Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A dinókat kipusztító aszteroid...

A dinókat kipusztító aszteroidát UFO-k téríthették el?

Figyelt kérdés
Ötletem röviden: ugye van most a mi technikai fejlettségünk, minek segítségével el tudnánk téríteni, ha felénk jönne egy kb olyan aszteroida, mint ami a dinókat kipusztította. Hogy ne csapódjon belénk, nyilván. Más irányt vegyen. Értitek. De simán lehet, hogy akkor az új irányában eltalál egy másik bolygót, ami szintén lakott, és akkor az ott lakó élőlényeket pusztítja el. És akkor ennek alapján lehet, hogy a dinógyilkos aszteroidát meg ugyanígy egy másik, fejlett civilizáció térítette véletlen felénk, mert eredetileg az ő bolygójukat fenyegette. Lehetséges lenne?

jan. 28. 20:45
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Persze, én is. Hiába is próbálnék többet, el is menne a kedvem az egésztől. Aztán persze egyik dolog hozza a másikat, pl olvasok az evolúcióról, akkor már hozzá nézek földtörténeti dolgokat, ahhoz meg más természettudományt, vagy ha csillagászat, akkor akár mitológiát és így tovább. Természetesen véges a kapacitás. Ma ha hazamegyek, talán olvasok, vagy este, nem tudom még. Érdekesek egyébként a troll kérdések, olyan butaságokra harapnak rá néha az emberek, van hogy 90 hozzászólást is megél a nyilvánvalóan troll kérdés.

Végülis igaz, hogy a nyomor relatív, pontosabban szólva az relatív, hogy mit élünk meg nyomornak. Ismerek olyat, aki panaszkodik, milyen kényelmetlen a Tesla… ő nyilván mást él meg nyomornak, mint mondjuk én, egy mélyszegénységben élő embernek meg az én életem is luxus. Én nem vagyok optimista egyébként ami a jövőt illeti.

A vulkánokról egyszer összeállítottam egy kis füzetet az unokaöcsémnek, mert egy korszakban imádta a vulkánokat, és nem igazán találtam könyvet, ami tetszik és az ő korosztályának való. Négy éves volt kb. Na abban benne voltak a víz alatti vulkánok is, meg Hawaii, persze csak gyerek szinten, sok képpel. Most már hét éves, mikroszkópot meg földgömböt kapott legutóbb. Imádja a videókat az egysejtűekről, szívesen tanul ezekről. Kedvence a papucsállatka. Talán a vicces neve miatt szerette meg. De rendszeresen nézi. Videón, nem mikroszkóp alatt persze. Na mindegy, ezt csak úgy leírtam, nem tartozik ide.

Most engem viszont lázba hoztak a vulkánok.

Földtörténeti témában te tudsz javasolni könyvet? Ami felnőtteknek íródott 😂

jan. 31. 13:22
 32/37 Grimfox ***** válasza:

Nyomor az, amikor az életmódodtól, életkörülményeidtől szenvedsz. Az mindegy, hogy ezek a körülmények másokéhoz képest milyenek. Ha szenvedét okoznak, az nyomor az egyénnek. Az a nagyon kérdéses, hogy miért nyomorog mindettől. Azért, mert a halál küszöbén áll, vagy azért, mert irígy a nálánál jobb sorsúakra? Az elsőn lehet segíteni, de a teljetetlen emberen nem.

Sajnos nem tudok jó könyveket a témában. Könyvből elég régen olvastam ilyesmit, azóta azok a könyvek már rég túlhaladottak. Még az is, amit a földtörténeti korokról iskolában tanultam, pedig csak 20 éve volt. Sokkal jobban tagoltak a korszakok, és a határaikat is másként döntik el. Szerintem kiindulási alapnak jó a wikipédia. Ott vannak hivatkozások a lap alján, és előfordul, hogy a felsorolt írások, könyvek magyarul is megjelentek. Kicsit macerásabb így keresni forrásokat, de megéri, mert sokkal komolyabb könyveket, és tanulmányokat lehet találni, mint ha konkrétan könyveket keresnél.

jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
21%

31. "Érdekesek egyébként a troll kérdések, olyan butaságokra harapnak rá néha az emberek, van hogy 90 hozzászólást is megél a nyilvánvalóan troll kérdés."


Nyilván ez a kérdező lelkivilágát minősíti, nekem eszembe sem jutna provokatív kitalációkat kiírni kérdésnek. Amúgy sem szoktam kérdezni, minden megtalálható a neten.

Ha viszont valaki kérdez, de csak neki tetsző véleményeket hajlandó elfogadni, míg másokat leugat, az is őt minősíti.


26. "...normális stílusban ellentétben pl Szervizmérnök úrral, aki úgy látom, eltűnt, mert nem sikerült veszekednie."


Ez is csak egy rosszindulatú kitaláció és provokáció. Egyszer már válaszoltam, utána honnan tudhatod, hogy jobb dolgom is lehet, nem érdekel már tovább, nem is akartam írni, vagy akármi lehet. De te benézel magadnak ilyen sértő, személyeskedő hülyeségeket, mert nem vagy képes elviselni valaki más válaszát. Te kérdeztél, én csak válaszoltam.

Pedig még csak nem is vagyok egyedül a véleményeimmel, hiszen szoktam látni más témákban is, sok anonim hozzászólást, csak velük nem kötekedik senki.

Nekem sincs semmivel kevesebb jogosultságom hozzászólni egy kérdéshez, mint bárki másnak, amennyiben az a szabályzatnak is megfelel.

jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Szervizmérnök uram! Végre itt!

Meg vagyok könnyebbülve, hogy volt más dolgod is, nem csak ide írni, köszönöm hogy most viszont szakítasz rám időt. Remélem jól teltek napjaid.

Szóval te csak válaszolni jársz ide? Akkor máris megérte. Én tényleg örülök, ha olvashatom válaszaid, mert szórakoztató vagy, és ezt most komolyan mondom, nem szarkasztikusan.

Amit kiemeltél természetesen tényleg provokáció, ez a Napnál világosabb. De ezek szerint bevált. Persze, hogy van jogosultságod válaszolni, ki vitatja ezt?

jan. 31. 20:53
 35/37 anonim válasza:

32: tényleg, hogy a wikipédiás források nem jutottak eszembe, pedig csináltam már ilyet.

Nem lehet segíteni a telhetetlen emberen? Szerintem emberi dolog irigynek lenni. Sokan irigyek, csak nem vallják be. Talán szégyellik magukat miatta. Dolgozni kell ezen, az tény.

jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Grimfox ***** válasza:
Az állandóan elégedetlen ember, és az, aki ezt-azt megkíván abból, ami a másé, nem ugyanaz. Az előbbi sohasem fog igazán örülni annak, amije van, és amit elér, mindig többet fog akarni. Az utóbbi, ha megkapja, amire vágyik, az kielégíti egy jó időre, és képes igazi örömöt érezni. Persze, ez emberi tulajdonság, a különbség a megnyilvánulási módban van. Az egyik olyan, mint akinek lyuk van a hasán, bármennyit eszik, nem elégszik meg, mert kiesik minden. A másik meg egyszerűen éhes. Ha eszik, egy időre jólakik.
febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Balasa Bence ***** válasza:

12 UlfOrmson


Ha ezt viccnek szánod akkor ha ha ha nagyon vicces, de ha csak lejáratásnak, akkor te is egy vagy azok közül, akik miatt nem veszik komolyan a szkíta eredetet.

febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!