Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Na erre Adjatok reális magyará...

Na erre Adjatok reális magyarázatot. Képzeljétek el hogy a földet átfúrjuk. Minden akadály nélkül. Na most. Ha beleugrunk a lyukba amit fúrtunk. A föld feléig esünk. Onnan akkor hogyan esünk, - felfelé? Vagy megálunk középen? -onnan meg visszaesünk?

Figyelt kérdés
persze úgy kell elképzelni h a magmánál nem égünk el nem halunk meg...
2011. jan. 27. 09:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
31%
Szerintem ha nincs magma, nincs gravitáció sem, tehát semerre sem esünk, lebegünk. Ha ettől elvonatkoztatunk, akkor lefelé a másik oldalra, onnan meg ki a világűrbe, ahol megint csak lebegünk :-).
2011. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
a föld közepében van egy gömb, amelyik sokkal nagyobb, mint a külső:))nem én találtam ki, hanem Karinthy:))
2011. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én azt aláírom h Lebegünk...de hol?gravitáció meg attol függetlenül van...mert van tömegvonzása az anyagoknak feltéve hogy nincs mag...gravitáció akkor is van...az űrben is...de ugye ezt hívják sötét anyagnak(amit nem tudnak megfelyteni)...de akkor visszatérve a kérdésre...hova esünk?-vissza ahonnan elindultunk?vagy átt a föld másik oldalára?ugyan ugy esünk ki ahogy beleugrottunk?-azaz talpra?
2011. jan. 27. 10:11
 4/16 anonim ***** válasza:
Ott maradunk a közepén, mert talán a köpeny és a magma közötti részben légüres tér van, tehát ott lebegünk. Egyébként hogyan képzelted a beleugrást? Géppel vagy csak simán felszerelés nélkül? Mert ha nem is égünk meg a belsejében, mindenféleképpen megfulladunk, illetve egyes részeken megfagyunk. Ha tudnának létrehozni egy olyan fúrószerkezetet, ami kibír minden nyomást és mindenféle hőmérsékleti végletet, akkor a magmán is át tudnánk menni és csak szimplán a földgömb másik oldalán jönnénk ki. Szerintem.
2011. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Rögtön paradoxonnal kezdtél:

"reális magyarázatot. -> Képzeljétek el"

A képzelődés meg a reális nálad hogy jön össze?


Amúgy a közepéig esnél és megállnál. Miért esnél tovább? A Föld közepén van a gravitáció központja (a tudomány mai állása szerint.


12 éves vagy?

:D

2011. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A 12 Éves beszólósna...-barátom...neked fogalmad nem volt a kérdéshez...jössz itt a hülye dumáddal...ha ismernéd a nyelvtant akkor tudnád , hogy a pont mit jelent a 3 as pont és magában a kérdés...ugyhogy ezt cummantottad öcsi..magad járattad le.Az elözőnek:igen...ez így van.de ha mégis sikerülne.ugye irtam h nem halnánk meg.amúgy igen,simán beleugranánk minden nélkül, de leszögezem,-nem lehet bajunk...-akkor mi történne?
2011. jan. 27. 10:30
 7/16 iDev ***** válasza:
100%
Rugó effektus jön létre, mert a föld közepén nem hat rád erő, viszont a sebességed elég nagy, így átlendülsz a másik oldalra, majd ugyanez vissza. Az amplitudo egyre kisebb lenne, és a végén középen megállnál. Ott pedig összerókáznád magad, mert felfordult az ide-oda lengésben a gyomrod, és gravitáció sem hat rád (a belső szerveid meg 1 G gravitációs erőhöz vannak méretezve). És mivel a hányásra sem hat erő, az ott gyűlik össze körülötted. Aztán egyszer valaki bedob egy kisebb kavicsot a gödörbe, ami középre érve úgy felgyorsul, hogy keresztülfúródik rajtad, és meghalsz. Legalábbis így elsőre végiggondolva kb. ez történne. :)
2011. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
iDev Válasza eddig a Number 1....:)
2011. jan. 27. 10:50
 9/16 Bretso ***** válasza:
Meg akartad cáfolni a gravitációt vagy azt, hogy a Föld geoid alakú?
2011. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam megcáfolni...de ha meg lehetne ezt valósítani akkor mi történne...ennyi az egész...ez csak assumptio-s kérdés volt
2011. jan. 27. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!