Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Álmodtam, vagy ébren voltam?

Álmodtam, vagy ébren voltam?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, tapasztaltatok-e már hasonlót:3x fordult elő velem, hogy nagyon fáradt voltam du-án és lefeküdtem aludni, úgy hogy egyedül voltam itthon. Mindháromszor olyan állapotba kerültem, hogy nem aludtam még, de már nem is voltam teljesen ébren. (nehéz leírni) Először az történt, mintha a barátom bejött volna a lakásba, kinyitotta volna a szobaajtót odajött volna hozzám és megcsókolt, majd puszilgatott. Tiszta olyan volt mintha ébren lennék de annyira ki voltam merülve, hogy nem bírtam kinyitni a szemem és nem tudtam felébredni akárhogy is akartam. Rendesen hallottam a lépteit és éreztem, hogy ölelget, puszilgat. Aztán valahogy ki tudtam nyitni a szemem. Nem sokkal szakításunk után történt egy hasonló: ugyanilyen körülmények között, egyedül, lefeküdtem pihenni, majd megint hallottam, hogy valaki jön be, rájöttem, h a volt barátom az és ugyanúgy jön be ahogy anno jött hozzám, hallom ahogy leteszi a táskáját kulcsát, elmegy wc-re stb. ilyenkor rendesen félelmet érzek, és kiakarom nyitni a szemem, de nem megy! Csak hallom, hogy mi történik, de nem birok mozdulni. Aztán nem rég harmadjára is megtörtént, de akkor nem tudtam beazonosítani, hogy ki jöhetett be a lakásba, csak hallottam az ajtónyitódást és a lépteket. Nagyon ijesztő, mert tehetetlen vagyok ilyenkor. Lehet, hogy ez már hallucinálás, vagy csak szimpla kimerültség?
2011. ápr. 4. 00:21
 1/5 anonim válasza:
Félálom. A kimerültség számlájára is rálehet írni, hisz az agyad vágyakozik pihenésre. És azonnal bele is kezd:)
2011. ápr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet alvásparalízis is. ennek az a lényege hogy az agyad hamarabb felébred mint a tested, nem tudsz mozdulni csak max a szemed tudod kinyitni de azt se mindig és halucinálsz. velem is megtörtént egyszer, nagyon ilyesztő volt: én a szemem tudtam mozgatni és egy szörnyszerű valamit láttam az ajtóban :S aztán úgy megijedtem hogy visszacsuktam a szemem és elaludtam :)
2011. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt alvási paralízisnek nevezik.

[link]

2011. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis.sajnos nekem is ez van.Elég ijesztő :S
2011. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen , álltalában akkor ha nem aludtam sokat...én olyat is olvstam róla hogy alvási bénulás meg narkolepszia vagy mi ...
2011. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!