Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik nem...

Miért van az, hogy akik nem fogadják el az ezotériát, általában ugyanilyen averzióval viseltetnek a magyar nyelv szabályaival szemben is?

Figyelt kérdés
Na, jó, csak töprengek... :)
2011. ápr. 8. 21:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ezzel arra akarsz célozni, hogy hülyék?:)
2011. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kipihent lehetsz.
2011. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
miért van az, hogy az elvakult ezotériahívők felesleges idegen szavakat csempésznek a mondanivalójukba?
2011. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:32!!!


erre tudom a választ... Azért, hogy okosnak tűnjenek... De mi értelmes emberek azt is tudjuk, hogy ha valamit nem tudsz elmagyarázni a saját szavaiddal, azt valószínűleg nem is érted...


Averzió: idegenkedés, undor valamitől...

2011. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ezen már én is gondolkodtam. Valószínűleg ugyanúgy undorodnak a magyar nyelvtől is, mint az ezotériától. Más okot nem látok.
2011. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, hogy akik butaságnak tartják, nagyobb arányban írnak rosszul, mint akik hisznek benne.
2011. ápr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Undorodni nem nagyon szoktak, csak szellemi fogyatékosnak tartani azt aki hisz benne.
2011. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, teljesen jogos: tegnap este valóban fáradt voltam egy kicsit, és nem jutott eszembe az "averzió" magyar szinonímája. Köszönöm annak, aki ezt kiírta helyettem.

Egyeszerűen csak felmérgesített, hogy olyan pocsék helyesírással kapok ellenvéleményeket, amiket - épp ezért - nem tudok komolyan venni. Mert azt gondolom, hogy a vitakultúra elengedhetetlen összetevője, hogy értelmesen tudjunk beszélni azon a nyelven, amin vitatkozni akarunk.

2011. ápr. 10. 14:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt az emberek nagy részének rossz a helyesírása, próbáld meg a lényeget nézni, tehát a mondanivalót mert az számít, ne ilyen mellékes (de tényleg sok helyen fontos) felszínes dolgot. Számomra annyit jelent, hogy felszínes lehetsz, bocsánat ha nem.
2011. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem! Válasz: az igénytelenség!

Igénytelenek önmagukkal szemben, a világgal szemben, mindenkivel szemben. És főleg a butaság, mert nem gondolnak bele, hogy a magyar nyelvet ápolni és őrizni kell. Nem gondolnak arra, hogy ha egy külföldi, aki most tanul, tanult magyarul és olvassa ezeket az oldalakat, nem fogja érteni amit ír, ezáltal nem fogja megérteni az ő mondanivalóját, és nem fognak tudni "társalogni", gondolatot cserélni.

2011. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!