Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Büntetésekkel, hogyan lehet...

Büntetésekkel, hogyan lehet indigó gyermeket nevelni?

Figyelt kérdés
Elég sok problémám van mostanában az ovónénivel. Nem is tudom, hol kezdjem. Az utóbbi időben gyakran piszkálja a kislányomat, sokszor megbünteti és a többeik előtt leszidja. A pici lányom játékos csupán, de az oviban ezt nem tolerálják. Amikor belenyúlt és játékból szemetet dobott egy másik gyerek levesébe a menzázn, akkor mindenki előtt hangosan le szidta az ovónéni, pedig ez csak az ötletes játékosság jele. A gyerekek mindent játszva tanulnak meg, azonban az hogy ilyen csúnyán mindenki előtt ráripakodjoanak egyszerűen elképesztő volt számomra. Később sem csillapodott az ovónéni mert rengeteg fekete pontot kapott a kiscsillagom, amiért már komoly megróvást is kapott. Viszont ha megnézzük ezeket, teljesen ok nélkül művelik ezt a bogarammal. Az igaz, hogy az utóbbi időben gyakran kapnak hajba a gyerekek egymással, a kislányom is sajnos, de nem csodálkozom olyan lelki sebek után mint amit a menzán kapott. Az, hogy szétdobálja szünetekben picit a többi gyerek holmijait és a szemeteskukából csempészik a táskájukba és az uzsonnásszendvicsükbe. Gyerekek sokszor művelnek ilyeneket játékból is. Én tudom mert már második gyermekemet nevelem. Az ovőnéni sokszor minősíthetetlen beírásokat tesz az üzenőbe, olyan hangot megütve, ami egészen egyszerűen felháborító. Azt írja, hogy Én nem tudom megnevelni a kislányomat és hogy teljesen feleslegesen ír az üzenőbe, mert nem változik semmi a kislányom magatartásán. Pedig az igazi ovónéninek tudnia kellene, hogy a kisgyermekek sokszor játékos formában tanulnak és fejezik ki magukat, ők nem tudnak festeni vagy zeneműveket alkotni,kifejezőképességük megnyílvánulása az amit az oviban csinálnak. Nem értem, hogy miért kell dühöngeni, ha a menzából elcsent ecetes savanyúságot a társa könyveire önti, hiszen így tanul még gyermek a drágám. Valójában minden akkor kezdődött, amikor az ovónéninek meséltem, hogy hát képzelje indigó kislányom van, mivel akkortájt sokat olvastam gyermeknevelési könyveket, hogy minnél jobban életreneveljem a csöppemet. Valahogyan azóta neheztem az ovónéni. Mondtam is neki a farsangon, hogy igazi százszorszép a csöppem abban a királynő jelmezben, mert abba akart elmenni a drágám. Minden probléma onnan eredeztethető és azóta egyre csak fajúlnak a dolgok. Nem értem mikor képes megtanulni az oviban a nevelőnő, hogy az indigók azok mások ! Sokkal érzékenyebbek, több törődésre és odafigyelésre van szükségük, amit sajnos nem tud megadni neki az ovodában az arra hivatott személy. Én tudom, hogy ha kellő figyelmet kap a kislányom, akkor ki tudja bontakoztatni azokat a csodálatos képességeit amik benne rejtőznek és amiket az ovónéni nagyon elnyom benne sajnos ezekkel büntetésekkel. Azt kérdezném tőletek, hogy ezért érdemes elmenni másik oviba ? Van pár régi barátja a kislányomnak, ezért is szeretném ha maradnánk, mert nem szeretném ha elveszítené őket, bár pár holmidobálós incidensben már hajbakaptak, de erről is az ovónéni tehet, nem lenne szabad odafigyelés és törődés nélkűl oktalan büntetéseket kiróni. Nálatok milyen hasonló ovodai incidens volt és hogyan oldottátok meg ezeket ?
2011. márc. 28. 21:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%
Olyan hogy indigó gyerek nem létezik. Maximum hiperaktív. Vidd el pszichológushoz, de ha gyógyszert ír fel ne szedesd be vele. Sok türelem, és foglalkozás. Ennél többet nem tudsz tenni.
2011. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 mgitta válasza:
90%

Szia

Nem hinném, hogy az óvónénivel lenne probléma.

Azért van a gyerekekkel, hogy a társas együttélés szabályaira megtanítsa a gyerekeket. Úgy tűnik, ez a lányodnak még nem megy. Ha TE nem figyelsz a gyerekre és finoman nem terelgeted a helyes irányba, a kislány élete pokol lesz. Az, hogy esetleg "indigógyerek", nem mentség az elkövetett rosszaságokra. Nem csínytevést írtam, mert ez már nem az a kategória. Tanács: amíg az "indigósága" ki nem derül, addig próbáld megnevelni. Utána jólneveltem tudja majd megváltani a világot.

2011. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Te amúgy normális vagy?

Szerinted az normális dolog, hogy a savanyúságot odaönti a másik füzetére meg szemetet dobál a levesbe?

Elég böszme egy anya lehetsz, ha a kérdés nem kamu. Nem az óvónővel van probléma, hanem veled. Agyatlan.

2011. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy provokatív kamu kérdés...


Ha mégse, és ezt valaki komolyan gondolta, akkor ajánlom neki, hogy forduljon pszichológus szakemberhez!

2011. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de en nem hagynam szotlanul, hogy a gyerekem olyanokat csinaljon mint a tied, ha indigo ha nem. Ha rosszalkodik akkor az ovono joggal szol ra. Mit akarsz, mit csinaljon? Hagyja, hogy a kislanyod tovabbra is szemettel meg uborkalevel terrorizalja a tarsait? Mit gondolsz, a gyerek mibol fogja megtanulni mit szabad, mit helyes, mit nem? Abbol, hogy egy felnott (az ovoneni; illetve neked is illene) megtanitja, megmagyarazza neki, hogy mit szabad, mit nem. Ha rahagyja/hagyod, akkor nagyon sok gondja lesz az eletben, es indigokent sem fog rajonni, mik a normalis tarsadalmi elet szabalyai ha az oviban nem tanitjak meg neki.


En alvaszunetben piszkaltam a tarsaimat oviban. Nem aludtam es nem hagytam oket sem aludni. Anyunak szoltak, o probalt beszelni velem, de valoszinu nem segitett, mert utana rendszeresen elraktak az agyikomat a terem masik vegebe.

2011. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Már ez nem normális dolog,hogy egy gyerekről azt mondod,hogy indigó. Akikre ezt mondják,azok viselkedési zavarokkal küzdenek! Nem játékos a "kis Drágád", hanem neveletlen,közösségbe beilleszkedni nem tudó gyerek.

Igaza van az ovónéninek,hogy nem tolerálja,amit a tied művel! Nem hiszem,hogy bármelyik szülő örült,amikor a gyereke táskájában szemetet talált,vagy a holmijára savanyúságot öntött a gyereked. Az ilyen viselkedésről,hogy hiheted,hogy tanulás? Mit tanul ebből? Főleg,ha még meg is sértődsz azért,mert az óvónő emiatt megszidja.

Bárhová viszed a gyereked,mindenütt csak baj lesz vele,nemcsak az óvodában,hanem majd az iskolában is.

Vidd el szakorvoshoz,mert beteg a lányod,méghozzá nem is kicsit.

2011. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Nyugalom, hagyjátok, kamu kérdés az egész!

Egyrészt: nagy az Isten állatkertje, de nem ennyire, nem létezik, hogy valaki ilyen hülye legyen.

Másrészt: nézzétek meg a két linket! Elég hasonló problémák, hasonló gyerekekkel. Biztos vagyok benne, hogy valaki szörnyen unatkozik, és ezzel múlatja az idejét. A második linkben és a mostaniban nagyon hasonlóan fogalmaz.

Vagy: lehet hogy mégsem kamu, és a másodikban belinkelt kérdést a nagyobbik gyerekéről tette fel, hisz mint írta, két gyereke van :)

A linkek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__1..

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__1498..

2011. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, a lányod indigó gyerek. Oké.

Az óvónő nem figyel rá eléggé. Oké.

Te pedig, persze a lányod, de nekem, biztos lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekem, másokkal ezt csinálná.

Nem csak az óvónő vagy tanárnő feladata nevelni a gyerekeket, első sorba a szülőké!!!

2011. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudom-tudom, hogy már bezárták az OPNI-t, de az igazán súlyos eseteket azért áttehették volna máshova...

Mellesleg a 2. link valóban hasonlít. De ott ki van írva a kérdező neve, itt meg nincs! Meg aztán az kristálygyereket ír. Persze lehet, hogy a nagyobbik gyereke kristály, a kicsi meg csak indigó XD

2011. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Kamu!

Ennyire nem lehet hülye senki!

2011. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!