Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A női minőség közelebb áll a...

A női minőség közelebb áll a megvilágosodáshoz?

Figyelt kérdés
A tipikus női minőségre gondolok,mint befogadás,elfogadás,önfeladás,lemondás.Sok tan szól ezekről a tulajdonságokról lényegében az egész világra kivetítve. Akkor ez azt is jelentené hogy a nők akik bírnak ezzel a tipikus női minőséggel, közelebb állnak a megvilágosodott állapothoz,mint a férfiak akiknek a fő minősége nagyonis az egóhoz/földhöz kötött (hódítás,alkotás,önérvényesítés stb)
febr. 28. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

A férfiakról is lehet hasonló jelzőket listázni ezért szerintem nem


Egyéni erények szerint lehet talán ilyeneket mondani

febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem, csupán a nők fogékonyabbak az ezós baromságokra. Kezdettől meg van a vágy a nőkben, hogy uralkodhassanak a teremtésen. Ezért tudta a kígyó a nőt elcsabitani, és a bukott angyalok is a nőknél próbálkoztak be sikerrel.
febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
24%

Nem. A megvilágosodáshoz az általad említett minőségeken is felül kell emelkedni. Ezért a megvilágosodás független az ember nemétől.

A férfiakról negatív minőségeket soroltál fel, míg a nőkről pozitívakat. A férfiak is rendelkeznek olyan pozitív minőségekkel, amik segítenek a szellemi előrejutásban. De egyik nem sincs nagyobb előnyben, mint a másik.

febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem igen, és enis így tudom.
febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg pont a kérdésben felsorolt 'női tulajdonságok' azok ami akadályozhatja a női nemet a megvilágosodásban, mert nagyon is öncélú, holott az elfogadás köpenyegébe borkolódzik legtöbbször. De ez csak látszat, illetve természetes, hiszen jót akarnak környezetüknek, gyermekeiknek, családjuknak s ennek érdekében magukra 'veszik' e tulajdonságokat, hogy gördülékenyebb legyen az életük. De ilyenkor szó sincs a megvilágosodásról, egyszerűen észérvek vagy ösztön alapján cselekszenek, gondolkodnak. Persze ez igaz a férfiakra is, de talán ők pont hogy könnyebben el tudják engedni ezen önös érdekeket, hiszen jobban tudnak egy egészben gondolkodni.

Elnézést ha bárkit is megbántanék e gondolat menetemmel, nem szándékos.

febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Alapkérdésre válaszolnék.. Igen..


A 2 pólust viszont nem lehet kikerülni,alul a nap piramisa felül a fordított holdé mintegy tégelyként a csúcsuknál összeérve egymás tükörképei..homokóra...alul a pasi felül az "uralkodónő"..


"erőből szolgálni",erőm tudatában befogadóként magasabbrendű eszméket sem lehet ha pl. tele a fejem hülyeségekkel...a józan belátás képessége,szelekció-letisztultság és megértő elfogadás nélkül minden pasi csak egy hisztériás picsa..


felső csakrák ezért is hidegebbek..ezzel érdemesebb együttműködni..

febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6# erről hol tudhatok meg tobbet?
febr. 28. 18:33
 8/13 anonim ***** válasza:

7: Miről pontosan? Én Szepes Máriát, Müller Pétert olvasok és a szimbolizmusban gondolkodom,a képet meg a fejemben láttam ha a piramisokra gondolsz..Szerintem elég ha az összefüggéseket figyeled.

Alulról a Jang teremtő tűzelem azt váltja fel a női Jin sterilizálva és letisztítva azt..Ha a férfi energiák túlsúlyba kerülnek abból lesz a hisztéria és fél-elem,ezért kell a női...a felső hideg csakrákkal való találkozása a szívben van,mint kiegyenlítő...a teremtő energiák felemelése,finomodása zajlik így (a személyiség fejlődése) összhangban a csakrákhoz tartozó ős-archetípusokkal..


A fejtetőn az "örök gyermek" a 9-es isteni energia...Harmónia,nagy mosoly..

febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
De a bölcsesség a nőnél van..
febr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A női minőség egyértelműen felsőbbrendű
febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!