Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki / Mi tervezett minket?

Ki / Mi tervezett minket?

Figyelt kérdés

Hogy lettünk mi valójában (Föld, az ember, az élet)?

Ha bármit építünk ahhoz kell egy tervező. Nálunk (embereknél) is ez volt a helyzet? Miért klappol minden ennyire jól? Megterveztek vagy csak véletlen? Mi a véleményetek?


2011. ápr. 21. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Isten teremtette a Földet és a minket.
2011. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ezt mindenkinek magának kell kitalálnia. ne higgy el semmit amit mondanak neked. azzal csak manipulálni akarnak.
2011. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! Azért mindent nem szabad nem elhinni. Én jobb hiszek a tudományos dolgoknak, mint a vallásnak, de akárki akármit mond, én úgy gondolom sosem tudjuk meg. És akkor még innen jöhetne az örök kérdés: MIÉRT ÉLÜNK?
2011. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ne higgy el semmit amit mondanak neked. azzal csak manipulálni akarnak.


És ha elhiszi, amit mondasz, hogy nem szabad elhinnie semmit, amit mondanak neki, akkor az paradox, ráadásul rögtön te is manipuláltad :D

2011. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

> Ki / Mi tervezett minket?

A természetes szelekció, a nemi szelekció, és a véletlen.

2011. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lóf4szJankó ***** válasza:
9%

Isten teremtett minket es a foldet!!!

Es ezt a halalunk utan mindenki meg fogja tudni fuggetlenul attol hogy hisz e Istenben vagy nem.Majd meglatjatok.

2011. ápr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
utolsó ahhoz képest h ilyen vallásos vagy (vagy csak annak mutatod magad nem tom) elég szép neved van
2011. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lóf4szJankó ***** válasza:

Tdutam h ebbe bele fog kötni valaki :D:D

Nos ,a reszletekbe nem akarok bele menni , lenyeg az hogy hiszek istenben ,imadkozni is szoktam ,valasos konyveket olvasni ,de ennek ellenere nehezemre esik Istennek tetsző,jo kereszteny eletet elni ,mert egyszereun nem vagyok olyan , es megjatszani nem fogom magam.Egy csomo dolog van amit az eletben tettem ,amire nem vagyok büszke ,sőt.Igazabol nem tudom ezt elmagyarazni.


Van egy latin mondas ami igaz rám ... Látom a jot,helyeslem ,de maskent cselekszem.

2011. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

A fizikai világ egy olyan Elme Gondolatában létezik, ami mindent tud egyszerre, és ennek teljes tudatában van, s nyilván Önmagának is. Ez az Elme úgy létező, hogy nincsen szüksége fizikai testre, mert Önmagában élő. Koncentrált Gondolatával jeleníti meg az Univerzumot, és formázza azt pillanatról pillanatra, így az Univerzum Önmaga része is egyben.


Úgy képzeld el a "teremtést", mint amikor te saját elmédben elgondolsz egy adott szituációt részleteiben, és a szituban végül is minden objektum mögött önmagad vagy, mint értelem/elme...a valóságban is ugyanez a helyzet...csak nyilván precízebben, koncentráltabban az Elme részéről.


Másrészről pedig gondold el ezt a példát, amit most elmesélek.

Ha mész akármilyen esetleg kietlen tájon, és meglátsz mondjuk egy buszt...akkor ha jó természettudós vagy nekiállsz megmérni, vizsgálgatni a buszt, méreteket veszel, reagáltatod különböző anyagokkal a buszt, és a többi, és a többi...ugye, mint egy korrekt tudós...no de a mérési eredményekből soha az életbe nem fog kiderülni, hogy a véletlen, vagy egy értelmes tervező alkotása e...te erre csak következtetsz, te ezt csak feltételezed ugye a vizsgált tárgy komplexitásából...mi az ésszerű? :)


egyébként pedig ha elmélyedsz abban, amit valójában tudunk a létünkről...hogy van nekünk egy "én"(elme, értelem), és az annak közvetlenül megjelenő képsor, gondolatsor(tapasztalat), mert ugye amit tapasztalunk az nem az, amit a tapasztalaton túl odaképzelünk, mint tapasztalati tárgyat...akkor láthatod, hogy a tapasztalati tárgy léte igencsak a képzelőerőnk terméke, és könnyen meglehet, hogy téves feltételezés...mivel ekkor balga mód a két tényünkből(elme és tapasztalat) a tapasztalatból indítunk el feltételezést, következtetést, és azt rakjuk meg hitünkben az elsődleges létezőnek...önmagunkat, az elmét korlátozva...Megtehetjük, hogy könnyűszerrel módosítunk...és az elméből indulunk ki, abból következtetünk, és ekkor egy Univerzális Elmét, egy Egyetemes Elmét, egy mindent átfogó Elmét feltételezünk, mint elsődleges létezőt...vagyis innentől kezdve a világról a jelet nem kívülről, egy anyagi univerzumból eredeztetjük, hanem ahelyett belülről, a tudatunk legmélyebb szintjéről kivetülőnek tételezzük fel. Ekkor pedig a világ megjelenése mentális lesz csak(a világtudat amúgy is az), az ember pedig az elme, mert igazából is az...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!