem foglalkozni, és volt olyan ismerősöm, sőt barátom is, aki ezeknek a témáknak a sötét oldalával foglalkozott. Nem azért mondom, hogy nem sötét erők rombolják az életed, mert mindenképpen meg akarlak hazudtolni, hanem mert már láttam ilyet élőben.

2023. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!