Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet valami abban, hogy ha...

Lehet valami abban, hogy ha 13-an ülünk egy asztalnál, aki először feláll az asztaltól az hamarosan meghal?

Figyelt kérdés
máj. 13. 16:52
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
Ez mind emberek álltal kitalált hülyeség. Mint a feketemacska, tükör stb...
máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Aki utolsóként áll fel, az is meghal előbb-utóbb.
máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Grimfox ***** válasza:
71%
10, ezt úgy hívják, parlamenti ülés. Elég régen ott ülnek, és nem igen akaródzik nekik felállni onnan. Nem tudom, hogy a képviselők hányan vannak, de nem lepődnék meg, ha a 13 többszöröse lenne a szám.
máj. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Duke81 ***** válasza:
50%
Álljatok fel minannyian egyszerre. Így vagy semlegesítitek az átkot vagy mind egyszerre haltok meg!
máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
88%
#14 A második esetben gazdaságosabb a temetési tor, és lehet, hogy a temetkezési vállalkozótól is tudtok mennyiségi rabatot kérni.
máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ha valóban az a gyakorlati tapasztalat hogy ilyenkor nem hal meg senki, örülök neki. De szinte minden babonának van valami alapja.
máj. 14. 10:48
 17/20 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem hülyeség. ha tizenhárman ültök az asztalnál valakinek egyszer csak fel kell állnia, és az miért ok, hogy meghalljon? Azért mert befejezte a kajálást, és ki akar menni cigizni, és ezért elsőnek áll fel, ezért a tettéért halál jár? Baromság. Ez olyan mint amikor a fekete macska átmegy előtted az úton, és valami szerencsétlenség ér. Na, én már jártam így, de inkább szerencse ért, mert az elkövetkező napokban (már nem tudom 2-3 napra rá) a kártyámra kaptam az elmaradt pénzemet, visszaigényelt adót, és a betegbiztosítótól még egy összeget. Összesen 870E-t kaptam. Ennyi. Gyere még fekete macska!
máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

"De szinte minden babonának van valami alapja."

Nem mondanám, még a kereszténység is elítéli a babonát:

[link]

A szó jelentése is csak hiedelem, tévhit.

máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
17-es vagyok... nem 870, hanem 8700eurót
máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Grimfox ***** válasza:
67%
Az, hogy a babonának van alapja, nem azt jelenti, hogy valamennyire igaz. Azt jelenti, hogy egy korábbi, teljesebb egységből lett kiragadva, és félreértelmezve. A fekete macska babona például a középkori boszorkányüldözésből ered, mert a keresztények gyanakodva néztek az egyedül élő, macskát tartó asszonyokra. Ebből levezették, hogy boszorkány, és állatokkal beszél, majd kiötlötték, hogy az állatok nem beszélnek, ezért csak démon lehet macskabőrben. És mi más színt öltene fel egy démon, mint a feketét. Mindebből annyi igaz, hogy az idős, özvegyasszonyok mindig is szerettek állatot tartani a magány ellen. A macska pedig öneállátó, könnyebb tartani a kutyánál. Minden más babonának is így van alapja. A 13 egy asztalnál babonának is. Júdás állt fel először, és elment, majd miután kiadta Jézust, megbánta, és felkötötte magát(vagy a többi apostol segített neki).
máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!