Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az igazi spirituális tanítások...

Az igazi spirituális tanítások alapján mennyire igaz ez a boldogság értelmezés?

Figyelt kérdés

Ha jól vettem észre/jól gondolom, akkor napjaink ezoterikus tanítói azt hirdetik, hogy az ember arra született, hogy boldog legyen. Részben ezen alapulhat a napjainkban is népszerű, úgynevezett vonzás törvénye, hogy az ember elérheti, amit akar.


Brad Pitt ezzel szemben egy érdekes gondolatot fogalmazott meg, egy 2014-es interjúban:


"A boldogságot mindig is túlértékelt dolognak tartottam. Vannak nehezebb időszakok, amiket általában valami csodálatos követ, és az egész élet ezekről a kompromisszumokról és győzelmekről, illetve vereségekről szól."


Forrás: [link]


Az igazi spirituális tanítások alapján Pitt kijelentése mennyire igaz?


2023. nov. 2. 14:10
1 2 3
 1/23 Grimfox ***** válasza:
63%

Közelebb jár az igazsághoz, mint a mai divatezotéria, de ez inkább egy személyes vélemény. A szellemi tanok alapján a boldogság az, amikor önként elhagysz minden vágyat. Megelégszel azzal, ami jut neked, de nem szenvedsz, ha valamiből nem jut. Nem kergeted a vágyaidat, hogy majd azok boldoggá tesznek, hanem az állandó elégedettség állapotában vagy, mert nem kínoznak, és ösztökélnek a vágyak. Persze ez önmagában még nem elegendő, a szellemi tanítások ennél mindig többről szolnak, a valódi ember kereséséről a látszatfelszín alatt, és ezen keresztül a létezés forrásának kereséséről. Ez a kettő adja ki a szellemi boldogságot.

Amiről Pitt beszél, az az, hogy nem szabad hajszolni a boldogságot, mert azzal csak állandó vágyakozásra, és elégedetlenségre találunk, a kis örömöket sem tudjuk megélni.

2023. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Pitt kijelentése összhangban van azzal a szellemi szinttel, amit egy hollywoodi színésztől elvárnánk. Egyébként semmi ellentmondás nincs aközött, hogy a boldogságot fontos célnak tartjuk, ugyanakkor természetes, hogy vannak rosszabb időszakok. Nem is értem, számodra miért tűnik annak.
2023. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2


Mert manapság olyanokat tanítanak, hogy bármit megkaphat az ember, vagyis minden rajtunk múlik.


Pitt - aki tényleg szinte bármit megkaphat - úgy tűnik, nem hisz ebben. Hanem abban, hogy egymást váltják a nehéz és boldog időszakok. Ha pedig ez így van, akkor nem kaphat meg mindent az ember.

2023. nov. 2. 15:36
 4/23 Grimfox ***** válasza:
68%
Bárki, akinek van csak egy minimális szintű rálátása a világra, és önmagára, az tudja, hogy az ember nem kaphat meg bármit. Pitt ezt megfogalmazta. Együtt tud élni vele, bár ebben valószínű, hogy segít neki, hogy sikeresebb az átlagnál. Sokan nem tudják ezt elfogadni.
2023. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

"Mert manapság olyanokat tanítanak, hogy bármit megkaphat az ember, vagyis minden rajtunk múlik."

. Mégis ki tanít ilyet? Egyáltalán nem hallottam még ezt.


"Pitt - aki tényleg szinte bármit megkaphat"

. Ezt meg honnan veszed? Külső szemlélőként is látszik, hogy egy rakás dolog hiányzik az életéből. Csak egy dolog: szerinted miért jár(t) a névtelen alkoholisták csoportjába?


"úgy tűnik, nem hisz ebben."

. Ahogyan senki épeszű ember nem hisz benne, hogy bárki bármit megkaphat.

De ha tényleg nem tartaná fontosnak a boldogságot, akkor nem mondta volna ezt az interjúban: "Nagyon nagy az érzelmi kötődés a családunkban, sokkal jobban érdekel az ő boldogságuk, mint a sajátom, de szerintem ez teljesen normális."


"Hanem abban, hogy egymást váltják a nehéz és boldog időszakok. Ha pedig ez így van, akkor nem kaphat meg mindent az ember."

. És ebben az égvilágon semmi egetrengető nincs.


De ha mégis azt hinné, mindent megkaphat az ember: miért ne gondolhatná, hogy ehhez előtte a mélypontot is meg kell tapasztalni?


Még mindig nem értem, hol van itt az ellentmondás.

2023. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Mégis ki tanít ilyet? Egyáltalán nem hallottam még ezt."


Példa:


[link]

2023. nov. 2. 15:51
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

#6: szerinted ha a videóban lévő hölgy komolyan hinne abban, hogy bármit tud manifesztálni, akkor ilyen primitív, félrevezetőket gyártanak pénzért?


Ez egy bullsh*t, de nem is érzem, hogy szorosan kapcsolódna az eredeti témához.

2023. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7


Az engem nem érint, hogy ő miben hisz/nem hisz.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy Pitt gondolatai közelebb állnak-e az eredeti tanításokhoz, mint azokhoz, amit a divatezotéria tanít.

2023. nov. 2. 16:08
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

Brad aztán könnyen beszél mikor olyan jó karmaja van ami csak az emberiség 0,001 százalékának adatik meg 😂


De tudhatja ő hogy mi az a szenvedés

2023. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Hát éppenséggel tudja, mi az a sze

2023. nov. 2. 18:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!