Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ilyet tudok csinálni?

Ilyet tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval voltak olyan emberek, akik nagyon csúnyán kihasználtak, tudom, az én butaságom, hogy nem vettem észre hamarabb. Ha valakit nagyon megszeretek, vakon bízom benne, helyette magyarázom meg a rossz dolgait. Vagyis egészen eddig, most már sokkal kételkedőbb vagyok.

Még mindig nagyon fáj, amit velem tettek. Nem bosszút szeretnék, hanem hogy érezzék, amit én, és emiatt rájöjjenek, hogy hibát követtek el.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy tudok-e valahogy hatni az érzéseikre?

Nem nagyon hiszek az ilyenekben, de ha van rá esély, akkor kipróbálnám. Sokszor ábrándoztam róla, hogy jó lenne.

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 28. 14:45
1 2
 1/19 anonim válasza:

Az attól függ. Milyen érzést akarsz kihozni belőlük?

Belső (tehet szervi betegségek,fájdalom) vagy érzelmi?

2011. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nos, ez összetett. Súlyos fizikai betegségem van, erős fájdalmaim vannak /18 éves koromtól morfiumszármazékot szedek, most leszek 21 éves/ és a betegséggel függ össze a dolog.

Leginkább a lelki gyötrődést szeretném, hogy érezzék, hogy ez velem kapcsolatos. Vagy átmeneti fizikai gond,(tényleg átmeneti, nem kívánom senkinek ezt)amiből megint rám következtetnek, hogy Úristen, mi van, ha?

Annyira szeretném, hogy meginduljon a lelkiismeretük.

2011. ápr. 28. 15:10
 3/19 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mit akarsz, de a dolog nem így működik:(

Fogadd el, hogy soha, senki nem fogja azt érezni amit Te, illetve azt, hogy soha senkiben ne akarj bűntudatot kelteni, mert nem fog menni!

Ne akarj senki érzéseiben változásokat, mert nagyon nagy bajod lehet belőle.

Egy dolgot viszont tehetsz, (nem is tehetsz mást!) azt, hogy belátod: nem azért tették veled amit tettek, mert rosszak, vagy bántani akartak Téged, hanem azért, mert az adott helyzetben, a szituval, az adott pillanatban, arra voltak képesek!

Ha ezt meg tudod érteni, minden kitisztul! Sok sikert, és remélem tudtam segíteni:)

2011. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És tényleg semmit nem lehet tenni? Nekem mi bajom lehet belőle?

De, tényleg rosszak. Nyertek akadálymentesítésre pénzt, elsikkasztották, majd megaláztak, majdnem az öngyilkosságba kergettek, csak azért, hogy ne lehessen mozgássérült kimutatható. Többen bizonyították, hogy volt az a pénz, és tényleg azt akarták, hogy menjek el.

Hiszem, hogy valahol belül jók, csak fogalmam sincs, hogy mi irányította őket akkor.

2011. ápr. 28. 15:17
 5/19 anonim ***** válasza:

Megbetegíted magad, ha érzelmi manipulációkba kezdesz. Másokat büntetni nem a mi dolgunk. Megtörténik minden, ha eljön az ideje, tőled függetlenül is. Érzelmi zsarolást akarsz? Mi az, amit szeretnél? Hogy érezzék, amit Te? De ők, nem Te! Sose fogják azt érezni! Nem érted, hogy amit akarsz, mennyire kilátástalan?? Ha ebbe belekezdesz, vajon miben különböznél tőlük? Elmondom: rosszabb lennél! Mert Ők kvázi nem akartak Téged bántani, de Te???

Na ebbe lehet belebetegedni, ha érted.

2011. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, csak gondoltam megkérdem.

Amúgy nem bántani szeretném, csak valamit megindítani.

Tudom, hogy nem kéne, nem boszorkánypraktikákat szerettem volna kipróbálni, hanem mondjuk, hogy koncentrálok, vagy ilyesmi.

De akkor nem. :) Nem akarok magamnak ártani, van elég bajom. Akkor el kell fogadni,hogy ez van.

Köszi a válaszaid!

2011. ápr. 28. 15:46
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha velük történik ilyen, akkor be fog ugrani nekik, hogy ők is tettek ilyet, és duplán fog nekik fájni. Én is csak hallottam, hogy egyszer mindenki elnyeri a bűntetését, de már a szemem előtt is történt hasonló olyan emberrel aki engem bántott, és helyretette magát, annyira fájt neki ami történt, és hogy rájött okozott ilyet szórakozásból, vagy érdekből másnak. Elég, ha ezzel tisztában vagy és sokkal acélosabb, és kiegyensúlyozottabb leszel. Nem utolsó sorban pedig sajnálni fogod az ilyen embert, amitől nem lesz többé kérdéses, kinek rosszabb : )
2011. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Erről én is hallottam. Meglátjuk. Találkozni nem fogok velük, ez már biztos.
2011. ápr. 28. 15:53
 9/19 anonim ***** válasza:

tudom nem erre számítasz de: azzal jársz a legjobban,ha megbocsátasz nekik,és tullépsz a dolgon.mert most te szenvedsz a legjobban,ezen agyalsz,ez tölti ki az idődet,és ez nem jó. ha ők is átélik amit te azzal te mit nyersz? hidd el semmit. az elégtétel fontos neked? bocsáss meg nekik magadban,és meg fogsz könnyebbülni. ne pazarold a drága idődet arra h a bosszún ábrándozol,mert ezzel csak bezárod magad egy nagyon fájdalmas életbe.


változtass az életszemléleteden. ha egyedül nem megy,menj el egy pszichológushoz vagy kinezológushoz

2011. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most megint nehezebb periódusban van az életem, így többet gondolok rájuk, de egyébként nem tölti ki.

Én nagyon könnyen megbocsátok, de ők nem bánták meg, akkor biztosan jelezték volna felém. Nincs bennem gyűlölet, inkább csak harag, meg a miérteket keresem.

Azonnal megbocsátanék, ha megbánnák. Szóval nem kell nekem elégtétel, elég volna, ha magukba néznének, és rájönnének. Nem kívánom senkinek, amit átéltem (többek közt) miattuk. Mert ugye a betegséghez nincs közük, előttük is megvolt már.

Szóval azt szeretném, ha megbánnák, és én megbocsáthatnám. És vége volna. Tüske marad, de nem érzem azt, hogy átvágtak.

Pszichológushoz jártam, de nem találtuk meg a megfelelő terápiát. Az idő majd gyógyítja, nem? :)

Köszönöm a Te válaszodat is!

2011. ápr. 28. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!