Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem találja valaki az...

Miért nem találja valaki az életfeladatát, miért kell emiatt atrocitást elszenvednie és mit tehetne azért hogy ebből kilábaljon?

Figyelt kérdés
Azt mondják mindenki születik valamire és van egy életfeladata amit csak neki találtak ki!

febr. 5. 15:10
1 2 3
 1/24 Grimfox ***** válasza:
73%
Ez így nem teljesen igaz. Nagyon kevés ember születik úgy, hogy rákényszerül egy bizonyos szerep betöltésére. Az emberek túlnyomó többségének nincs meghatározott feladata. Ha egy életre szóló feladatot akar valaki, azt magának kell vállalnia, és elérnie.
febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hangosabb és egyszerűbb vélemények szerint az embernek csak annyi a dolga a világon hogy dolgozzon, ezért pénzt kapjon és ebből megéljen, hogy mit csinál az különösebben nem lényeg, a legfontosabb a túlélés, a fenntarthatóság! Azonban ebből a felfogásból az értelmet hiányolom! Mondhatnánk hogy a túlélés is egyfajta értelem, de igazából nem, ha az a minőség rovására megy! Minőség alatt pedig az élet értelmét értem, amikor az ember azt csinálja amihez ért és amire született!
febr. 5. 15:51
 3/24 Grimfox ***** válasza:
Az alap önfenntartást is lehet az élet értelmének nevezni, ha az egyén elégedett, teljes életet él általa. Biztos nincs sok ilyen, de logikailag lehetséges. Emellett lehet azt csinálni, amivel valami többet, "mélyebb értelműt" akarsz elérni. Persze szerencsés vagy, ha találsz valamit, amiből eltarthatod magad, és élvezed is, ki is tudsz benne teljesedni. De ezzel nem születsz együtt, ezt magadnak kell megtalálnod. És nem feltétlen az érdeklődési köröd a meghatározó. Nem mindenki élvezi azt, amit tesz azért, hogy valami nagyot, fontosat elérjen.
febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sincs életfeladatom. Lehet mert pszichikai beteg vagyok. Kezdem elhinni hogy igaz Kálvin kettős predesztinacioja és azért lettem pszichikai beteg mert az Isten gyűlöl és a pokolba szán rá a földön se ad feladatot. Biztos hogy csak ezért születhettek betegnek pszihokailag. Mert az Isten meg tudta volna tenni hogy ép legyek.
febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek saját magának kell megtalálnia a személyre szabott feladatát, ami nem feltétlenül egyetlen dolog, lehet az sokféle feladat, amit sikerrel és hasznosan tud teljesíteni. A kereséssel járó munkát azokban nem lehet megspórolni.
febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"A kereséssel járó munkát azokban nem lehet megspórolni."


Mi ez a munka? Vagy mit takar a keresés?

febr. 5. 17:21
 7/24 anonim ***** válasza:

Hát saját példámból kiindulva eléggé úgy tűnt hogy van egy bizonyos életutam, amin el is indultam de közben annyi sok lehetetlenül rossz dolog történt közben hogy most már azt gondolom csak azért volt esélyem erre az útra rálépni hogy beteljesülhessen a sok rossz, ami nem csak engem de a családom is körülveszi már évtizedek óta


Átkokról van szó szerintem

febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Nyugi, én sem találom az életcélomat, ez normális, sokan így vannak
febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"miért kell emiatt atrocitást elszenvednie"

Már a kérdés elolvasása is atrocitásra ingerlő, biztos azért.


"Azt mondják mindenki születik valamire és van egy életfeladata amit csak neki találtak ki!"

Mit kiabálsz? Ez egy kijelentő mondat. Tartalmilag is totál hülyeség. Ki találta ki? Gondolod, te vagy olyan fontos az Univerzumban, hogy egyéni feladatot kapsz, titokzatos valakitől?

Egy közös feladat van csak, mint minden állatfajnál, a fajfenntartás, az evolúció szolgálatában.

Azon felül mindenki azt csinál, amit akar.

Az ember semmivel nem különb, mint más állat, ilyen szempontból.


"Mi csak egy önimádó majomfaj vagyunk"

(Ricky Gervais)

febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A keresés alatt szerintem a munka-keresést értette # 5. És azt csak úgy találod meg a világban, ha belül önmagaddal is valamennyire tisztában vagy. Szóval ez kifordítva lehet egy önismereti keresés is...
febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!