Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ufo hívő, lapos föld hívő,...

Ufo hívő, lapos föld hívő, reinkarnáció hívő stb… mi értelme így?

Figyelt kérdés
Mindben benne van a hívő, kicsit vicces, hogy tényekként beszélgetnek róla, meg hivatkoznak rá a nagy hívek. A materialisták meg miért veszik komolyan őket? Miért kell vitatkozni hívekkel? Ha valaki ennyire irracionális, miért nem hagyják a tudatlanság sötétjében botorkálni őket a felvilágosodás elkötelezett rajongói?

febr. 3. 13:33
 1/10 Grimfox ***** válasza:
100%

A "hívők" oldaláról nézve, elég ritka az, ha ők nevezik magukat hívőnek. Ők bizonyítékokat vélnek ismerni.

A materialisták meg nem vitatkoznak, legalább is azok, akik nem "hit" alapon materialisták. Aki elhiszi a materiális gondolkodáson alapuló eredményeket, amit elég helytelenül a tudomány szó alá sűrítenek, az ugyanúgy csak "hívő", mint az, aki valamilyen kevésbé, vagy egyáltalán nem bizonyítható dologban hisz. És ugyanúgy leáll vitatkozni a hitéről, mint mindenki más. A materialista, aki tényleg tanult, és érti, miről beszél, nem áll le vitázni, téríteni, vagy sértegetni. Aki csak elhiszi, amit a valahol olvasott, vagy nagyjából tanult iskolában, stb, az pedig sokszor fanatikus térítésbe, vagy lejárató kampányba kezd. Többnyire azért, hogy ez által érezze a saját felsőbbrendűségét. Ez egy elég jól következő pszichológiai folyamat, jellemző mindenkire, aki az ismereteiben nem rendelkezik szilárd alappal, viszont túlzottan magabiztos. Könnyű őket kiszúrni mindkét táborban, mert fölényeskedők, lekezelők, és ha néhány üzenetváltás után sem adod fel a vitát, akkor nyíltan személyeskedni kezdenek. Miközben nem értik, miért baj, ha így tesznek, hiszen "igazuk van". Ha pedig velük szemben válik valaki személyeskedővé, azt kikérik maguknak. Hiszen ők felsőbbrendűek, edukáltabbak, tisztábban látnak.

febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Belegondolva itt a gyakorin is vannak ilyen személyek, mint akikről írsz.

Ugyanakkor azt gondolom, azért aki a tudományokban hisz, annak a “hite” a valószínűségnek nem azon a fokán áll, mint aki a “kevésbé vagy egyáltalán nem bizonyítható” dolgokban hisz. Sőt, inkább bizalomnak nevezném, nem hitnek, vagyis bizalomnak az adott tudományág képviselőiben. Bizalom nélkül nem tudunk élni végletekig specializált világunkban.

febr. 3. 14:53
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Ha a GyK főoldalán linkelnek ordító butaságokat, az eleve provokatív, válaszra ingerlő lehet. Válaszolni itt viszont bárkinek van jogosultsága, amíg az belefér a szabályzatba.

Például én nem keresek fel ilyen témájú oldalakat, hogy oda vitatkozni menjek. De azt nehéz megkerülni, ha arcunkba másznak, irritáló dolgok.

Magam mindig azzal töltöttem legszívesebben a szabadidőt, amikor más témákban szakmai tudást és tapasztalatokat osztok meg. Nem köszönetért, noha évek alatt voltak, akik bevallásuk szerint sokat tanultak tőlem és megköszönték, pedig nekem csak öncélú időtöltés, meg azért tanulni is lehet belőle, ha rákeresek infókra és megírom valakinek a megoldást, aki nem tudott rákeresni.

Az is persze csak addig nyugalmas, amíg nem teszek szóvá egy zavaró helyesírási hibát, onnan kezdve én vagyok a legutolsó tróger kötekedő. Amíg csak segít az ember, addig "jófiú".

Azután elfogynak néha a szakmai témák, betér az ember ilyen abszurd világba, majd itt persze még abba is belemagyaráznak hülyeségeket, hogy mondjuk miért vagyok itt.

Ugyan miért, itt van még számos anonim hozzászóló, nekik is szabad, bárkinek szabad a pálya.

Ez nem zárt osztályos ezotéria, szabad bejárása van a józan világnak is.

[link]


----------

2. Pandémia is jól rávilágított, hogy egyszerűen vannak emberek, aki nem szakember, de attól még képes reálisan gondolkodva eldönteni, mi az álhír, átverés.

Vannak mások, akiknek mintha nem lenne realitásérzékük, bedőlnek hülyeségeknek, kontós elméleteknek, saját vagy mások életét is kockára téve. Szakemberekkel szállnak bőszen vitába, miközben butaságokat hordanak össze, logikátlanul érvelnek, kis szeleteket fognak fel az egészből, üldözési mániások.

febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Konteós...
febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Természetesen nem ugyanazon a szinten áll a két ember hitének alapja. De az a tény, hogy hittel fordul valami felé, nem változik. Nagyon sok magát materialistának valló ember nem tudja megmagyarázni, amit felhoz példának, egyszerűen kijelenti, hogy tudományosan bizonyítva lett, a tudósok ezt mondták, ezért így van. Ez hit. És egy valódi tudós sem fordul így a kutatása tárgya felé. Tehát a hit alapja nem ugyanazon a szinten áll, de a hit igen. Ez egy spirituális témában hívő embernél nem különösebben meglepő, vagy problémás, mert a spirituális témakör nagy része nem bizonyítható a mai tudomány eszközeivel. Sok esetben nem is igény, hogy bizonyítva legyen. Viszont egy materiális beállítottságú embernél, akinek még az internet, és több évszázadnyi publikált, írott mű áll rendelkezésére, hogy a hitét tényleges tudássá változtassa, ez egy nagyon nagy hiba. A materializmus lényege, hogy csak bizonyítható dolgokat fogadnak el. De ha valaki ezekkel érvel, képesnek kell lennie elfogadható bizonyítást adni, máskülönben amit mond, hit, nem tudás.

Arról nem is beszélve, hogy ha valaki irritáló, fölényeskedő módon oktat ki másokat valamiről, amiről még ő maga is hiányos tudással rendelkezik, amit a maga hitével(amit be sem vall magának) pótol ki, az csak a nagyon galambepéjű olvasókból nem fog ellenérzést, vagy épp konkrét elutasítást kiváltani. Ez kicsit olyan, mint amikor valaki akaratod ellenére elkezd hittéríteni, és elmond mindenféle bűnösnek. Az alap érzület ugyanaz. Mások alantasnak való nyilvánítása által akarja az egyén felsőbbrendűnek érezni magát, ahelyett, hogy ő maga, saját erőből fölfelé törekedne, és a korábbi önmagához hasonlítaná a jelenlegi ismereteit.

febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ki konteós?

Hát az az igazság, hogy én éppen a pandémia alatt fáradtam kicsit bele, mert olyan mértékű ostobaságokat fogadtak el kritikátlanul egyesek, hogy az ép ésszel fel nem fogható, és ugyanők utasítottak vadul el olyan tényeket, melyek a Napnál világosabbak, és kétséget kizáróan bizonyítottak.

Ha meg mesélek dolgokat, amik engem érdekelnek, és ebből tanulhatnának, akkor tudálékosnak neveznek, ha kijavítom a tévedéseiket, kötözködő vagyok. Helyesírási hibáról nem is beszélve (kedvencem az elváló igekötők). Na mindegy.

De itt is láthatod. El se olvassák, hogy mit írsz. Meglátják a neved, és lepontoznak. Sok a buta ember.

febr. 3. 18:07
 7/10 A kérdező kommentje:

5: akkor nem értünk egyet abban, hogy mi a hit. Természetesen nem tudom reprodukálni a kísérleteket otthon, és a tudásom meg se közelíti nem hogy egy tudósét, még egy középiskolai tanárét sem, de a tudomány eszközeivel ésszerű kétséget kizáróan bizonyítottak be elméleteket. Utolsó betűig nem fogom tudni ellenőrizni, de az eredményeit látom. Elutasítani nem a hit hiánya, hanem ésszerűtlen, ostobaság, konteósság.

A szerénytelenség nyilván sokat elmond a megszólalóról, és feltűnhet mögötte a bizonytalanság.

febr. 3. 18:21
 8/10 Grimfox ***** válasza:
100%

A tudományos kísérleteket többnyire nem lehet otthon ismételni. De ha ismered az adott eredményt, és nem mint végleges tényt, hanem mint egy állomást veszed, amit lehet csiszolni, cáfolni, felülvizsgálni, akkor az egy tudományos megközelítés, nem hit kérdése. Ha feltétel nélkül elfogadod, hogy amit a kutatók megmondtak, az úgy van, megmásíthatatlan igazság, az már hit. Elhinni valamit, és hinni valamiben két külön dolog, még ha rokon fogalmak is.

Én is elhiszem a törzsfejlődést, a több évmilliárdnyi evolúciót, és alap szinten ismerem, és értem is a működését, de nem lenne képem azt állítani, hogy a jelenlegi evolúciós modellek tökéletesek, és hogy a fajok fejlődésében semmi más nem játszik szerepet. Egy logikus, és viszonylag jól megfigyelhető dolog nagy eséllyel minimum részben igaz. Amíg nincs jobb modell, lehet vele dolgozni. De nem szabad abba a hibába esni, hogy abszolút érvényűnek fogdjuk el.

febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Darius- ***** válasza:
Írhatjuk azt is, hogy Ősrobbanásban hívők. De ez csak egy példa. A pszichoanalízis sem igazolt teljes mértékben, lehet a jövő emberei majd hülyeségnek tartják , mint amit most mi a lapos föld elméletről tudunk. A tudományban is vannak nem biztosan igazolt elméletek, ezért nevezik ezeket modern mítoszoknak. A földönkívüliekben sokan hisznek és látták, nagy eséllyel léteznek messzi galaxisokban, de akár a Földön is lehetnek. A reinkarnáció persze spekuláció, de az is, hogy a halál után nem lesz semmi vagy pedig a túlvilágra kerülünk.
febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Soha, senki nem azonosított még valóban idegen objektumot vagy lényt, szellemeket, vándorló lelkeket, de még a sokféle Istenség, túlvilág is mind emberi kitaláció és még lehetne sorolni a temérdek képtelenséget, amiről egyesek tényként beszélnek, pedig sehol, semmi bizonyíték, semmire.

Viszont még ők nézik hülyének és visszamaradott elméjűnek a realistákat, holott paranoid módon, titkos hatalmi összeesküvésekben képesek csak gondolkodni, zömében alacsony képzettségű, nem okos emberek.

Amelyik véletlenül intelligens lenne, vagy volt egykor, annak meg agyát támadja a gyógyíthatatlan üldözési mánia, vagy egyéb mentális problémák.

De azért elvárnák, hogy higgyünk nekik, ez annyira szánalmas tud lenni néha.

febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!