Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Magányban lehet karmát oldani?

Magányban lehet karmát oldani?

Figyelt kérdés
Pl. a remeték fel tudják oldani a karmájukat? Elvileg azért vonulnak el a világ zajától, hogy közvetlenebb kapcsolatba léphessenek az Istennel, viszont a szembesülés lehetőségétől megfosztják magukat, hiszen nem találkoznak más emberekkel és a hétköznapi élet problémáival, amik által önismeretre tehetnének szert.

ápr. 9. 11:58
1 2 3
 1/30 Grimfox ***** válasza:
100%
Az önismerethez nincs szükség problémákra, és hétköznapi életre. Az önismeret leghatékonyabb módja, ha az egyén önmagát figyeli, és mélyre ás, ahová általában nem lát el. Ebben kifejezetten zavarja a külső nyüzsgés, és feladatok. A remete ezért leszűkíti a feladatait a legszükségesebbekre, amik életben tartják egy időre.
ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet csak igazán. Aki folyton újabb és újabb kölcsönhatásokba keveredik a világgal, az napról napra új következmények magjait ülteti el, ami maga a karma.

Az önismeret önmagában haszontalan; attól hogy tökéletesen ismerjük az emésztő szervrendszerünk működését, még nem lesz jobb az emésztésünk.

ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi önismeret nem az, amit manapság a legtöbb esetben annak neveznek.

Amikor az önvalót ismered fel, akkor kezded megérteni, hogy ki vagy igazából.

#2. helyes dolgokat írt.

ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Az önismeret önmagában haszontalan"

Mire kell használni az önismeretet? Mi történik azután, hogy az ember megismerte önmagát?

ápr. 9. 13:53
 5/30 anonim ***** válasza:
Én súlyos depresszió miatt elég régóta teljes Remete életet élek, de nem érzem úgy hogy oldódna a rossz karmám…
ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
De csak visszahúzódásból élsz remete életet, vagy kihasználod a magányt meg a csendet, hogy befelé figyelj?
ápr. 9. 14:39
 7/30 A kérdező kommentje:
És a depressziód nem múlik, így, hogy nem ér (gondolom) annyi negatív hatás kívülről?
ápr. 9. 14:40
 8/30 Grimfox ***** válasza:
A választott remeteség, és a kényszerű magány között van különbség. A választott remete ismeri a módját, hogy hogyan forduljon befelé, és figyeljen, azért vonul el, hogy ezt a lehető legzavartalanabbul tehesse. Aki kényszerből magányos, az csak szenved tőle.
ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Sokáig azért voltam “remete” ideiglenesen mert egyszerűen sosem voltak kapcsoltaim. Még baráti sem, párkapcsolat az 100%ig kizárva

De az elmúlt jópár évben egyérteműen a nagyon elfajult depresszió az oka meg a szinten elfajult szorongás.

Negatív hatás az ér mert ptsd-m is van és mivel nincs mit csinálnom így jön vissza minden rossz, minden nap.

A fuggosegeim erősődtek, főleg a kóros álmodozás…


Figyelek én befelé egyébként de csak a rossz származott belőle mert paranoiás lettem

Ha a pénzhiány nem lenne majd gond én már így le tudnám élni az életem, olyan szinten van most a betegségem.


Eddig zavart hogy kimaradok az életből, pár éve már nem érdekel csak hadd lehessek itthon.

ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Grimfox ***** válasza:

A befelé figyelést ne úgy értsd, hogy ébren ülsz, és gondolkodsz azon, mit érzel, mire gondolsz. A befelé figyelés egy szellemi gyakorlatot jelöl ilyen kontextusban.

Én is voltam hasonló helyzetben, mint te, elég sokáig. Kevert szorongásos-depresszív zavar. Most is okoz gondot, de már sokkal ritkábban. Ha olyan szintre érsz, hogy már nem is akarsz kimenni, ott már csak orvos tud segíteni. Bármiféle szellemi gyakorlat csak akkor jöhet képbe, ha már jobban vagy.

ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!