Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Nektek mi az életcélotok?

Figyelt kérdés

Mert ha meghalunk, akkor csak két dolog történhet; az egyik, hogy nem történik semmi, és vége van. Akkor úgy is mindegy mert már nem emlékszünk semmire és nem is kell gondolkodni. Akkor az sokkal jobb, eljön az örök nyugalom. Vagy a másik, hogy lesz egy következő életünk és karma, meg látjuk, hogy hogyan tovább nélkülünk, milyen nagy szenvedést okozunk ezzel másoknak. Akkor viszont nem érdemes, mert mindent újra kell kezdeni, és hiába jutottál el akármeddig is újra gyerek leszel, sok szenvedéssel. Nem lehet, hogy ezt az előző életes dolgot, csak azért találták ki, hogy az embereket szóval elrettentsék az önhaláltól? És mi az egésznek életnek az értelme? Azt mondják, hogy a tanulás, mármint az utóbbi variációnál. De mire jó a tanulás? És milyen szellem mondta azt, hogy mostantól a földön emberi formát öltünk és önként szenvedünk csak hogy tanulhassunk? Akkor az a szellem már akkor is okos volt (ha tudta, hogy a szellemek még nem elég érettek, ha egyáltalán vannak), miért kellett volna ilyet mondania? Vagy a szellemek rosszul viselkedtek a túlvilágon? De akkor ott sem boldogság minden.

Vagy nektek mi a véleményetek erről?

Nem vagyok emós csak sokat gondolkozok, hiszek az asztrológiában de valamiért már egy ideje csak ez jár a fejemben. 19/L


2009. febr. 6. 06:40
 1/9 anonim válasza:
100%
Hogy mi értelme van az életednek,és mi az életcélod/feladatod,arra magadnak kell rájönnöd.Ha egyedűl nem megy,kérheted "szakember" segítségét vagy tanácsát.Pl asztrológus,karmakutató,de van hogy már önmagában az is elég a megértéshez,ha ilyen irányú irodalmat olvasol,vagy előadásokat látogatsz.A megértés és átélés idelye szintén egyéni nyitottságodtól és képességeid mértékétől függ.A gyermeknek sem mondja el senki,mi vár rá felnőttkorban,amíg tudata nem képes befogadni az információt.Keress,tanúlj és éld meg az életed,akkor lassan (hisz van rá egy emberöltőnyi időd) megtalálod az utad és életed értelmét,ami nem feltétlenül a világmegváltás.Lehet az a család összetartása,egy gyerek nevelése,vagy egyetlen,a kellő időben és helyen véghezvitt cselekedet is.Ha nem hiszel a karmában a reinkarnációban,előző életekben és hasonló dolgokban,az nem katasztrófa.Ezek helyett higyj önmagadban,a szüleidben vagy abban hogy a palacsinta finom. :)De a hit valamiben,legyen az eszme,vagy ember,nagyon fontos.Amíg nem hiszel valamiben,nem fogsz komolyabb eredményeket elérni az adott dologgal kapcsolatban,és hidd el,az ilyesfajta hitnek semmi köze a valláshoz.Higyj és bízz.Másban,valamiben,önmagadban.S hogy van e élet a halál utánn?Nem érsz rá majd akkor megtudni?Keresd meg az életcélod,éld meg és keresd meg a válaszokat.Mire megtalálod őket,hidd el már nem is lesznek olyan fontosak.De mégis,ahhoz hogy megtudd mi miért van,végig kell járnod ezt az utat,mert tapasztalás nélkül nincs tanulás.Ergo;Ahhoz hogy jó lehess,előbb rosznak kell lenned,hogy szerethess,előbb féltékeny leszel,hogy boldog légy előbb tapasztalni fogod a boldogtalanságot,hogy megtudd mi az életcélod még tanulnod kell az életet.......
2009. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen időszakom amikor ezen gondolkodtam. Hogy mi lesz miért élek mi az értelme, stb. De aztán most megtaláltam az értelmét az életnek :) és rájöttem, hogy tanulni sem fölösleges, és nem szenvedés, mert végre azt tanulhatom amit szeretek, és kiváncsiságból tanulok, nem pedig azért mert köteleznek rá, és ez nagyon jó érzés :) nem vagyok sokkal idősebb mint te, én 20 éves vagyok. Én a zenében találtam meg önmagam, énekelek, és énekes szeretnék lenni, és most zenét tanulok. Semmi mást, csak zenét. Erre vágytam :) Te is meg fogod találni ami téged éltet, és érdekel, és szeretsz vele foglalkozni. És akkor nem lesz ennyire terhes az egész élet.
2009. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Az (emberi) élet célja a szaporodás, fajfenntartás. :D


Viszont a te gondolatmeneted az tök jó, vagyis hogy gondolkozol te is ilyeneken. Én is szoktam, én is sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy vajon mi értelme van? hát, én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy valami nagyot fogok véghezvinni (nem biztos, hogy az a nagy dolog másnak is olyan nagy dolog), hiszen nem véletlenül születtem meg, ami nem volt egy egyszerű dolog, hisz anyunak hajszál híján sikerült élve megszülnie. Talán pont ezért is szeretem annyira az életet (bár néha azért el tudok keseredni, főleg 18 éves koromban volt egy depis korszakom) és minden percét próbálom kiélvezni. Néha ez a kiélvezés csak bambulást takar, máskor valami aktív tevékenységet.

Szóval, én úgy vagyok vele, hogy az életem célja az, hogy sokat bulizzak, most, amíg fiatal vagyok, utána egy kicsit megkomolyodjak, de pont annyira, hogy a leendő gyerekeim ne tartsanak dilisnek (:P:D), a barátommal boldogan élni, (de hülyén hangzik :D), meg nagyon nagyon sok állatkát gondozni!!! talán egy nagy kertes házban egy "kutyamenhely". De sajnos ehhez már a jó szándék kevés. :(((

Jah, én nem hiszek abban, hogy újjászületés, de csak azért, mert az olyan hihetetlen. Tehát valaki már újjászületett (pl valaki, akit meggyilkoltak) akkor miért nem jelentkezik, hogy márpedig xy gyilkolt meg stb. :D Bár lehet hogy van ilyen, nem lehet tudni! :D (mmint újjászületés) Ja, és nem gondoltam, hogy emós lennél, őket csak az foglalkoztatja, hogy halhatnak meg, nem az, hogy mi lesz utána :P (remélem ezzel nem sértettem meg senkit :D:D:D:D:D)


Tetszett a kérdés!

2009. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, valamit kihagytam. A FINOM sör. :D Persze csak csínján, és nem minden nap! :)
2009. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Kb ez a harmadik hasonló kédés amit látok.

És az életcél: haverok, buli, sör.

2009. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és remélem nemsokára én is megtalálom a saját céljaimat. :)
2009. febr. 9. 05:12
 7/9 anonim ***** válasza:
MADÁCH . EMBER TRAGÉDIÁJA AZ ÉLET CÉLJA A HALÁL
2010. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
mi értelme az értelemnek, ha nincs élet? hát így nézd...
2010. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
semmi
2023. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!