Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Augusztus 21-én 22:15 körül...

Augusztus 21-én 22:15 körül más is látta a következő fényjelenséget Szeged felett?

Figyelt kérdés

Tegnap (augusztus 21-én) éjszaka a következő jelenségre lettünk figyelmesek Szeged felett a Kálvária tér környékén:

22:15 körül egy furcsa fényjelenségre lett figyelmes a Párom. Az ablakhoz odahívva megdöbbenve figyeltem azt a narancsos-vörös színű gömböt a délkeleti égbolton, ami roppant alacsonya és közeledve szállt. Mi a 4.-en lakunk és nem úgy nézett ki, mintha repülő vagy helikopter lett volna. Hangjelenség egyáltalán nem kísérte és egyre jobban közeledett. A házak felett nem sokkal magasabban volt látható. Olyan hatása volt, mintha pár száz méterre lett volna tőlünk. Mikor a ház takarásába került pont déli irányban, átrohantunk a a másik oldalra, hogy ott kövessük a mozgását. Pár másodperc múlva ott is feltűnt, de mintha akkor már távolodott volna. Nagyon gyorsan csökkent a fény ereje , majd olyan picire zsugorodott, hogy egyáltalán nem láttuk. Ez elég nagy gyorsulásra enged következtetni.

Gondolkoztunk, hogy mi lehetett, de teljesen hangtalan volt, ezért bármiféle gépet kizárunk. Nagyon alacsonyan szállt, nem az égen, hanem a házak fölött. Lámpás vagy bármi ilyesmi se lehetséges szerintünk, mert ahhoz túl gyorsan közeledett eleinte, majd nagyon gyorsan távolodott délnyugati irányba. Amikor a legközelebb észleltünk magunkhoz, akkora fénye volt, mintha csak az utcai lámpára néztünk volna le, tehát valóban közel lehetett.

Az interneten keresgélve találtunk arra vonatkozóan információt, hogy tegnap előtt Egerben is nagyon hasonló jelenséget figyeltek meg.


2011. aug. 22. 14:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Esetleg gömbvillám? Tudtommal az meleg nyári időben keletkezik.
2011. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a gömbvillám keletkezésének feltételeit. Sima, felhőtlen, csillagos nyári este volt és nagyon alacsonyan szállt eleinte, amikor közeledett, és nem volt olyan gyors (szépen lehetett követni a szemünkkel, egyre nőtt, és nem is kellett átrohannunk a lakás másik felébe, mert ekkor még egész lassan mozgott), mint amikor a lakás másik végéből figyeltük és távolodott. Az nagyon gyors volt, és nagyon gyorsan csökkent a mérete.

A gömbvillám így változtat az irányán és a sebességén?

2011. aug. 22. 14:47
 3/28 anonim ***** válasza:
Hőlégballon???
2011. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:

Szia!

Mi Anyummal 20.-án Kiskunfélegyházán is láttunk egy hasonló jelenséget,csak mi sem tudtuk hogy mi is lehet az. És az pont Szeged irányába haladt..

Engem is nagyon érdekelne,hogy mi is volt ez,bár hozzánk viszonylag távolinak tűnt,kb. egy kilométerre lehetett tőlünk..

Mi az ötödikről láttuk.

2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Ez egy egyszerű lampion. En is engedtem fel Szegeden a múlt hét végén csak a Tisza parton. A Praktiker papirboltban vásárolhatsz 590.Ft. az ára. Este amikor besötétedik, lehül a levegő meggyujtod a gyujtó részét és felengeded kb. 10 percig követheted.
2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Hőlégballon nem gyorsul pár mp alatt annyira, h eltűnjön teljesen a legnagyobb fényerőből a semmibe.

Lampion: nekem ahhoz is túlságosan furcsa volt a mozgása. Eleinte közeledett, nagyon erős fénnyel (igaz, nem tudom, h a lapionnak mekkora fényereje van, de ez nagyon erős volt), majd mikor irányt váltott, hihetetlen gyorsan tűnt el (nem egyik pillanatról a másikra, hanem látszódott, h egyre kisebb, ahogy halad, majd olyan pici lett, h nem is láttuk).

2011. aug. 22. 14:54
 7/28 A kérdező kommentje:

Amúgy 20-án azt hiszem, Egerben is nagyon hasonló jelenséget figyeltek meg. Furcsa....


Már csak a saját kíváncsiságom miatt is meg fogom csinálni, h veszek egy lapiont, valakit megkérek, h menjen kb olyan messzire, ahol észrevettük és engedje el. Tényleg kíváncsi vagyok, h képes-e ugyanolyan fényerőt produkálni, olyan egyenletesen haladni vagy olyan gyorsan irányt váltani, gyorsulni.

2011. aug. 22. 14:57
 8/28 anonim válasza:
Ajánlom, hogy próbáld ki. Teljesen úgy mozog, működik ahogy leírtad.
2011. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Megcsinálom, de nagyon kételkedek benne. Nem volt semmi szél, és mégis olyan gyorsan váltott irányt és távolodott, majd tűnt el teljesen, h furcsa.
2011. aug. 22. 15:00
 10/28 anonim válasza:
Párszáz méter magasban jobban mozog a levegő és nagyon gyorsan kiszokott aludni.
2011. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!