Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Be tudok vonzani az életembe...

Be tudok vonzani az életembe egy vallást 2012-re?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, de nekem most ez az egyik legnagyobb problémám. Keresztény vagyok egyébként, és arra jöttem rá, hogy van egy-két dolog a Bibliában, amit nem tudok elhinni, hiába van az ott leírva, és hittudós ismerősöm is hiába próbálja magyarázni nekem, képtelen vagyok azon dolgokat elhinni. Az a helyzet, hogy nagyon szeretnék vallást váltani, de úgy érzem, hogy nem vagyok rá elég érett, és 2012-ben fogok megérni a változásra. Az lenne a kérdésem felétek, hogy a vonzás törvénye itt is érvényesülhet-e, vagyis megtörténhet-e olyasmi, hogy ha egy bizonyos vallásról sokat elmélkedem, akkor én azt avallást 2012-ben bevonzom az életembe. Ez azt jelenti, hogy találkozom olyan emberrel, aki ennek a bizonyows vallásnak a híve, és sokat fog nekem mesélni arról a vallásról, és én ellenállhatatlan belső késztetést fogok arra érezni, hogy én felvegyem ezt a hitet. Nagyon szuper lenne, ha lenne itt olyan szakember, aki meg tudná nekem mondani, hogy a római katolikus vallásról milyen vallásra fogok áttérni 2012-ben. Ha ez nem 2012-ben fog bekövetkezni, akkor mikor, és milyen vallásra fogok majd áttérni. Ha valakinek ez segít, akkor itt vannak a születési adataim: 1982. júniús 20. 21:40
2011. ápr. 4. 13:05
1 2
 1/18 Keeper ***** válasza:

A vonzás törvénye amire te gondolsz, mindenre érvényesülhet. De, elég sok vallás van a világon, akár nézelődhetsz is. Szerintem így 28 évesen elég érett lehetsz ahhoz, hogy válassz egy vallást, ami neked megfelel.

Vagy, ha nagyon ambiciózus vagy, még saját vallást is alapíthatsz. =)

20/F

2011. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Semmi bajom azzal, ha valaki vallásos, de miért kellene ezt erőltetni. Ha katolikusnak kereszteltek, de te emberi meggyőződésedből nem tudod elfogadni az összes pontját, akkor élhetsz Te vallás nélkül is. Pont azt veszem ki a szavaidból, hogy vagy te annyira fejlett személyiség, hogy nem biztos, hogy kellenek neked ilyen "karók", amihez ki légy kötve, megállsz nélkülük is. Amúgy meg, ha váltanál, akkor szerintem pont fordított a sorrend, információgyűjtés közepette rátalálsz egy olyan ideológiára, amibe maradéktalanul be tudnál illeszkedni és akkor kezdenél bele a váltásba.
2011. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Nemsokára keresheted a " Fény és Igazság Gyermekei"-t!Egy uj,mindent áthidaló világ "vallás" !Ami nem csupa "mese és elképesztő tett"-ekre épül,hanem valóban az igazságra!És arra,amire valóban az embernek szüksége van!Az igaz hitre,a jóságra ,stb.És ami nem európaiakat,afrikaiakat,ázsiaiakat,amerikaiakat különböztet meg,nem szint és származást,hanem egy közös "kölcsön kapott" bolygón élő embereket!
2011. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kései Sirató ***** válasza:
Találkozni fogsz valakivel, aki tagja egy kisegyháznak. Feltehetően adventista. Kérdéseidre, kételyeidre megtalálod a választ.
2011. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
A Hit Gyülekezetét messzire kerüld el! Fertő! Tudom!
2011. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

miért kellene bárminek is a tagjának lenned? legyél önmagad, ne hagyd h vezessenek, az interneten is fenn van a Biblia vagy Osho és sok más bölcs könyv, másra nincs szükséged. Úgy is annyit fogsz megérteni belőlük, amennyit jelen pillanatban be tudsz fogadni, nincs szükséged papokra, vezetőkre.

Mi az amit nem tudsz elhinni a kereszténységgel kapcsolatban?

2011. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem inkább Istent kéne bevonzanod, kedves kérdező? :)


tudod a vallás az eszköz az Istennel való kapcsolat felerősítésére...:P


igazság szerint azt kéne megvitatni, hogy a Bibliából mit nem hiszel el, mert könnyen meglehet, hogy rosszul magyarázzák neked a mondanivalóját, és talán azért látsz benne ellentétet, pedig valójában nincsen...persze ha megvan a megfelelő nézőpont.

egyébként ha érdekel, akkor én tudok adni neked egy tanítást, ami egy a mai globális(és itt most komolyan értem) nézet mellet létező egyetlen másik életszemléletet vezeti elő, és annak fényében magyarázza a létezést, így a vallásokat is. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon örültem a válaszoknak.

Utolsónak: Istent nem kell bevonzanom, mert istenhitem szilárd.

Vallást szeretnék váltani, csak még nem vagyok elég érett hozzá, és nagyon jó lenne tudni, hogy 2012-ben mit fogok az életembe bevonzani az életembe, vagyis melyik vallás lesz az a hit, amelynek felvételére ellenállhatatlan késztetést fogok érezni 2012-ben.

2011. ápr. 6. 19:33
 9/18 anonim ***** válasza:

értem kedves kérdező. :)

Istent amúgy sem kell bevonzani, mert alapban van...Istent észrevenni kell. Egyébként a vallások ugyanarról szólnak, tehát mindegy melyiket gyakorlod úgymond...amikkel szerintem te nem értesz egyet, vagyis nem áll közel a szívedhez, az nem a vallás problémája, hanem az emberek rossz megítélése, téves hozzáállása. :)


ui.: már bevonzottad azt amire szükséged van. és az az, hogy tisztán értsd mi az élet, mi az ember, mi Isten és a világ valójában.


üdv és sok sikert kívánok

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

bocsánat kiegészíteném a válaszom. :)


már bevonzottad azt amire szükséged van. és az az, hogy tisztán értsd mi az élet, mi az ember, mi Isten és a világ valójában...mivel az Isten erre megtanít...ahogyan arra is, hogy a vallás csak eszköz, mint azt már említettem...nem lenne jobb inkább egy leírás, ami elővezeti miért is vannak vallások, egy magyarázat azokhoz a dolgokhoz, amiket felvezettem itt neked? te is tudod, hogy neked Istenhez kell tartozz, és ha szilárd a hited, akkor minek akarsz késztetést valamiféle vallás felvételére? Persze ez a te döntésed...de Isten arra tanít, hogy minden egy...így neked nem kell ide, vagy oda tartoznod...Isten nem a vallásodat nézi, hanem a jellemedet, a lelkedet. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!