Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miket nem szabad csinálni Dec...

Miket nem szabad csinálni Dec 31-én?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy kimosok egy adag ruhát, meg takarítok de olyanokat olvasok hogy ezeket nem lehet Dec 31-én, de én úgy emlékszem a hogy Jan 1-jén nem lehet ezeket csinálni.

dec. 31. 09:06
1 2
 1/12 Somló Volán Zrt. ***** válasza:
56%
Ilyenről még én sem hallottam, hogy december 31-én ezt meg azt nem lehet csinálni. Ezeket január elsején nem szabad csinálni. Boldog új évet!
dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Petárdázni konkrétan nem szabad.Minden más a Te döntésed.Én délután horgászni megyek.
dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Köztévét nézni, megöli az agysejteket.
dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Szárítón hagyni a ruhát halált jelent az új évben a családban. (Vonatkoztassunk el attól, hogy igen, ez babona, és igen, én sem hiszek benne, de azért tegnap levettem a megszáradt ruhát :D. Én szeretem az ilyesmit, nem a hiedelem miatt, csak megszínezi a hétköznapokat)
dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A hiedelmek és szokások országonként és kultúránként változhatnak, és nincs egyetlen, mindenhol elfogadott szabály arra vonatkozóan, hogy mit lehet vagy nem lehet tenni december 31-én vagy január 1-jén. A következőkben néhány példa található olyan hiedelmekre, amelyekkel kapcsolatban néhányan azt mondják, hogy jobb kerülni őket:


1. **Mosás:** Néhány hagyomány szerint december 31-én tilos a mosás, mivel a hiedelem szerint elmoshatja a szerencsét. Mások azonban úgy vélik, hogy január 1-jén kell elkerülni a mosást.


2. **Takarítás:** Ugyanezen logika mentén néhányan azt mondhatják, hogy takarítani sem szabad december 31-én, mert a hagyományok szerint ezzel elűzheted a szerencsét. Mások azonban pont az újévi tisztaság és rend kialakítását támogatják.


3. **Kölcsönadás:** Egyesek úgy vélik, hogy az év utolsó napján nem szabad kölcsönadni semmit, mert azt hiszik, hogy a kölcsönadott tárgyokmal a szerencséjüket is kölcsönadják.


4. **Pénz kölcsönzése:** Számos hagyomány szerint ne kölcsönözz pénzt december 31-én, mert úgy vélik, hogy ez hozhat pénzügyi problémákat az elkövetkező évben.


5. **Számlafizetés:** A néhányan azt mondhatják, hogy nem szabad számlákat fizetni december 31-én, mert ez szerencsét hozhat.


Ezek a hiedelmek és szokások inkább kulturális és helyi hagyományokon alapulnak, és sokan nem hisznek bennük vagy nem követik őket. Fontos megérteni, hogy az ilyen típusú szabályoknak nincs tudományos alapja, és mindenki számára személyes döntés, hogy követi-e ezeket vagy sem.

dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szexelni, szórakozni, piálni, pihenni, ilyenek...
dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Anya is ezt hajtogatta.Hogy ne főzz, ne takarits, ne moss elsején. 31én lehet azt mondta.

Ez csak babona, mindent lehet természetesen..

dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Gyakorira kérdést kiírni
dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Rocketezni mig be nem vered a képernyőt
dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
0%
Azt vágod, hogy ezek a babonák azért alakultak ki, hogy ünnepekkor ne kelljen annyit dolgozni? Ma már semmi jelentőségük.
dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!