Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Bocsánat tudom hogy rossz kategória , de ezt láttam a legjobbnak . Szóval valamelyik nap elgondolkoztam azon hogy miért én vagyok én ?? Nem tudom ezt elmagyarázni , de miért az én testembe vagyok mért nem mondjuk az egyik barátnőmébe vagy rokonoméba . Mégis mi értelme az életnek ? Felnövünk , tanulunk , ismerkedünk , családot alapítunk , dolgozunk , megöregszünk és a végén meghalunk . Nem tudtam ennél érthetőbben leírni . Remélem megértettétek . :)
2011. szept. 17. 13:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Ha evolúciós szempontból nézzük akkor konkrétan a fajfenntartás, más nem.Sok lehetőség van.Vallás,Nézőpont,filozófia kérdése.Erre a kérdésre nehéz találni ésszerű magyarázatot.:)
2011. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a vallás témakörben feltenni a kérdést, hátha többen válaszolnak.

Számomra az az értelme, hogy jót csináljak, valamivel több legyen a környezetem azáltal, hogy ott jártam.

Ez így nagyon dióhéjban :)

2011. szept. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Azt hogy ezt a valamit, ami megadatott, próbáld minél jobban eltölteni. Lehet hogy utána nincs semmi (vagy mégis), vagy nem tart örökké de te részese lehetsz ennek, ami van, nézz szét, lásd a szép dolgokat, amiket szeretsz. Mindegyikőnk ugyanolyan valamilyen értelemben. Ugyanaz a sorsunk (vagy mégse, ki tudja). Ne veszítsd el magadban a lelkes, és kíváncsi gyereket, nem az a lényeg, hogy élj mint egy robot. Kaptál egy ajándékot, próbáld legjobb tudásod szerint használni. Utódokat is csinálhatsz, és valami olyat ami fenn marad utánad is és emlékeznek rád az emberek. Legyél te a világ leghíresebb embere...
2011. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Sokak szerint a "boldogság"...

Szerintem csak annyi, hogy éld. Úgy, ahogy szeretnéd, elvégre ilyen csak egyszer van egy életben :D

2011. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 BenQs ***** válasza:

Az élet értelme 49

Anyi értelme van az életednek mint a legkissebb organizmusnak az életének a földön...

2011. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
Miért kell keresni az értelmét? Elégedj meg azzal, hogy van...
2011. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Jelenlegi tudásunk szerint,

sajnos, semmi értelme az életünknek!!

A végén, a föld is megsemmisül majd...

2011. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudod megmondani.
2011. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám; hogy semmi :). Csak, hogy az nem igaz. Az az értelme, amit te adsz enki.


Enki? Fisz, átszerkesztgeted a válaszaim?!

2011. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2011. szept. 17. 15:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!