Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi célt szolgál a hőmérséklet?

Mi célt szolgál a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Miért van a létezésben hideg, és meleg? Mi értelme van? Mi a lényege? A fizikai formák megtartását, vagy éppen változását segítik elő?

Mi lenne, ha mindenütt a földön és a mindenségben állandóan 20 fok lenne? Mert akkor nem is lenne hőmérséklet, hiszen nincs más, és mivel nincs változás, így nincs mit mérni.

Vagy minden hőmérséklet a fény velejárója? Mert elvileg nincs hideg fény.

Kérem ne az legyen a válasz, hogy a fény az jó, a sötétség meg a rossz oldal, mert ez nem magyarázat. :)


2011. jan. 9. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésednek semmi köze az ezotériához.

A hőmérséklet a testek, anyagok belső energiája, a molekulák mozgásából származik.

Egyébként létezik hideg fény, az ultraibolya fény felé haladva egyre kevesebb hőt közvetít a fény, egy ultraibolya lámpát páldául egyáltalán nem érzel melegnek.

2011. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ez egy nagyon jó kérdés. a hőmérséklet azért van mert minden élőlénynek más hőmérséklet szükséges az életben maradáshoz. most jön egy igen idióta példa de nem jutott jobb eszembe: volt kb 25 halam, na hát az egyik bírja a meleg vizet, a másik nem, amikor 24°c fölé ment a hőmérséklet az akváriumban akkor a halaim gyanúsan viselkedtek, lassan úsztak, nem ettek, nem igazán mozogtak. de most képzeld el szegény jegesmedvét a 20°c ban, elpusztulna a vastag bundája miatt, megfőne alatta. vagy az oroszlánt, aki meg a 40-50°c hoz van szokva, az meg megfagyna. a fény velejárója a hőmérséklet. és csak hogy mialőtt valaki azt mondaná, hogy a sötétség rossz, gyorsan leírom, hogy sok ősi kultúrában a halál volt az ujjászületés és az élet színe, azért mert a meteg, haldokló emberek aurája fehér volt. szóval a sötétség igen is hasznos és jó, hiszen állandó világosságban képtelenek lennénk aludni, felborulna a világ egyensúlya. ezért váltja egymást fény és sötét, hideg és meleg, mert a világ hajszálak miatt is a feje tetejére állhat. nagyon jó kérdés volt :)
2011. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tudom, hogy hogyan keletkezik a hő. Azt is tudom, milyen hatással van a fizikai dolgokra. Tudom, hogy rezgésekből áll minden.

A kérdésem, másképpen: Miért teremtette Isten a hőmérsékletet?

2011. jan. 9. 20:25
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Isten nem létezik és nem teremtett semmiféle hőmérsékletet.
2011. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az előzőt 20:17-nek írtam.

A másodiknak köszi a választ, én is kb idájig jutok el.

A világ sokoldalúsága és érzékenységének kinyílvánításában van szerepe. Más nem lehet, de jól ki van találva.

2011. jan. 9. 20:30
 6/16 A kérdező kommentje:

20:29 Köszi!

Látom rendesen elvarázsolt ez a világ!

Olvasd el a tékozló fiú történetét. :)

Azért köszi, hogy itt voltál. :)

2011. jan. 9. 20:33
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy miért vannak színek, miért van levegő, miért vannak szagok. Miért folyik vér az ereinkben. Ilyen a világ, és kész. :P A hőmérséklet szerepe a világ működésében az egyik legalapabb dolog amit fizika meg kémiaórán tanulsz :P
2011. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"-Van valami a hátamban?

-Van, és kés!" :)


Csak engem érdekel, hogy miért?

2011. jan. 9. 20:41
 9/16 Bretso ***** válasza:
Az életben nincs olyan, hogy magasabb cél. A hőmérséklet azért van, amit az első válaszoló leírt. Nincs benne semmi több.
2011. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező téged most az érdekel hogy miért van élet, meg fizika, vagy az hogy miért van hőmérséklet?


Mert ha az elsőt kérdezed, akkor kérdezd azt, ne a hőmérsékletet.

2011. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!