Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tapasztaltatok már olyat,...

Tapasztaltatok már olyat, hogy a közösségi oldalak olyan reklámokat / ajánlásokat dobnak eléd, amire gondoltál?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, miként működnek ezek az oldalak. Ha többször megemlítesz, kimondasz egy dolgot, akkor nagyobb valószínűséggel kapsz olyan jellegű ajánlásokat. Viszont többször előfordult velem, hogy csak gondolat szinten volt egy dolog a fejemben és egy két napra rá már ezzel kapcsolatos hirdetések és cikkek jelentek meg facebook oldalamon. És nem, nem kerestem rá ezekre előtte sehol és nem csak tárgyakra gondolok, amit a jövőben szeretnék megvásárolni, hanem akár érzésekre, amik magadban foglalkoztatnak, majd szembejönnek veled az online térben.


Nem vagyok egy nagy összeesküvés-elmélet hívő, de ha valamiről nincs elég információm, akkor nem is tagadom.

(Oltások / 5G lehet valami köze hozzá?)


Próbáltam rákeresni, de sehol semmi, eddig csak a kimondott dolgok utáni hirdetések az elfogadottak.



jan. 14. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Semmi köze nincsen a konteós baromságokhoz, csupán az ezirányú tájékozottságod hiányának az eredménye ez, sőt, hovatovább még le sem kell hallgatnia senkinek a célzott hirdetések megjelenítéséhez. Tudod, ez úgy működik, hogy amikor agyatlanul rányomsz bárhol az "elfogadomm az összes cookie-t" gombra, azzal bizony elég (hirdetes szempontjából értékes) adatokat teszel közzé magadról harmadik fél számára. A hirdetéssel foglalkozó cégek pedig ezek alapján felépítik a személyes hirdetőprofilodat, és ezek alapján fognak célzott hirdetésekkel bombázni. Sokkal jobban ismernek téged, mint gondolnád. Nem beszélve ugye a közösségi oldalakról, ahonnan úgyszintén ilyen cégeknél kötnek ki bizonyos adatok rólad. Ennyire egyszerű. Ki is próbálhatod. Például írd be a google-be hogy elektromos fogkefe, nyiss meg pár oldalt ahol árulják, és szinte biztos, hogy ezek után jópár fogkefés hirdetéssel fogsz találkozni.
jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen, az 5G irányítja a benned lévő csippet.
jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
A chipset?
jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%
jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es! Igen, ezekkel tisztaban voltam. De olyan dolgokról írtam, ha a leírást is elolvastad amire soha nem kerestem. Es tegyük fel ha az elektromos fogkefék iránt érdeklődöm, ami mondjuk enm ugyanaz, mint a kerti szerszámok, de az utóbbi isőnen párszor gondoltam kerti szerszámokra, de 100%-ig gondolat szinten maradt és mégis a kerti szerszámokról való hirdetést látom. Hiába van felépítve a profilom, soha nem volt közöm és érdeklődésem a kerti eszközökhöz. (Nyilván egy pelda volt ez)


Nem vagyok dilettáns, sem konteós. Csak volt pár ilyen eset mostanában.


Normális válaszokat, ha kérhetem!



2: nem hiszek a csipszekben:) Az esetet azért írtam le, mert sokkolóan olyan dolgok jönnek szembe velem, ami nem függ az érdeklődési körömhöz, inkább egy megváltozott élethelyzethez, amiről senkinek nem beszéltem, nem írtam.

jan. 14. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok konteós, de velem is előfordult már ugyanez.
jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

Megerősítési torzításnak hívják az ilyet, és itt már legalább 21 alkalommal volt erről szó.

Legutóbb 1 perce.

jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!