Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha megtanulom a tudatos...

Ha megtanulom a tudatos álmodást, akkor mindig nekem kell kitalálnom az álmomat?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy amikor elalszok, és álmodnék , akkor semmit nem fogok álmodni, amíg ki nem találok valamit?
2011. jan. 26. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt akarni kell, hogy előidézd, nem pedig úgy megy, hogy na attól fogva neked kell gondoskodni a saját álmaidról :)


Sőt, ha minden éjjel így alszol, akkor nagyon gyorsan ki fogsz merülni... Ha tudatodnál vagy alvás idején, akkor voltaképpen nem alszol, így az agy nem is igazán tudja kipihenni magát.

2011. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag álmodni mindíg szoktunk, csak nem mindíg emlékszünk rá. (Én szinte sosem) Van aki a tudotos álmodás alatt azt érti, hogy: lefekvés előtt arra koncentrál, hogy: reggel amikor felébredek, emlékezni fogok az álmomra. De van olyan ismerősöm, aki lefekvés előtt azt mondja, hogy: reggelre megálmodom, hogyan oldjam meg ezt és ezt a problémámat. És nála ez az esetek 80 %-ában működik.
2011. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem hinném, hogy így működik. Nekem volt olyan, hogy lefekvés előtt koncentráltam valamire és 1-2 alkalommal valóban sikerült arról álmodnom. Illetve kb 80%-os sikerrel tudom folytatni az álmaimat. Pl éjjel felébredek esetleg kimegyek inni és visszaalvás előtt az álmomra koncentrálok és a folytatásra.
2011. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alvás nem homogén dolog. Van mélyalvás része, ebben minden tudatos beavatkozás hatástalan, az itt látott álmok felidézése is attól függ, hogy a felettes éned erre mondjuk ad-e engedélyt. Idézőjelben. Ez az igazán pihentető alvás.

A felületesebb alvás az, amiben befolyásolhatod az álomképeket, amikor tudatosan álmodhatsz. Az álmaid jelentősebb részét azonban még így sem uralhatod. Szerencsére az elme megvédi magát az ilyen hülye próbálkozásoktól. -_-" Ha filmezni akarsz, menj moziba, az álmok nem arra valók.

2011. jan. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a tudatos álmodás az hogy álmodban tudod irányítani a dolgokat, és tudod hogy álmodsz
2011. jan. 27. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!