Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenkinél működik ez, vagy...

Mindenkinél működik ez, vagy csak véletlen lenne?

Figyelt kérdés
Van olyan, h összeszorul a szívem, vagy vmi hasonló érzés, szívdobogás, gyomorideg és beugrik egy kép, amiről később kiderült, h tényleg úgy történt, ahogy megéreztem.Nem álmodtam, csak úgy jön ez és ritkán fordul elő.De nem értem, h mi ez.
2010. okt. 29. 11:13
 1/2 Neonhal ***** válasza:

Én meg szoktam álmodni előre eseményeket, elsősorban helyszineket, ahová először fogok menni másnap. eddig kétszer is volt, hogy rácsodálkoztam az ugyanolyannak álmodott tájra, vagy épületekre.

A párom teherbeesését is megálmodtam, a gyermekünk nemével együtt, annak ellenére, hogy ellentmondott ez az orvosi vizsgálatoknak. Még a drágám is kinevetett, mikor elmondtam neki az álmomat. Azért tettem ezt, mert vhogy túl valóságosnak tűnt.

2010. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Oxa válasza:

Szia! :)


Nekem gyerekkoromban (12-14 év körüli lehettem), volt olyan, hogy megálmodtam egy helyszínt. Hosszú út, mellette valami kihalt gyár, sétálunk hárman, és kutyaugatás. Majd az út végén egy vasútállomás volt.

Aztán gondolkoztam hol láthattam, végül ahogy telt-múlt az idő, el is feledkeztem róla.

Eltelt jó pár év. 20 évesen lementem egy nagyon jó barátommal Orosházára. Onnan Nagyszénásra mentünk discoba. Hajnalba a disco után mondta a srác akihez mentünk, hogy volán busz még nem indul, de nézzük meg a vonatot. Aztán elkezdtünk sétálni, és ott jött elő, hogy Én totál ugyanezt a helyet álmodtam meg anno.

Persze, erre még eleinte azt gondoltam, hogy ez véletlen egybeesés, Én hallucinálok össze-vissza!

Így nem is foglalkoztam vele! Letudtam egy "Hmmm, van ilyen!" válasszal.


Szintén ebben az évben kezdődött, hogy megéreztem ki fog meghalni. (Na, ez elég borzalmas érzés...)

Nagymamám, aki könyvelő, elmentünk egy ügyfeléhez. Eltelt pár nap, majd mondtam nagymamámnak, hogy az ügyfele meg fog halni fél év múlva. És így is lett!

Aztán volt egy másik ügyfele, akinél hasonlóan megéreztem, de ott három hónapot mondtam.

És ez még elment két személyig. Utána abbahagytam!


Ezt a mai napig nem tudom megérteni, hogy hogyan jött nálam az az érzés, hogy Én a nagyanyámnak azt mondjam, akkor és ott, hogy az adott illető meg fog halni?! :S

De sajnos bejött a megérzésem!


Végül, hogy elkerüljek mindenféle ilyen megérzést nem foglalkoztam vele!


Tavaly Újpesten voltam a páromnál. Reggel 7-kor ébredtünk, és indultunk a születésnapi tortájáért.

Én még félkómásan tekintettem ki a fejemből, mikor egy érzés jött, hogy lekéssük a 30-as buszt, de utána jön a 147-es és majd azzal megyünk.

Ahogy a haláleseteknél, úgy ennek sem volt semmi előzménye!

Ezen kívül mindkét busz jó volt oda ahová mentünk!

Kiértünk a sarokra, és akkor zárta be az ajtót a 30-as busz.


Biztos, hogy vannak emberek, akár Te is, Én is, akiknek vannak egyfajta megérzéseik. Ez nem mágia, nem bűvészkedés, nem hazugság! Ez valami olyan dolog, amit jelenleg nem tudunk magunknak megmagyarázni!


Lehet, hogy az adott dolgok véletlenek! Sokan mégis azt vallják, hogy véletlenek nincsenek!

Ha pedig ebből indulunk ki, akkor viszont önmagunkban és/vagy önmagunk körül kell keresni, hogy miért van bennünk ilyen megérzés!


Mindennek oka van, így ennek is!


Ha gondolod, érdemes a Magyar Tudományos Akadémiától érdeklődni! Van nekik egy Pszichológiai Kutatóintézetük a XIII-ik kerület Victor Hugo utca 18-2 szám alatt!

Bővebb infó -> [link]

2010. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!