Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Reiki kezelés nem ingyen van?

A Reiki kezelés nem ingyen van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben nem először olvasom weboldalakon, hogy a kezelés x forintba kerül. Én még úgy emlékszem, hogy a beavatás, a tanfolyam kerül pénzbe, a kezelésért nem szabad pénzt kérni. Rosszul emlékeznék??
2011. márc. 11. 02:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát Én még azt sem tudom mi az a Reiki:D. De most komolyan, mi van ingyen a mai világban ? Amikor az ügyvéd óradíja 50 000 Ft.
2011. márc. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem szabad pénzt kérni???

Erről én sem hallottam.

Ezt ütöttem be a Googléba:reiki kezelés ára

Kiadott egy csomó fizetős reiki kezelést.

2011. márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
A Reiki: vagy üzlet vagy gyógyítás
2011. márc. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem kértem érte pénzt, ill. mást sem. Annak ellenére, hogy egy "nagykezelés" min. 1,5 óra + a "lélek ápolására" fordított idő (a kezelt személyes gondjainak, problémáinak átbeszélése), egy-egy személynél elment min. 3 óra hossza. De ezért a boltban nem adnak kenyeret! A tanfolyamra is áldozni kellett időt és pénzt. Tettem ezt mindannak ellenére, hogy nekünk azt tanították: ha a kezelt személy nem érzi azt, hogy ha valamit kap, azért őneki is áldozatot kell hozni. Mivel az emberi természet olyan, hogy nemigazán becsüli azt, amit ingyen kap. Mégsem kértem érte semmit, de mert a számláimat valamiből fizetni kell, így egyre kevesebb időm maradt a Reikire. Akkor most mi a jobb? Egyáltalán nem segíteni vagy elkérni valami jelképes összeget?
2011. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

előző: sajnos nincs más lehetőség: ingyen, háláért, kegyelemből

(megjegyzem: a régiek még tudhattak itt egy összefüggésről: kharis(gör) gratis(lat)

a szó egyszerre jelentette: kegyelem, hála, ingyenesség)

2011. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel az emberi természet olyan, hogy nemigazán becsüli azt, amit ingyen kap" -tegyíük hozzá, a megromlott emberi természet. Ami már nem akar a kegyelemről és a hálaadásról tudni. Meg akarja vásárolni a boldogságot.

-anna

2011. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki gyogyitassal foglalkozik, akkor ott mar biztositani kell egy helyiseget min., ahol tudja fogadni a szemelyeket pl.

Tehat biztositja a helyiseget /berendezes, villany/ aztan fogadja az embereket es foglalkozik Veluk, tehat kezeli Oket, ez a munkaja.

Miert nem normalis az, amikor ezert a szolgaltatasert penzt ker?

2011. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7,37-es vagyok. Kezdtek meggyőzni. Végülis ha valaki a gyógyszertárban vásárol, ott is fizet. Ha gyógynövény-szaküzletben keresi a bajára a megoldást, ott is fizet. Akkor egyéb természet-gyógyászati ellátásért miért ne fizetne, hiszen valóban felmerülnek olyan költségek, amelyek kifejezetten a kezelés-nyújtás (gyógyulása) érdekében merülnek fel.
2011. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tanították, hogy nem szabad pénzt kérni. Soha nem is kértem. DE! Ha valaki bárhogyan honorálni szeretné a ráfordított időt és segítséget, akkor elfogadom. A szabály az, hogy nem lehet kérni! kb. 10 alkalomból így is max. egynek jutott eszébe és az sem pénzt adott.
2011. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben én is rákerestem, szinte mindenhol ott van, hogy mennyi egy-egy kezelés. Sőt, találtam egy olyat is, hogy

"Usui számtalan embert gyógyított meg teljesen ingyen. Azonban hamar rájött, hogy az emberek nem értékelik a számukra tett szívességet, továbbra is folytatják helytelen életmódjukat, s így a betegséget sem kerülik el. Usui megértette, hogy csupán azt becsülik meg, amiért meg kell fizetniük."

Én valamiért akkor is úgy emlékszem, hogy amikor én kaptam a Reiki I-II beavatást még úgy 10 éve (amit egyébként nem igazán használtam, valahogy nem éreztem, amit kellene), akkor elhangzott, hogy a tanfolyam pénzbe kerül, de a kezelésért nem szabad pénzt kérni. Elfogadni lehet, de elkérni nem. Aztán lehet, hogy csak álmodtam az egészet! :)

2011. márc. 11. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!