Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy nem vagyok...

Honnan tudom, hogy nem vagyok a test és nem vagyok az én-képzet? Néha ez olyan egyértelmű és spontán tudom, de most nem. Vezessetek rá...

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2023. szept. 26. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A belső igazságra csatlakozás miatt. Egyre nagyobbá lesz ez benned majd. Egyszer majd azon kapod magad, hogy bármikor levezeted, emberi természettudományt használva, még ha nem is ebben a körben.
2023. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezt miért kell ennyire túl bonyolítani? Ha meditálsz az érzetekkel, érzésekkel, a tudattal, a tudattartamokkal akkor ez magától fog értetődni. Nem egy olyan dolog ami fel-fel villan. Ismered a szatipatthána szuttát, és azt gyakorlod? Mert ha nem akkor nem fogod megérteni csak egy logikus elmélet lesz ami tetszik. A tudom és a látom nagyon távol áll egymástól.
2023. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az amit másoktól hallunk bizonyos irányokba vezetnek és befolyásolják a gondolkodásunkat, tapasztalásunkat. Ezért ezeket a meditációban elkell vetni, félretenni. Így juthatunk el az igazságokig. Ezt jelenti nem támaszkodni az írásokra. Ez a Zen.
2023. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudni nem tudhatod azt, amit kérdésedben megfogalmaztál. Azonban tapasztalhatod.

Ha már volt ez olyan egyértelmű - ahogyan írod - akkor csak emlékezz rá. Ha ez nem megy... akkor se aggódj. Tapasztalni fogod, amikor szükséged lesz rá. Ha "most nem"... akkor MOST épp nem az a fontos. Ezért NEM kell most spontán tudnod.


Az ERŐ legyen Veled!

nov. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!