Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Abortuszon átesett magzatok...

Abortuszon átesett magzatok lelke megbocsátja a szülőknek, hogy visszautasították, hogy nem adtak lehetőséget, hogy megszülessen? Van egyáltalán lelke egy pár hetes embriónak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
a megbocsátás Isten dolga.
2011. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont.
2011. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Isten megbocsátja? Vagy ezt saját maguknak kell megbocsátani?
2011. febr. 28. 15:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy akkor mit szól a magzat lelke a visszautasításhoz?
2011. febr. 28. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz ellenesek azt mondják majd hogy van lelke és sosem bocsájtja meg. Én azt mondom, hogy inkább ne szülessen meg, mint hogy ha megszületik és nem szeretik mert nem kívánt gyerek, vagy kirakják egy kórház lépcsőjére vagy ne adj Isten egy kukába.

Az a legoptimálisabb ha egy baba szerető családba születik ahol várják.

2011. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát én például kifejezetten kértem volna... Csak engem senki se kérdezett!
2011. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kérted volna az abortuszt a szüleidtől?
2011. febr. 28. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:
ha már megszülnek egy babát, akit nem vártak, inkább adják be a kórházba, minthogy nemtörődöm szülőkhöz kerülne, vagy megölnék szegénykét
2011. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak elképzelések arról, hogy a lélek csupán a születés előtt száll bele a sejtkupacba, és persze van olyan is, hogy már a fogantatás pillanatában része a dolognak a lélek.

Én azt az elméletet pártolom, hogy habár már a fogantatáskor van egyfajta akarat, hogy majd birtokba vegye a testet, ez a birtokbavétel majd az agy kifejlődésével történik meg, mivel az a kapcsolat a fizikai és nem látható világ között, ez az interface.


Namármost ha abból a gondolatból indulunk ki, hogy minden és mindenki egy, ami szerintem a legszebb és legigazabb filozófia, akkor nincs miért megbocsátania, mert egy egyszerű, senkinek nem ártó döntés született: egyszerűen csak a közös tudatból lefűződő tudat darabka, lélekdarabka, mely veled is azonos, mégis önálló, később kap közvetlen ráhatást biztosító testet, nem semmisül meg, nem enyészik el.

2011. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!