Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a buddhizmus lényege, mi...

Mi a buddhizmus lényege, mi ez az egó kiiktatása, ha nincs egó, megszűnünk létezni is, mi értelme ennek akkor?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni, de nem megy. Most meg kell szűnni létezni, mint önálló tudat, egyéniség, vagyis meghalni végleg lélekkent is vagy mi a buddhizmus célja?

2022. ápr. 24. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én ertelmezesemben:

Van a lélek, ami leszületik egy testbe, és a földi élet soran felvesz egy szerepet. Aztán amikor a test megöregszik meghal, akkor a test ittmarad, a szerep megszűnik, a lélek pedig továbbmegy.

Ha meg akarod határozni, hogy ki vagy te akkor nagy valószínűséggel a szerepedről beszélnél. Hogy pl mi a neved, hol laksz, mit szeretsz csinalni, mik a hobbijaid, miket nem szeretsz, mit dolgozol, miylen pozícióban dolgozol, milyen a családi helyzeted, van-e párod, vannak-e gyerekeid, honnan jössz, milyen a múltad, mit éltel meg gyerekkorodban, milyen celjaid vannak, milyen vagyaid vannak, milyennek képzeled el a jövőd, milyen tulajdonságaid vannak stb. Ezek mind olyanok, hogy ebben az életben lehet hogy igazak, de pl következőben mar lehet teljesen mást élsz meg gyerekkorodban, mas lesz a csaladi állapotod, máshogy nézel ki, máshogy viselkedsz, magyarul másik szerepet veszel fel.

Nem kell kiiktatnod meg elpusztítanod a szerepedet, csak tudni arról hogy ez egy szerep, és nem azonosulni vele, mert a lényeg az ami a kettőt összeköti, az ami az előzőből továbbmegy, és a következőbe érkezik, ami a szerepet felveszi és otthagyja, es ami rajta keresztül tapasztal.

2022. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
82%
A buddhizmusban a lélek másként kerül értelmezésre, mint itt nyugaton. Ahogy a Én, az ego is. A lélek illúziója, hogy elkülönült, önálló, ez az egyik oka, amiért a születések körforgásában ragadt. A léleknek szüksége van eszközökre, amikben megnyilvánulhat. Ez a test, és az Én. A cél az, hogy a lélek felismerje, hogy sohasem volt elkülönülve a forrásától, és ez által a születések körforgásából kilépjen. Az én, és a test azonban a világban azt tapasztalja, hogy van ő, és van minden más, azaz ő egyéni, és azt, hogy a dolgok születnek, és meghalnak. De a test, és az én az eszközök arra is, hogy a lélek felismerje, hogy nincs elkülönülés, születés, és halál. Az én, a tudat dönt úgy, hogy elkezdi ezt keresni, megzabolázza a testet, és önmagát. Az én meditáció során megszabadul mindentől, ami az elkülönülést tudatosítaná benne. Kizárja az érzékeket, a test észlelését, az ösztönöket, érzelmeket, és gondolatokat. Ebben a teljes ürességben még ott van az én magja, mint figyelő, és itt találja meg a valódi figyelőt, azt, aminek az én az eszköze, és a következő lépésben azonosul vele. Ez a valóságban csak egy nézőpontváltás. Itt még mindig azt tapasztalja, hogy elkülönült, de már egy olyan állapotban, ahol valóban képes megtapasztalni azt, hogy a valóság eltér a tapasztalatától. Ettől a ponttól kezdve a meditáció keresés, és nem lehet előre tudni, mikor éri el a célját. Amikor a gyakorló nem meditál, ugyanúgy él, mint minden más ember, csak megzabolázott testtel, és elmével. Azért ébred fel, eszik, és tevékenykedik, hogy a meditációhoz megteremtse a szükséges körülményeket. Amikor meditál, felfüggeszti mindezt. Az én csak akkor semmisül meg végleg, amikor az illető meghal. De meditáció során teljesen felfüggesztésre kerül, mert ahhoz nincs rá szükség.
2022. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 feketepeter ***** válasza:
100%

Ez valami furcsa ertelmezese a buddhizmusnak. Buddha a szenvedes megszunteteset hirdeti. Ez a buddhizmus lenyege. Es akkor a Negy Nemes Igazsagban kifejti, hogy mit ert szenvedes alatt, hogy megszuntetheto, es hogy hogyan.


A letezes-nemletezes kettosseg, a felfogasunknak egyfajta vegletei, azonban a fuggo keletkezes, melyet Buddha tanitott, segit elkerulni ezeket a vegleteket.


Hozzatennem tovabba, hogy a buddhizmus egy szemelyes ut, tehat nincs jelentosege annak, hogy masok megvilagosodasan elmelkedjunk.

2022. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező jogos a kérdés. Igen a brahmanizmus-buddhizmusban minden vágy megszüntetésével lényegében felszámolod a személyiséged. Ez számomra sem túl vonzó vagy értelmes. A keleti tanok panteisták Isten nem egy személy, hanem maga a világ, annak minden részecskéjében ott van, egyfajta tudat.

A kereszténység Istene személy, Jézus személyes Istenről tanított, akihez pl. imádkozni lehet. Nem kell felszámolni a személyiséged, hanem megnemesíteni, Isten segítségével.

2022. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!