Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gyanús balesetek. Tényleg...

Gyanús balesetek. Tényleg csak véletlen?

Figyelt kérdés

Azon elmélkedek néha,miért van az,hogy időnként rejtélyes balesetben halnak meg olyan emberek,akik épp egyedül vannak?

Például,miért akkor gyullad fel a szoba,mikor épp egy pillanatra magára hagyja a szülő a kis gyereket?Miért és vajon hogyan zuhanhat bele a kádba egy fiatal lány,minden ok nélkül a vízzel teli kádba,mikor épp egyedül van otthon?És még sorolhatnám, de ennyiből is biztos sejtitek,milyen esetekre gondolok.Engem is ért párszor rejtélyes baleset kiskoromban,könnyen belehalhattam volna,de szerencsére mindig észre vette valaki az utolsó pillanatban,hogy veszélyben vagyok,mivel félős gyerek voltam és tudták,hogy nem hagyhatnak 1-2 percnél tovább egyedül.

Vajon tényleg csak a véletlennek köszönhetőek az ilyen rejtélyes balesetek,vagy valami gonosz erő munkálkodik ott olyankor?

Elgondolkoztató az is,hogy többnyire akkor lát az ember szellemet,vagy egyéb különös jelenséget,mikor épp egyedül van.Talán ennek is megvan az oka.

Nem baj,ha nem tudtok magyarázatot,örülnék annak is,ha hasonló rejtélyes ,megtörtént eseteket írnátok.


2010. nov. 10. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Mert a sokezerszer annyi ugyanolyan esetet nem említi senki, amikor volt ott valaki, és megmentette a helyzetet.

Szellemeket látni meg sokkal egyszerűbb, ha nincsenek a dologra szemtanúk, és senki nem szól, hogy ne hazudjál már, ott voltam. :D

Semmi különleges nincs benne.

2010. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezen már én is sokszor elgondolkoztam.

Szellemeket is leginkább akkor láttam és hallottam, mikor egyedül voltam. CSak párszor volt olyan eset, mikor ismerősökkel..

De ezt nem tudom. Talán nincs is benne semmi. Viszont érdekes elgondolkozás.

2010. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Velem nem rég az történt,-bár mindenki otthon volt- hogy szaladtam le a szobámból a lépcsőn,és a csiga résznél rosszul léptem,ezért hatalmasat estem,és a bokám is kifordult. Ebben nincs semmi extra,béna vagyok,gondoltam magamban,na de ami utána történt,egészen megrémisztett...Szóval a nagy csattanásra lejött a bátyám,felsegített,és a nappaliba vitt. Leültetett a kanapéra,addig,míg ő hoz jeget a lábamra. (Ő egyébként ápoló.) Ott ültem a kanapén,mint ahogy már eddig sok ezerszer,s eszembe se jutott,hogy a felettem lévő könyvespolc leszakadhat...És leszakadt!Marha nagy szerencsém volt,mert a polc fele a falon csüngött továbbra is,a könyvek egy része mellém esett a kanapéra, a fejem viszont eltalálta a Biblia,amiről tudni illik,nem egy kicsi könyv. Bejött tesóm,jól kiröhögött,hogy milyen szerencsétlen vagyok,majd alaposabban megnézte a lábam,s arra jutott,hogy jobb lesz,ha bemegyünk a kórházba és megröntgeneztetjük,mert rögtön a háromszorosára dagadt és iszonyúan fájt.A kórházhoz érve tesóm az útszélén állt meg az autóval,mert innen volt a legközelebb bejutni a röntgenre. Azt hozzá kell tennem,hogy ez egy kis mellék utca,hetente 2 autó jár arra,s azok is már elmentek tegnap.Kinyitottam az ajtót,hogy kikászálódjak az autóból,de a dzsekim madzagja beleakadt a biztonsági öv csatjába. Tesóm is szöszmötölt még valamit,így nem vettük észre,hogy szembe jön egy autó,méghozzá elég gyorsan. Belénk jött,de mákunk volt,mert valamennyire sikerült lelassítania az autót. Nem sérült komolyabban egyikőnk sem, a tag megúszta egy agyrázkódással meg némi zúzódással,nekem szerencsére csak a szétszóródó szélvédő darabok okoztak némi kellemetlenséget,bátyámnak szintén pár szilánk állt a bőrébe. Míg vártuk,hogy kiérjenek a rendőrök addig beszélgettünk a faszival,s azt mondta,hogy ahogy meglátta a mi autónkat az útszélén,egyszerűen elvesztette az irányítást az ő autója felett. Nem volt se ittas,se nem drogozott a tag,szóval nagyon különös volt az egész...
2010. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
87%
Kicsit olyan mint a Végső állomásban, de igazából hallottátok azt is amikor egy házaspár vmi oknál fogva nem szállt fel a repülőre ami lezuhant, de utána meghalt autóbalesetben?:S Vmi van az biztos...
2010. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagypapám azt mondta, hogy a végzetünket nem lehet kikerülni. Mindenkinek meg van írva a saját sorsa...


Hallottam arról a házaspárról akik lekésték,,és végül még is meghaltak...MIkor olvastam eléggé elgondolkoztam, hogy vajon tényleg hülyeség a Végső Állomás?:D Nos, nem tudom ..de azért ez nagyon durva, hogy túlélik a repülőgép szerencsétlenséget, aztán másnap meg is halnak autóbalesetben. Mintha a sorsunkat tényleg nem lehetne kikerülni:S.

2010. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A Végső állomás filmekben (mert több is van) valóban az a jelentéstartalom, hogy a végzetét nem kerülheti el senki.

Viszont akkor az ilyen "ijesztgetéseknek" nem értem univerzum szinten az értelmét. Ha a bokaficamosnak az lett volna a predesztinációja, hogy meghaljon, akkor már a lépcsőn is eshetett volne egy "Magdianyusost galacsinnal:))" vagy a biblia is agyonütötte volna. Vagy a karambol végződött volna rosszabbul.

Hacsak nem egyfajta figyelmeztetések ezek az embereknek.

És azt a véleményt is osztom, hogy sok baleset történik, de a százalékosan oly kevés ilyen furcsák jobban felhívják magukra a figyelmet.

A figyelmeztető esetek a jobbak, mert akkor az ember nem fatalista módon érzi, hogy nem tudja kikerülni a sorsát, hanem úgy, hogy vannak választási lehetőségek.

2010. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csigalépcsős! Nem semmi a történeted. Veheted figyelmeztetésnek, mert végül is szerencsésen megúsztad, ami tragédia lehetett volna.

Az én kisebbik lányomat is sorozatban érik az olyan balesetek, amik súlyosabbak is lehetnének, mégsem veszi komolyan, hogy egy tán egy figyelmeztetés.

Most a legutóbbi a legsúlyosabb. Eddig komoly ápolás nélkül úszott meg baleseteket. Ledobta a ló, kisebb agyrázkódás. Kocogás közben megtámadja egy kiszökő kutya, beleharap, de mivel a kutya kis termetű, a nadrág meg elég vastag volt, megúszta kisebb sebbel. Kerékpározás közben a bringa két kereke között átfut egy ijedt macsek, baromi nagyot esik, de a bicaj rosszabb állapotba került nála. Meg már nem is tudom követni a kisebb baleseteit. Ló a lábfejére lép, meg ilyenek. Most volt vasárnap 1 hete, mikor mentőt kellett hívni hozzá. A szomszédtól jött haza, és egyik lefűrészelt akácfa csonkjában elbotlott, a másikra ráesett, és bele a combjába. Pénteken fogják szedni a varratot. De! Nem sértett izmot, ideget, és éppen nem érte el az artériát a sérülés. A szétnyílt seb aljában épen maradt az ér. Olyan már sokszor, mintha el lenne átkozva. Én meg csoda, hogy még nem kaptam ideg összeroppanást, mert egyébként depresszióval kezelnek már évek óta.

2010. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban csúnya autóbalesetet szenvedtem. Ami által cukorbeteg lettem. Iszonyúan megkellett küzdenem mindenért, azt mondhatom az életemért. Nemigazán vettek akkor ember számba a környezetemben élők, egyedül édesanyám, és édesapám voltak mellettem. Nem lesz belőled semmi szavakkal illettek, én meg ezerrel küzdöttem, hogy igenis lesz belőlem valaki. Tanúltam és a médiában dolgozom, sőt szültem egy gyermeket is.És utólag visszatekintve azt érzem, ha nem lett volna a balesetem, lehet egy link, felelőtlen nő vált volna belőlem, aki habzsolta volna az életet. De mivel 12 éves korom óta saját életemért is felelősséggel tartozom, ami bizony lelkiekben megkeményített, és a küzdés ami még hozzá párosult azért lett belőlem, ami most vagyok. Tehát mindennek van oka, és okozata.
2010. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
78%

Nagyon tanulságos történetek, örömmel olvastam.

Nekem/nekünk is van olyan, hogy még nincs erőm elmesélni, de a lényeg egybecseng azzal, amit szoktak mondani a jósok, ezotériás "beavatottak", hogy a nincs véletlen baleset, sőt nincs véletlen sem. Konkrétan nem a kóbor szellemek rosszindulatát kell okolni (nem zárom ki, de ritka lehet), hanem a világ, ill. az életünk ennyire hihetetlenül szervezett. Gondos vezérlés, vagy szabályozás alatt vagyunk, a cél pedig a fejlődésünk, bár ez néha fájdalmas.

2010. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég ijesztő belegondolni, hogy nincsenek véletlenek. Egyik nap autóval jöttünk haza, esett az eső. Lassan haladtunk, és láttuk, hogy zöld a lámpa a kereszteződésnél, de nem akartunk rálépni a gázra, inkább úgy döntöttünk kivárjuk a következőt. Alighogy pirosra váltott a lámpa, az utolsó autó, aki még átment a sárgán, és az oldalról jövő kamion összeütköztek. Mi lett volna ha?

Vajon az univerzumnak még terve van velem, hogy nem hagyott átmenni a lámpán? Máskor mindig azon vagyunk, hogy átérjünk a zöldön. Ha mi is beléjük megyünk, mert beléjük mentünk volna, ha sietünk kicsit, meghalunk? Akkor én most kicseleztem a halált, vagy eleve így volt elrendelve?

2010. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!