Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik isten vagy lélek?...

Létezik isten vagy lélek? Vagy ezekkel együtt a vallás is csak egy kitalált dolog? És a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

Néhány helyen olvastam, hogy a vallás ahogy isten és a többi szellemi lelki dolog csak kitaláció, vagyis egyáltalán nem létezik.

Pl " A vallást csak azért találták ki hogy az ókorban és középkorban a hatalmas uralkodóknak szolgáló gyakran az éhhalál által fenyegetett rabszolgasereg számára ígérni tudjanak valamit, jelen esetben azt hogy "dolgozz ! a túlvilágon nagyon jó életed lesz"


Vagy az egyház számára, például amikor templomot építettek, körülötte kunyhókban laktak az emberek szintén éhhalál által fenyegetve és a papok is csak "ígérték" hogy jöjjenek isten házába majd a túlvilágon stb stb.


Tényleg csak kitaláció lenne a vallás semmi más? Tényleg csak kitalált dolog isten, a pokol, a menyország stb?

Sokan a szellemi testben, a lélekben sem hisznek mert nem kézzelfogható, nem lehet látni ennélfogva mindenki azt mondja hogy nem létezik. Szerintem létezik, de mi az igazság?:S Ide tartozik a reinkarnáció hogy a lélek halál után egy új testbe költözik, de a lélek VALÓBAN LÉTEZIK vagy ez is úgymond "hazugság" a sok közül? :S


2010. nov. 28. 22:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Hát nézd. Ezt így kell eldönteni: Ha számodra megnyugtató, vagy életminőséget, boldogságot javító tényező az, hogy létezik Isten, lélek, reinkarnáció vagy ilyesmi, akkor higyj abban, hogy létezik.
2010. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Magyarán szólva semmi sem létezik az ilyenekkel kapcsolatban:S Vagy tévedek?
2010. nov. 28. 22:30
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sok mindent mondani erre, persze mindenki a saját hite alapján fog válaszolni. Ennek a vallás dolognak pont az a lényege, hogy nem tudjuk, mi az igazság, hanem rád van bízva, hogy miben hiszel és miben nem. Gondolj bele, ha lenne kézzel fogható bizonyíték bármiféle isten létezésére, akkor mindenki vallásos lenne, de az úgy már nem hit, hanem tény.
2010. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%
létezik, de lehet h csak azért mondom ezt mert egész életemben vallásos nevelést kaptam, 9 éve vallásos iskolába járok, és a hitem alapján csak azt tudom neked mondani h térj meg Istenhez, de nyilván te döntesz, ez csak egy jótanács :)
2010. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
lélek van, hallgass jó zenét és érződik benne :) egyébként nem hiszek semmiben
2010. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
51%

van Isten természetesen

ugye nem hiszed h a véletlen folytán élünk ennyien a földön és csináljuk ezt a sok fura dolgot

2010. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek Istenben, és bibliát is olvasok. Beteges nő vagyok, és Istenben hinni nekem megnyugvást jelent. Ez majdnem olyan mintha relaxálna az ember, akkor is megnyugszik.
2010. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
Ez hit kérdése. Mindenki másban hisz. Utóirat: Isten és a Biblia nagybetűvel írandóak.
2010. nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

nem

igen

?

2010. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívó vagy, a cáfolatokkal naponta találod szembe magad. Ha a cáfolók közül vagy, a kérdés elveszti az értelmét. Ha hívő vagy, tudnod kéne az Istent, és a lelket, nem az oldalon megkérdezni, van, vagy nincs. Az egyházról nem tudok nyilatkozni, ha nézel híreket, mostanában elég sokat cikkeznek a papok rossz dolgairól. De nem az egyházat kell hinned, hanem a Bibliát. Másrészt sok vallás van, ami közül választhatsz, és amiben meglelheted önmagad, és amit igaznak fogadhatsz el. A kérdés az, te akarod-e.
2010. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!