Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért szidják sokan a szkeptik...

Miért szidják sokan a szkeptikusokat errefelé az ezotériahívők?

Figyelt kérdés
Pl. az egyik mindennek lehordta, mikor ő a káros elektromos sugárzásokról beszélt.
2011. ápr. 21. 19:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
És fordítva...?:D A szkeptikusok miért szidják az ezotériahívőket az EZOTERIKA témában?:)
2011. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Én ezo hívő vagyok a normális kereteken belül. (Nem hiszek el minden marhaságot). De a szkeptikusok már szinte elüldözték innen a normális ezo hívőket az állandó beszologatásaikkal. Ha végig olvasol néhány kérdést,akkor szinte csak hülye beszólásokkal találkozol. Volt olyan,hogy a kérdésben direkt benne volt,hogy a kérdező normális válaszokat vár,és akkor is jöttek a poénkodók. Szóval ha jól megfigyeled,itt már szinte nincsenek is ezo hívők (sajnos)
2011. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy szkeptikus szid ezoterikus beállítottságút vagy épp fordítva, az ok mindig hasonló: azok szidják a másikat, akik nem kellően nyitottak. A "tudományhívők" nem képesek elfogadni, hogy vannak a materiális tényeken túli valóságok, az elvakult ezoterikusok pedig _mindent_ a természetfölöttivel akarnak magyarázni.

Persze itt most szélsőségeket vázoltam fel, az általánosítás itt sem vezet jóra.

2011. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Velemenyem:



utolsonak: a kedves mama esetleg "tudomanyhivo"?


a tudomany az nem hit kerdese. Nem hiszed, hogy ha leutod a szamitogepeden a gombokat, hogy beszolj eppen, hanem tudod.


A tudomany termeke, nem a hite'.


engem nem zavar amikor egy elmehaborodott engem lehulyez. En rohogni jarok ide. Es en mar csak olyan foldhozragadt vagyok, hogy nem hiszek el minden baromsagot, amit az ezo hivokrol ezt nem lehet elmondani.


Joslas? hagyamaaaaaa' egy darab jos nem allt meg elo a foldon ami bebizonyitana a joslast. Nem miattam kell bebizonyitani, hanem sajat maga miatt. Az meg, hogy jonnek ilyen baromsagokkal, hogy nem kell bizonyitani, hmm a bankatutalasnal miert varsz bizonyitekot? miert nem eleg azt is csak elhinni????



Az agykontrolban van egyedul valami, igaz abban sem ugy ahogy a hivek szeretnek hinni. Sajat magadat valoban meg tudod valtoztatni bizonyos mertekben, sot a szivveresedet is gyakorlassal le tudod lassitani. De hogy uj testreszt kinovessz, felenergetizalj egy pohar vizet, vagy eppen tavgyogyits... Na haggyamaaaaaaaaaaaaaaa'



es egy utolso gondolat.


az aki idejon es fikaz titeket egyugyueket, az a legkevesbe a te agymosott elmedet akarja meggyozni. Mivel a kerdes nem torolheto, jomagam azzal a szandekkal megyek neki a foldonfuto bolondoknak, hogy egy kis eselyt adjak mondjuk a kovetkezo tininek, aki hezital, es akit maj'nem behulyitenek az osztalytarsai a fenti baromsagokkal, hogy lassa nem csak elmehaborodottak vannak ezen a foldon, akik kepesek elhinni minden baromsagot. A legveszelyesebb ha az ilyen emberek csoportokbaverodnek, mert egymast gyozik meg arrol, hogy ok bizony ismernek mukodo josokat, mukodo asztrologust es hogy ok bizony napoleonok mind egytol egyig, raadasul az elozo eletukben mind macskak voltak



orulok, hogy segithettem.

2011. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

19:35 én se írhattam volna szebben.

ja, de, de az csak az ékezetekben különbözött volna. :)

2011. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ide az járjon akit érdekel ez a téma. Felesleges szitkózodni egymásra, mikor az ezotéri szerintem csak azoknak készült, akik szeretnek az ilyen dolgokról beszélgetni egymást közt. Na most jönnek a szkeptikusok(amikkel nincs baj, csak azért maradjon már meg a téma a témánál ne kanyarodjunk már el. örültem hogy van egy ilyen témakör erre mindig veszekedés lett a téma a sok h...e szkeptikus miatt. Én azért jártam volna ide, hogy megbeszéljem a többi hívővel'(persze nem vagyok buzgó csak bizonyos határokon belül) amit szeretnék... De nem lehet , mert az ember nem képes felfogni, hogy hova írjon és hova ne. Én tudom , hogy ha látok egy kérdést akkor most írjak-e vagy sem... DE ez már csak intelligencia kérdése. Van aki direkt csinálja.

Nem értem miért nem lehet egymást békén hagyni.

Akit nem is érdekel az ezotéria témakör az jön ide és próbálja megváltoztatni a mi véleményünket. Én meg ezen szoktam röhögni..Annyira de annyira kevesek ők ahhoz, hogy megváltoztassák a gondolkodásunkat, főleg olyanról amit mi átéltünk.(Ja és tudom most jönni fognak a tudományos magyarázok hogy dehát az agyam tréfált meg xD...Ok , már ismerem nem kell a kioktatás.)

Szóval, én inkább csak provokációnak fogom fel, ha valaki nem hívőként idejön és beleszólogat. Vannak néha tényleg nagyon h.ülye kérdések, de sok olyan kérdést is olvastam, ami értelmes és normális volt. DE nem írhattam rá tapasztalatot, meg véleményt sem mert a sok id.ióta előbb írt. Így már tök feleslegesnek tartottam, hogy írjak is valamit. Minek? Hogy abba is belekössenek? És akkor mi vagyunk id.ióták...Mégegyszer hozzáteszem, nem vagyok buzgó hívő, fanatikus..Csak egyszerűen voltak dolgok az életemben amiket nem tudok megmagyarázni én sem.Ezért érdekel az ezotéria témakör.

2011. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha a 19.35 ös választ elolvasod,rájöhetsz hogy ki szid kit.
2011. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
19:23-as igazat mondasz, a szkeptikusok elüldözték a normális ezo hívőket, szinte már több szkeptikus van ebbe a kategóriában mint ezo hívő. Max és Diator sem szokott már válaszokat adni pedig ők nem mondtak hülyeségeket, de most már azóta ők se nagyon foglalkoznak a témával. Kár. :(
2011. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Ha a 19.35 ös választ elolvasod,rájöhetsz hogy ki szid kit."



Szerinted miért szidják a szkeptikusokat?

egyébként semmi baj, a 19.35-ös sem különb a többi ezo-fanatikusnál.

Párszor beleolvastam a Tudomány témakörbe de ott sem volt különb, ott is sok a buzgó és fanatikus és röhejes válasz. Még sem írtam, hogy te h.ülye vagy b@zdmeg...- Legalábbis amilyen agyi szinten szoktak válaszolni a szkeptikusok a kérdésekre, olyan válasz is fog érkezni. 1-1 szerintem.

És még mindig azt mondom, hogy én is olyan kérdésre válaszolok vagy éppen olyan témát választok ami érdekel.

Ha egy szkeptikus válaszol az ezo témában egy kérdésre az mi , ha nem provokáció? Itt épp az lenne a lényeg, hogy szívbaj nélkül megbeszéljem a többi ezo-val a témát, egy jót beszélgetni. De nem lehet. De nembaj, most is bebízonyítják az emberek milyen szemetek is tudnak lenni.

2011. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

max és diator se mondott hülyeségeket?

megsúgom, hogy max egy 12 éves kisfiú, diator pedig diszlexiás létére cikkeket írt.

és ezt nem én találtam ki, hanem ők mondták.

ember, hogyan lehet komolyan venni egy olyan témakört, ahol olyan kérdések tarolnak, mint

Egy Halak/f és egy Mérleg/n párkapcsolata milyen lehet?

Néha csak úgy elkezd bizseregni a kezem, és elég durván kihül, mitől van ez?

Agykontrollal lehetek alacsonyabb?

Lőtt sebbel álmodni, mit jelent?


most mondd meg... az ezósok legtöbbjét tudatlanság és fanatizmus jellemzi, a logikus gondolkodás meg még véletlenül sem.

és ezt az objektív megállapítást most megint lehet mocskolódásnak venni.

2011. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!