Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Imádkozással, templomba...

Imádkozással, templomba járással kapcsolatban, mit és hogyan? 15F

Figyelt kérdés
Sziasztok! Utóbbi időben egyre jobban érzem, hogy nem csinálok jól mindent.. Szeretnék imádkozni, ha megkérdeznek hogy hívő vagyok-e, akkor az lehessen a válaszom, hogy igen, de mivel egyáltalán nem hivő családba születtem, sőőt.. nem az h elítélik a szüleim a hívőket, inkább picit dilisnek tartják őket, de ez a reinkarnáció, meditáció, hivés dolog engem nagyon izgat, és az én szememben egy nagy dolog. A kérdésem az lenne hogy hogyan kell imádkozni? Filmekben láttam ezt a miatyánk valamit, ez pontosan hogyan is van ? és templomba hogyan szokás járni? 15f
2011. jan. 27. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A reinkarnáció, meditáció és a templomba járás/imádkozás két egymással kb homlokegyenest ellentétes világnézet, vallás gyakorlata. :)
2011. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Azt hiszen körül kéne először is nézned a könyvpiacon, vallással, Jézussal kapcsolatos könyveket keresve. Ezeket kellene kicsit tanulmányozni. Jó lenne vallásos emberekkel ismerkedned, szerencsére még ma is van sok hasonló érzelmű fiatal. A neten is kereshetsz ilyen témákban, pl. zarándok utakról írásokat. Ha mondjuk Erdélybe elmennél egy ilyen zarándokútra, sok korod bélivel találkozhatnál.
2011. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 20 éves koromig jártam rendesen templomba, hittan órákra, néha-néha még elmegyek. De itt nincs református templom, akkor lehet, hogy többet járnék. Ez nevelés kérdése, kit mire nevelnek. Nem tudom miért de már jó pár éve hiszek a reinkarnációban, és meditálni is szoktam.

Úgyhogy rajtad áll, hogy mit akarsz, a te életed!

2011. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12:25 Ja és én is Erdélyben nőttem fel, ott vallásosabbak az emberek, mint itt!
2011. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,

Szenteltessék meg a Te neved,

Jöjjön el a Te országod,

Legyen meg a Te akaratod,

Amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket

add meg nekünk ma,

És bocsásd meg vétkeinket,

Miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek,

És ne vígy minket kísértésbe,

De szabadíts meg a gonosztól.

„Mert Tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség, mindörökké. Ámen.”


Máriához is imádkozhatsz:

Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van teveled, áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus. Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent Anyja, imádkozzál érettünk, bűnösökért, most és halálunk óráján. Ámen.


Esti imádság

Én, Istenem, jó Istenem,

Becsukódik már a szemem,

De a tiéd nyitva Atyám,

Amíg alszom, vigyázz reám!


Vigyázz az én szüleimre,

Meg a kistestvéreimre,

Mikor a nap újra felkel,

Csókolhassuk egymást reggel.


Vagy:


Édes atyám, jó Istenem,

Éjszaka is maradj velem!

Oltalmaztál egész napon,

Oltalmazz ha elaluszom.

Viselj gondot mindig reám,

Jó Istenem, édes Atyám! Ámen


Reggeli imádság


Jó Istenem felébredtem,

Te őrködtél énfelettem.

Köszönöm, hogy megtartottál,

hogy felettem virrasztottál.

El ne hagyj a mai napon,

Légy kísérőm a jó úton.

Hogy parancsod meg ne szegjem,

Krisztusomat hűn kövessem. Ámen.


Nagyjából ezek vannak, van még evés előtti és utáni ima is, ha kéred, azt is belinkelem.

2011. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Máris annyiban volt szereplője a dolgoknak, hogy Jézust megszülte, innentől kezdve semmi. Úgyhogy sztem azt a részét nyugodtan kihagyhatod az imának.

Keress egy Bibliát (Károli fordításút) és olvasgasd.

Az ima egy személyes kapcsolattartási forma Istennel, a szívedből kell hogy szólj hozzá. Nincs formája, nincs szabvány, bár a Miatyánkban minden lényeges benne van. Ha viszont csak lélektelenül skandálod, akkor akár elmondhatod 100milliószor is, akkor sem ér semmit. Használd a saját szavaidat, mondd el amit érzel, adj hálát az életedért, tudva azt, hogy mindened amid van tőle van....

Nem nehéz dolog ez. A hit benned van. Csak el kell döntened, hogy hiszel.

Mondjuk a reinkarnáció és a biblia nem fér össze egymással. Én hiszem, hogy a Biblia Istene az egy igaz Isten, válaszd Őt, és örök életed lesz. :)


"Menjetek be az ő kapuin hálaadással, tornácaiba dicséretekkel; adjatok hálákat néki, áldjátok az ő nevét!"

2011. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

"Máris annyiban volt szereplője a dolgoknak, hogy Jézust megszülte, innentől kezdve semmi. Úgyhogy sztem azt a részét nyugodtan kihagyhatod az imának."


Tudtad, h Magyarország Mária országa?

Nyugodtan imádkozhatsz hozzá, ő édesanyjaként szeret minket.

2011. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

az ima az emberiseg tortenelme soran bebizonyitotta es nem is hagyott ketseget arrol, hogy nem mukodik, emberi butasagra es egyszerusegre vezetheto vissza, hogy azt hiszed sokszor mondasz el egy varazsiget, es majd akkor beteljesul amit akarsz, vagy a koz szolgalataba alltal.



A fentieket es azt a tenyt ha figyelembe veszed, hogy hany haboru indult, hany ember halt meg pont a vallasos emberek miatt

hogy hany haboruban hany ember halt meg, mikozben -gondolhatod- mindenki imadkozott, hogy legyen mar vege

Mikozben senki nem gondol bele abba, hogy ha A nemzet es B nemzet haboruban all, es ugyanolyan aranyban vannak vallasosok, akkor mi donti el a vegeredmenyt? hogy hol imadkoztak tobben? hogy hol ismernek tobb imat?

hogy hol allnak egy sorban az emberek, hogy egyszerre mondjak?


es vegul:


egy repulogepszerencsetlensegben, senki nem imadkozik?

egy hajoszerencsetlensegben csak azok imadkoztak akik tuleltek?


az ima olyan mint a babona. SOt az is. pont 50 % ban jon be.


van egy talalos kerdes:


hogyan hitesd el magaddal azt, hogy segitesz valakin, mikozben nem segitesz neki a vilagon semmit?


imadkozz


-25 eves koromig melyvallasos ember voltam, es naivan elhittem mindent amit a kornyezetem mondott, sot lelkiismeretfurdalasom volt amikor nem mentem templomba. Nekem ennyi ido kellett, mert nem volt aki hamarabb ingert adott volna-

2011. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :) Utánanézek az ilyesmiknek, és akkor egy olyan biblia valószínűleg a tulajdonomban lesz!!
2011. jan. 27. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Szerintem előbb döntsd el, miben hiszel, mert én úgy látom, még nem teljesen tiszta a kép. A reinkarnáció, meditáció meg a templomban való imádkozás teljesen más dolgok.

2011. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!