Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért szidják sokan a szkeptik...

Miért szidják sokan a szkeptikusokat errefelé az ezotériahívők?

Figyelt kérdés
Pl. az egyik mindennek lehordta, mikor ő a káros elektromos sugárzásokról beszélt.
2011. ápr. 21. 19:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Engem sok minden érdekel,sok kérdésem lenne. Egyszerűen már nem irom ki,mert engem a sok unatkozó póéngyáros beszólása nem érdekel! Írtam már ki nem egy olyan kérdést,ahol már szinte könyörögtem,hogy csak olyanok írjanak,akik tudnak válaszolni.A 20 válaszból 19 beszólás volt. Most akkor igy hogy irjak ki szerinted kérdést???
2011. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19:35-ös,


19:27-es vagyok.


”a tudomany az nem hit kerdese.”

sok ezotériában jártas ember racionálisabban gondolkodik, mint hinnéd. Nem hisznek, hanem tapasztalni akarnak, ami ugyebár tudáshoz vezet. És amit már sokszor megtapasztaltak, azt elkönyvelik, mint _számukra_ érvényes igazságot. Nem állítják, hogy mások ugyanazt ugyanúgy fogják tapasztalni, nem akarnak meggyőzni senkit, és nem tekintik objektív ténynek a tapasztalataikat. Ettől fogva pedig senkinek semmi köze ahhoz, hogy miben „hisznek”, vagy a _saját maguk számára_ mit tekintenek érvényesnek. Legfeljebb el lehet könyvelni, hogy ’szegény tévelygő jól elvan a saját világában’.

Hozzáteszem, szerintem is súlyos és káros, hogy sokan mindent bevesznek, ami ezoterikus – de ez nem azt jelenti, hogy mindent el kellene vetni, ami tudományos módszerekkel –még- nem igazolható.


„utolsonak: a kedves mama esetleg "tudomanyhivo"?”

Erről pedig csak ennyit: komolyan szükséges olyan mélyre süllyedni, hogy egyetlen –én úgy érzem, kulturált- hozzászólásom miatt az Anyámat emlegesd? Ne válaszolj. Köszönöm.

2011. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"max és diator se mondott hülyeségeket?

megsúgom, hogy max egy 12 éves kisfiú, diator pedig diszlexiás létére cikkeket írt.

és ezt nem én találtam ki, hanem ők mondták.

ember, hogyan lehet komolyan venni egy olyan témakört, ahol olyan kérdések tarolnak, mint

Egy Halak/f és egy Mérleg/n párkapcsolata milyen lehet?

Néha csak úgy elkezd bizseregni a kezem, és elég durván kihül, mitől van ez?

Agykontrollal lehetek alacsonyabb?

Lőtt sebbel álmodni, mit jelent?"



Engem ez nem egyáltalán nem zavar. Ha ők ettől érzik jól magukat csak beszéljék ki nyugodtan.

Most nem tudom de én nagyon nem vagyok olyan, hogy olyan emberek miatt idegesítem magam fel, akik mindent bevesznek és sokszor hülyeségeket hordanak össze.

Mi lényege , hogy én is lesüllyedek az ő szintjükre és én is elkezdem a saját igazamat mormolni? Őket úgy sem tudod meggyőzni, hiába minden, majd maguktól rájönnek vagy soha. Én is régen olyan voltam, hogy mindent benyeltem, de mára már kinőttem és csak azokat tudom elhinni amiknek van némi igazságalapjuk. A többit meg csak úgy elolvasom, mert érdekel elgondolkoztat. Ennyi az egész.


"az ezósok legtöbbjét tudatlanság és fanatizmus jellemzi, a logikus gondolkodás meg még véletlenül sem."


Elég nagy baj, hogy megakarsz valakit tanítani logikus gondolkodásra. Majd maguktól rájönnek. Ennyi a titok nyitja.

Viszont, hiába olykor a buta kérdések miatt a "kedves "szkeptikus már a többi normális kérdésekre is sokszor ellenszenvvel válaszolnak meg okoskodnak. Már mindenben a rosszat látják, és anélkül nem mehet el a kérdés mellett, hogy ne válaszoljon hogy ne kezdjen el magyarázkodni, hogy 'valójában az agyam tréfált meg blablabla..' . Nem szeretem, ha próbálnak meggyőzni olyan dolgokról amiket én tapasztaltam és én éltem át én voltam ott, de próbálnak győzködni mintha valójában nem is velem hanem velük történt volna. És próbálják az agyam gondolkodását az ő agyi gondolkodásukra átváltoztatni. Ebből következik az, hogy nem minden ember egyformán gondolkodik. De ezt ti nem bírjátok felfogni. Lehet neked a logikus gondolkodás a megfelelő, viszont valakinek nem vagy valakinek sosem lesz logikus gondolkodása, akkor hiába próbálod ráerőltetni ti ahhoz kevesek vagytok. Én inkább hagyom, hogy megbeszéljük maguk közt a dolgokat. Én is sok év alatt fejlődtem és lett némi logikus gondolkodásom de attól még ugyanúgy történtek velem furcsa dolgok amiket hiába próbáltam megmagyarázni nem sikerült. Úgyhogy hiába vagy eszednél, ha közben mégis csak történnek dolgok az emberrel, amiket nem tud hová tenni..

Az erőszak erőszakot szül. Nem csodálkozom, ha az ezosokat is le.hülyézik, na de azon sem csodálkozom, hogy a szkeptikusokat is sokszor nagyon csúnya szavakkal jellemzik.

2011. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

19:54


azt irod: "Párszor beleolvastam a Tudomány témakörbe de ott sem volt különb, ott is sok a buzgó és fanatikus és röhejes válasz. "


tessek konkretumot emliteni. melyik kerdesnel volt hulye a valasz a tudomanyrovatba es miert nem irtal oda ha hulyeseget olvasol??????


KONRETAN!!!!


a tudomany nem tud mindenre valszt adni valoban. De egy tudomanyos kerdesnel kicsit meglepodnek, ha ne tudnal logikius ervrendszerrel vitazni...


A sok huhogotol kerdezem:

MONDJATOK EGY OLYAN EZOTERIKUS TEMAT, AMIT BARMI IS IGAZOL!!!!


egyetlen egyet kerekszepen.


joslas?

mediumok?

tavgyogyitok?

csodaszerek?

fengshui?

szellemek?


melyik???



p.s a kedves mama azert lett emlitve, mert a tudomanyhivoseg mar kvara az agyamra megy.


en vettem a faradtsagot es penzt nemkimelve( akkkor meg rendkivul jol ment nekem) elmentem 9 joshoz 3 nal pozitiv volt az elmenyem abban a pillanatban, kesobb kielemeztem a felveteleket es rajottem h mind hazudott

En dolgoztam fengshui szakertoknek gyakornokkent.

en olvastam a temaban nem egy konyvet. Ram nem lehet aztmondani, hogy nem vagyok "openminded". az vagyok. asztrolgusnal is voltam, sot en is beszoptam az elemzest. Ahhoz nem kell energia, hogy beszopj valamit. Ahhoz kell ido es energia, hogy utanamenj.


Es kikerem magamnak, hogy a lanyomat ( aki 14 eves) az ilyen es ehhez hasonlo forumokon hibbantak okositsak a sehogynembizonyithato/ reprodukalhato baromsagaikkal, akik majd megsertodnek, ha valaki rajukront, hogy hol a bizonyitek.


Amig nincs bizonyitek, addig csak savas felbufogesek vannak, es mindenki elmehet a titokvonzos, fengshuis, asztrologusos, josos, elozoeletes pihentagyu langossutojebe.

2011. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"tessek konkretumot emliteni. melyik kerdesnel volt hulye a valasz a tudomanyrovatba es miert nem irtal oda ha hulyeseget olvasol??????

"


MERT NEM ÉRDEKELT. egyszerűen ezért. Csak kíváncsiságból olvastam bele, ennyi. Melyik kérdésnél? Fogalmam sincs, rég volt nem is jegyeztem meg hogy mi volt a téma de azt tudom, hogy pár olyan válasz ami barom.ság volt. De ebbe nem megyek bele mert felesleges. És épp ezért nem írtam egyik kérdéshez sem.


"MONDJATOK EGY OLYAN EZOTERIKUS TEMAT, AMIT BARMI IS IGAZOL!!!!"


Nem igazol senki semmit, az élményeinket és tapasztalatainkat osztanánk meg egymással. Csak te magad tudod saját magadat igazolni és ami veled történt. Esetleg ha sikerül fotóval vagy videóval is de ez ritkább.

Ha azt kéred, hogy bármit is bizonyítsunk be hiába kéred.

Azonban én inkább örülök, hogy történtek velem furcsa dolgok és hogy tapasztaltam dolgokat.

Tudom erre az lesz a kérdés, hogy dehát miért nincsen egy fotó sem amire biztosra lehetne mondani hogy igaz? Hogy miért? egyszerű a válasz: mert épp nem voltunk akkor felkészülve, hogy valamit látni fogunk.


"Es kikerem magamnak, hogy a lanyomat ( aki 14 eves) az ilyen es ehhez hasonlo forumokon hibbantak okositsak a sehogynembizonyithato/ reprodukalhato baromsagaikkal, akik majd megsertodnek, ha valaki rajukront, hogy hol a bizonyitek."


Te még mindig nem érted. Túlbonyolítassz mindent.

Kit érdekel, hogy ki miket hord össze ha ezt szereti olvasni vagy érdeklik az ilyen dolgok csak tegye olvassa nyugodtan. Majd mindenki megjárja a saját útját az igazságig. Nem kell ehhez senkit sem kioktatni, csak te sajnos ezt teszed vagy ezt akarnád tenni az én esetemben viszont nehéz lesz.


"Amig nincs bizonyitek, addig csak savas felbufogesek vannak, es mindenki elmehet a titokvonzos, fengshuis, asztrologusos, josos, elozoeletes pihentagyu langossutojebe."


Sokszor a bizonyíték sem épp elég bizonyíték. Lehet, hogy épp lenne egy valami furcsaságról képem, csak a sok "okos" még azokra is rámondanák, hogy 'hamis', csak 'photoshop'...Szóval érted azért. Hiába van kép/videó, ha senki sem hinné el. Épp ezért elég , ha csak élményként él bennünk. Én ezzel is tökéletesen megelégszem. Nem kell nekem az, hogy bárki higyjen nekem viszont azoknak szívesen elmondom, akiket érdekelnek ezek a témák.(ufo,szellemek stb..) Ennyi a lényege az egésznek.

2011. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Bretso ***** válasza:
Sosem értettem, hogy a sok boszorkány és varázsló, szellemidéző és ufókommunikátor, miért nem woodozza, átkozza, teleportálja, agykontrollozza el innen a magamfajta ostoba, hitetleneket. Hiszen oly hatalmas energiáknak parancsolnak és egy ilyen kis feladat bizonyára könnyen menne nekik... elgondolkodtató.
2011. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 BlackSword ***** válasza:

Ott a pont Bretso!!!


Teljesen jogos a kérdés...

Meg a nekem küldött szellemek sem jöttek meg...


Na ezomókuskáim... Akkor most kiknek is van igaza??? (költői kérdés, választ nem igényel)

2011. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

" BlackSword válasza:


Ott a pont Bretso!!!


Teljesen jogos a kérdés...

Meg a nekem küldött szellemek sem jöttek meg...


Na ezomókuskáim... Akkor most kiknek is van igaza??? (költői kérdés, választ nem igényel)"


Pontosan ti most olyan emberek által alkottok az egész ezo hívőkről véleményt, akik valóban h.ülyeségeket hordanak össze. Viszont az egész nem ilyen egyszerű. Előbb kell ítélkezni, mint gondolkozni.ugye..

Senkinek sincs igaza. Magatokba magyarázzátok bele , hogy mindegyik ezo biztos rátok küldenék a szellemeket, meg ufokat meg franc bánja mit.. Pontosabban ezt ki mondta, hogy így tennénk? Ja értem. Csak ti írjátok. :) Ugyanúgy tesztek , mint a legtöbb buzgó hívő.(ócsárolás, mocskolódás, ítélkezés) Akkor miben vagytok különbek tőlük(?) (Ez is költői kérdés, nem kell rá válaszolni..)

2011. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Bretso ***** válasza:
Te olvasol is, vagy csak úgy egy általad kitalált gondolatra válaszolsz. Én nem szidtam senkit, pusztán leírtam egy érdekes kérdést. Vagy tán tagadja bárki, hogy az ezotériában hívőket zavarja a szkeptikusok jelenléte? Márpedig ha zavarja, akkor az előző válaszom lép életbe.
2011. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem pont fordítva van, mint ahogy írod.


Valaki feltesz egy kérdést Ezotéria témakörben, és a szkeptikusok egyből lehülyézik őt.

Ráadásul olyan modorban, ami egyenesen sértő.

Vannak tényleg borzalom kérdések, de, hogy minden kérdésnél beírják azt, hogy "hülye vagy, ha ilyesmiben hiszel", és ezt még számtalan változatban, az már sértő és idegesítő.

A kérdező kérdez, a válaszoló meg válaszoljon normálisan, maximum írja le, hogy ő nem hisz ezekben a dolgokban, ezért és ezért, de az, hogy a válaszok fele jóformán arról szól, hogy a kérdezőt minősítik, hogy milyen "hülye, agyatlen, idióta stb...", na az már szerintem túl sok.


Ne írjon senki, ha nincs értelmes témához tartozó válasza, és ne kötekedni járjon ide.

2011. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!