Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában milyen...

Ebben a kategóriában milyen arányban vannak abszolút szkeptikusok?

Figyelt kérdés
Illetve ti miben hisztek, és mi az, amiben abszolút nem?

ápr. 29. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Éltem át dolgokat, a hitem tapasztalatokra épül
Még nem tapasztaltam, de sokminden lehet igaz
Egy részük igaz lehet
Szkeptikus vagyok, csak az valós, amire kézzel fogható magyarázat van
31 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj sok a tudomány kategóriából ide jön trollkodni de ha te mész oda és írsz ezós választ bevérzik a szemük a vérnyomásnövekedéstől😆😀.
ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
77%

Aki átélt dolgokat, az ugyebár "tudja" onnantól kezdve.


Hinni viszont abban lehet, amit nem tudok. Ha van bizonyosságom, akkor az tudás és nem hit onnantól kezdve. Ezért aztán a szavazás második opcióját bejelölők hite a legerősebb.

ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

#1

Pont ezért nem merek már itt kérdést kiírni, mert ezt a jelenséget látom mások kérdései alatt is.


#2

Igazad van, lehet, nem pontosan fogalmaztam.

De teszem azt, pl leírnék dolgokat, amiket én tapasztaltam, (vagy nem én, hanem bárki), a szkeptikusok arra is találnának valami racionális magyarázatot.

ápr. 29. 16:51
 4/70 anonim ***** válasza:
80%

Azt hiszem, én szkeptikusnak számitok, de kedvenc kategóriám az ezotéria itt a gyakorin. Annyira jókat derülök az ezósok es a szkeptikusok vitáin, pár percre tényleg elfelejtem a gondjaimat. Ezért kérlek írogassatok továbbra is!


Én nem szoktam trollkodni, ritkán szólok hozzá, csöndes olvasó vagyok.

ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
83%

A szkepticizmus nem ezt jelenti.


Az, hogy valamilyen pozitív állítás elfogadásához bizonyítékot vár el az ember, nem jelenti azt, hogy akkor a negatívat állítja.

ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
77%

A legfőbb gond az ezósokkal, hogy mindenkire rásütik a szkeptikus jelzőt, aki nem osztja a hitüket.


Pl. az ezotéria mellett nem hogy nincs objektív bizonyíték, de éppen hogy ellene van egyértelmű bizonyíték. Mégis az van hülyének beállítva, aki nem hisz benne, de legalábbis úgy állítják be, mintha az asztrológia egy szinten lenne a csillagászattal.

ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Ha már belementünk, az asztrológia nekem is kétes. Van, ami bejön, igaz, de sokminden inkább találgatásnak tűnik.


A szkeptikus jelzőt nem negatívumnak szántam, azért is írtam a kézzel fogható dolgokat, racionális magyarázatot.


És ezt is teljesen meg lehet érteni.


Csak egyszerűen nem merek konkrétumokba menni, mert félek, hogy kiröhögnek.


Röviden és tömören leginkább az elhunyt szeretteinkkel való időszakos kontaktok, amikkel kapcsolatosan tapasztalok, és figyelgetek dolgokat, amik úgy 4-5 éve kezdődtek.

ápr. 29. 19:03
 8/70 anonim ***** válasza:
77%

Én alapjában véve szkeptikus vagyok, illetve én azt az elvet vallom, hogy amire nincs bizonyíték, az nem létezik.


Lehet, de mondom csak LEHET, hogy létezik 5 szemű hosszúszőrű csillámos harcsapatkány valahol az óceán mélyén, de addig míg erre nincs tudományos bizonyíték, addig ez egy kitalált dolog.


Én csak azt nem értem, hogy akik hisznek valamiben, miért jönnek azzal, hogy "bizonyítsd be hogy nem létezik, honnan tudod, erre is biztos van valami válaszod" stb.


A jog világában is ha te megvádolsz engem azzal hogy elloptam a zsemlédet, nem nekem kell bizonyítanom az ártatlanságomat (hogy én aztán nem loptam el a zsemlédet), hanem neked kell bizonyítanod a bűnösségem. Tehát kell egy "grund", egy alap, egy tény, amit aztán lehet érvekkel támogatni. De fejből kipattant dolgokat, amikre nincs bizonyíték, azt nem lehet alátámasztani semmivel.


Visszatérve: te mondhatod azt, hogy a szomszédod megkarcolta az autód, addig míg nem tudod bizonyítani, az csak üres fecsegés. Ez a tudományos világban is így működik.


Ettől még persze mindenki abban hisz amiben akar, de elvárni hogy más bizonyítsa a te fejedben kialakult hitet, az blődség.


Például hiszek a reinkarnációban, de eszem ágában sem jutna presszálni téged, hogy "bizonyítsd már be, hogy a reinkarnáció nem létezik". Mivel én is tudom hogy nincs rá bizonyíték, ezért ez csak az én hitem.

ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

#8

Igen, jogos, a bűnösség-dolog is. (Egyedül a "Ha nincs holttest, nincs bűntény"-elmélettel nem értek egyet.)


Egyébként pl bár a vallástól is tartózkodom, amíg nem akarják rám erőszakolni (Jehova tanúi mondjuk...), addig tiszteletben tartom.


Na ez is ilyen.u

ápr. 29. 20:57
 10/70 anonim ***** válasza:
0%
Szkeptikus beállítottságú vagyok, szinte mindent az ég világon megkérdőjelezek és megvizsgálok.
ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!