Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért fogadunk meg újévkor...

Miért fogadunk meg újévkor dolgokat? Mi van ha nem teljesítjük? Van erre valami babona?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogadok meg semmit újévkor, fogadalmaim nem kötődnek e jeles naphoz.

Cigarettáról egyik pillanatról a másikra szoktam le. Du. 5-kor azt mondtam, nem tesz jót a cigi, most egy darabig nem gyújtok rá, ennek 30 éve. És nem azt mondtam, hogy hétfőtől leszokok a cigarettáról, mert ha nem sikerül, égek magam előtt mint a rongy.

2010. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez csak olyan, hogy akkor van egy forduló, évforduló. Azért ekkor fogad meg sok ember dolgokat. Modván jövőre emiatt jobb, egészségesebb életet fogok élni, meg ilyenek. Ez valahogy megmaradt, de teljesen mindegy amúgy ki, mit, mikor fogad meg. Ha mondjuk valaki meg akarja fogadni, hogy leteszi a cigit/alkoholt, nem muszáj dec. 31-éig várnia vele. Megteheti az év bármely napján. Ha mégsem jön össze nem történik semmi...max. magadban csalódsz, mert rájössz gyenge vagy.

Én nem szoktam ilyen fogadalmakat tenni, legalábbis nem ilyenkor.

2010. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
új év-új kezdet felfogásból adódik. Egy kis lelki plussz a változáshoz, mert konkrétan tudod hová kötni, nem csak egy semmitmondó dátum lesz, amikor nekifogsz, így könnyebben tarthatod magad hozzá.
2010. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!