Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegnap éjfél körül valami 3-4...

Tegnap éjfél körül valami 3-4 másodpercig tartó "fényjelenséget" láttam. Tán hullócsillag? Tapasztalt még valaki hasonlót? (Dél-Pest)

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az, hogy tegnap (ma) nemigen tudtam elaludni, az élet nagy dolgain gondolkodtam meg ilyenek. Amikor épp a lábamat tanulmányoztam egy másikoldalamrafordulás után, észrevettem, hogy mintha világosabb lenne a szoba. Egy picikét. Kívülről jött a "fény", mintha hajnalodna. (A szobám ablaka északnyugati irányba néz, fejem az ablak felé, lábam az ajtó felé, és az ajtó felé néztem. Az ablak sötétítőfüggönnyel takarva, de a szélénél be tud hatolni a napfény, például reggel.) Aztán eszébejuthatott valami, mert amíg pislogtam, hogy mivan, kikapcsolt. Ezt viszont már tisztán láttam, hogy "visszasötétedett". Az egész úgy 3-4 másodpercig tarthatott, semmiféle más jelenség nem kísérte. Rögtön megjelent a lelki szemeim előtt vagy hatvannyolcféle félelmetes idegen (((:


Szóval, tények:

- panelház 11. emeletén lakom, a lámpaoszlopok nem nőnek fel idáig, az ablak szintje felett semmiféle fényforrás nincs.

- a ház előtt járó villamos vezetéke szokott néha szikrázni, és fellátszani, amikor érintkezik az áramszedővel, de akkor épp nem járt arra villamos, na meg nem szokott az ennyire tartós lenni.

- nem alulról jött, mert az ajtó is megvilágítódott, márpedig nincs olyan szögben, hogy lentről rá lehessen világítani. Inkább tényleg olyan volt, mintha hajnalodna, tehát a fény "ég felőli" szögben érkezett.

- ahogy láttam a fény egyszerűen csak be- és kikapcsolt, nem pedig rávetődött a szobára, vagy fokozatosan erősödött és halványodott.

- még soha semmiféle "természetfeletti" jelenséget nem tapasztaltam, és nem is szoktam ilyeneket bemesélni magamnak, alapvetően racionális ember vagyok, reálos beállítottsággal. tehát kizárom az "ezt akartam látni"-esetet.

- az utcáról hallottam pár embert beszélgetni, nevetgélni, és semmi olyan jelet nem mutattak, hogy bármi érdekeset észrevettek volna. (persze nem jelenti azt, hogy nem is vettek, csak épp nem érdekelte őket)


Hogy szerintem mi lehetett?

- Hullócsillag. ez tűnik a legvalószínűbb magyarázatnak, volt is egy eset nemrég, amikor a légkörben elégő üstökös egy pillanatra nappali fénybe borította a tájat, szerencsére azt sikeresen átaludtam, mert különben reggelig parázhattam volna hogy ez miatökömvolt??!!... Ezt sok helyről látni lehetne, épp ezért kérdezem, hogy meg tudja-e valaki erősíteni.

- Zseblámpa. Nemrég a szemben lévő utcában kigyulladt egy ház, amikor a tűzoltóbácsik jöttek, hoztak magukkal egy olyan zseblámpát, amivel simán felvilágítottak a szomszéd panelház tetejéig, tisztán látszódott a körlap alakú fény. Na de ha felülről jött a fény, ki a fene szórakozna azzal éjfélkor, hogy szobákra világítgasson?

- Hallucináció. Ezt nagyon nem tartom valószínűnek, nem szokásom hallucinálni, meg semmi értelme meg kiváltó oka nincs.

- Valamit rosszul ítéltem meg, és mégiscsak valami olyan, amit kizártam. Például egy erősebb fényforrás lentről, mondjuk egy turbó autólámpa, vagy más hasonló prózai okok.


Szerintetek?

(Tök izgi, hogy végre én is tapasztalok valamit :D felettébb lesújtana, ha csak egy lámpa lett volna, de hát ha az az igazság, akkor az érdekel.)


2011. febr. 25. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
biztos nem egy autó fényszórója volt?
2011. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Telihold és felhők váltakozása?
2011. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Semmi sem biztos :D De az ablakomtól 50 méterre egy másik panelház van, nincs merőleges út az ablakomra, csak egy picit arrébb, tehát nem nagyon tud olyan szögben állni autó, hogy így világítson be. Persze lehet, hogy azok a bizonyos utcán beszélgető emberek szórakoztak a fényszóróval, de a szög akkorsem stimmel. De lehet, hogy mégiscsak úgy esik meg verődik vissza a szobában a fény, hogy összejöjjön, de még soha nem tapasztaltam ilyet, pedig elég sok autó van a környéken. A legjobb az lenne, ha rekonstruálnánk valahogy, avagy egy másik fényszórót irányítunk az ablakra, és megnézzük az eredményt, de hát ki a fene fog ezzel szórakozni éjnek idején :D Mondjuk a fel- és lekapcsolódás beleillik ebbe a történetbe.
2011. febr. 25. 21:46
 4/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, és leellenőriztem: teljesen felhőtlen volt az ég, telihold sehol.
2011. febr. 25. 21:47
 5/16 M@x ***** válasza:
Azt írtad hogy mellettetek van egy másik panelház. Nem lehet, hogy onnan világítottak be hozzád?
2011. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kinéztem utána, és semmiféle rendellenességet nem láttam. Ráadásul miért tették volna? Fizikailag persze lehetséges. Valószínűleg sosem fogom megtudni :D

És gondolom, hogy nem valami misztikus dolog volt, de attól még fura, mert nem klappolnak a dolgok. A legeslegviccesebb viszont az, hogy a barátnőm hívő, és szinte percrepontosan ugyanakkor imádkozott Istenhez, hogy adjon nekem valami jelet. (mivel én nem vagyok, és de legyek, mer az jó. De ebbe nem akarok most belemenni :D)

2011. febr. 25. 22:18
 7/16 anonim ***** válasza:

Pofám leesik...Félek:S :D

Gőzöm sincs mi lehetett ez!

2011. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

egy a lényeg.:

ne gondolj parás dolgokra.

2011. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben, nem gondolok :D Nincs is értelme paranoiáskodni, semmi sem lesz jobb tőle. Ha még egyszer megtörténik, jobban odafigyelek, de amilyen szerencsém van, sosem fog...:(
2011. febr. 25. 23:06
 10/16 M@x ***** válasza:
Bár lehet hogy egy Ufó volt. Ki tudja?
2011. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!