Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon lehetséges-e, hogy...

Vajon lehetséges-e, hogy Jézus valóban pártus születésű volt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jel mutat arra, hogy Jézus nem egészen az volt, mint akinek beállítják. Származását tekintve is több dolog szembeötlik, ha az ember egy kicsit alaposabban tanulmányozza a korabeli zsidó, római és pártus szokásokat. Ezen kívül sok más dolog is arra mutat, hogy Jézus nem zsidó volt.

Mi a véleményetek?



2014. ápr. 2. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

"Nagyon sok jel mutat arra, hogy Jézus nem egészen az volt, mint akinek beállítják."

Beszarok. Még arra sincs bizonyíték, hogy egyáltalán létezett.

2014. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még a nagy mesekönyv szerint is körülmetélték, ahogy azt a zsidó hagyomány tartja. Plusz rengeteg dolog.
2014. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Jézus ember volt!
2014. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Számomra ott be is fejeződik a Biblia, hogy Ádámnak és Évának 2 fiúgyermeke volt, mégis elszaporodott az emberiség. Ennél fogva a Jézus körüli legendákat hagyjuk is..
2014. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laylah ***** válasza:
49%

4.: Én is ott akadtam ki, bár a két fiúgyermekig el se jutottam. Nekem elég volt abba belegondolni, hogy a gyerkőcöknek vagy az anyjukkal/apjukkal, vagy egymással kellene szexelniük ahhoz, hogy szaporodni tudjanak. Nyehh... :/

Kérdező, a választ nem tudom, de egy kérdésem lenne: miért fontos ez? Amúgy sincsen az egyháznak és a vallásnak hitele egyre több ember szemében, szépen lassan bomlik le az egész. Annyi sebtől vérzik már az egész, plusz/mínusz egy már nem számít... :D

2014. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért az ezotériánál tetted fel a kérdést? Nem tudom, miért lennének hihetőbbek az ezotérikus dolgok, mint a Biblia... Egyeseknek pedig azt nehéz elfogadni, hogy Jézus zsidó volt. A Bibliát behatóan ismerők azonban ezt nem kérdőjelezik meg. Jézust körülmetélték, arámi nyelvjárást beszélt, ismerte a zsidó törvényeket és betartotta a zsidó szokásokat. Dióhéjban ennyi.
2014. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Jézus plejádi reptoid volt.
2014. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!