Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez szellem lehet?

Ez szellem lehet?

Figyelt kérdés

Nem trollkérdés.

30 éves vagyok, most költöztünk össze párommal egy emeletes házba.

Amikor fent vagyunk az emeleten este és aludnánk, folyamatosan lépteket hallunk lentről és a lépcsőn is. Volt hogy azt hittük betörtek, mert annyira tisztán hallatszódtak a léptek plusz ajtónyitás. (Úgy hogy az ajtó be van zárva és benne van hagyva a kulcs is)

Amikor ezeket halljuk mindig lemegyünk, mert félünk de nagyon idegesít is, hogy mi van már megint. És mikor leérünk akkor abbahagyja. Volt hogy lementem a kanapéra és bekapcsoltam a tv-t, akkor semmilyen zaj nem volt órákig. Utána felmentem, lefeküdtem és megint kezdődött.

Van hogy emiatt sokszor nem alszok egész este annyira félelmetes. Párom soha nem hitt a szellemekben, de már ő is lent alszik a kanapén, ha egyedül van otthon este.

Volt egy olyan is most szenteste, hogy feldíszítettük a fát és van 2 egyforma őzikés díszem. Azt direkt a fa 2 legtávolabbi pontjára raktam, hogy ne egymás mellett legyen a két dísz. 10 perc múlva egymás mellett voltak szorosan. Páromat kérdőre vontam és azt mondta hogy hozzá se nyúlt, nem érti.


Szóval ilyenek történnek mióta ott lakunk és nagyon para, már félek hazamenni. Nem tudom mi lehet ez, de ha valami kártevő lenne, akkor miért hagyja abba mindig amikor a kanapén alszunk lent és mi nyomja le a bejárati ajtó kilincsét? És ha szellem, akkor mit lehet vele kezdeni?

Biztos 10/9 ember hülyének néz majd emiatt, de ha csak 1 valaki tudna értelmes választ adni annak örülnék.



jan. 6. 06:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Emeletes ház.... gondolom akkor vannak ott más lakók is és logikus, hogy használják a lépcsőt.

Mire meg lementek addigra már elmennek, ennyi az egész.

jan. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De a saját lépcsőnkön halljuk bent a lakásban, ami felvezet az emeletre. Földszinten vagyunk, mellettünk jobbra egy szomszéd van és felettünk is egy.
jan. 6. 06:18
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Akkor meg lehet pl hőtágulás, hűl ki a helyiség és recsegnek, ropognak a lépcsődeszkák.
jan. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ha valaki sétál a közelben automatikusan felkapcsolnak a lámpák kint, mert mozgásérzékelősek. De éjszaka senki nem mászkál, mindig sötét van amikor kinézünk.

Plusz még valami eszembe jutott.

Van egy cicánk aki nem akar lejönni a földszintre, mindig fent van az emeleten és kuporog a sarokba. Meg kell nyugtatni mindig meg simogatni és utána mer lejönni. Nem tudom ez mennyire hasznos infó.

jan. 6. 06:22
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Kinn akár attól felkapcsolhatnak ha egy állat elfut alattuk, vagy épp szeles időben fújja a fák lombjait a szél, a lámpa nem tesz különbséget aközött, hogy ember mozog előtte vagy bármi más.

Nálunk is szoktak sokszor égni a kinti lámpák, még szerencse, hogy napelemesek, különben tuti ki lennének emiatt kapcsolva.


Macska meg passz, lehet ott érzi jól magát.

jan. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3-as. Lehet, hogy igazad van. Csak klímával fűtünk, amik mindig mennek, ha 24 fok alá esne a hőmérséklet automatikusan bekapcsol így kb nagyjából mindig ugyanannyi a hőmérséklet bent. Nem tudom ez mennyire számít.
jan. 6. 06:25
 7/21 A kérdező kommentje:

De pont ezt írom, hogy esténként soha nem kapcsolnak fel a kinti lámpák, mert nem mászkál ott senki. Szóval ha valaki szórakozna azt észrevennénk.

Érdekes mindenesetre ez az egész

jan. 6. 06:27
 8/21 anonim ***** válasza:
Simán elég hozzá, gondolom fék keretes a lépcső.
jan. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg marad ez a verzió, bár amúgy a legegyszerűbb lemenni és hallgatózni, aztán meglesz a hang forrása.
jan. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A lépcsőnk fából van.

Igen, amikor lemegyünk akkor abban a pillanatban megszűnnek a hangok. És addig nem is jönnek elő újra ameddig fel nem megyünk. Ezért se értem.

jan. 6. 06:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!